yunan mitolojisi...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  yunan mitolojisi...

bugün robert graves'in yunan mitleri diye 920 sayfalık bir kitabını,daha doğrusu ansiklopedisini aldım..5 parmağımı yanyana getirdiğimde çıkan kalınlık kadar kitabın kalınlığı...bitermi bu kitap acaba.. Rolling Eyes Rolling Eyes

biter biter..severim ben mitolojileri. Very Happy  

aysssssssss

20 Eyl 2006 15:31

Mesaj Gönder

ay okulum aklıma geldiiiiiiiiiiiii
en sewdiim dersti ya  

GaTT0

20 Eyl 2006 15:38

Mesaj Gönder

biter mi bitmez mi  

minikisunique

20 Eyl 2006 15:46

Mesaj Gönder

benim de bi kitabım var dirseğimden omuzuma kadar.. Neutral  

Barracuda

20 Eyl 2006 15:46

Mesaj Gönder

beatificazione demiş ki:
hemen koşarak gelip topik açtına göre bitiremezsin sen o kitabı
Kahkaha Kahkaha yok bitiririm bitirmesine..kitabın sonunda şeşi beş olursam bilmem bak...  

aysssssssss

20 Eyl 2006 15:53

Mesaj Gönder

bi hayacanla başlayıp.. "ee burada paso kimin kimini şeyettiği yazıyor bu nasıl mitoloji lan" gibi bi tepki vermek mümkündür.. hazırlıklı ol.. Neutral  

Barracuda

20 Eyl 2006 15:58

Mesaj Gönder

barracuda demiş ki:
bi hayacanla başlayıp.. "ee burada paso kimin kimini şeyettiği yazıyor bu nasıl mitoloji lan" gibi bi tepki vermek mümkündür.. hazırlıklı ol.. Neutral
Rolling Eyes anladım..saol uyarın için..bakalım..sayfalarla boğuşurken görücem nolucak..allahtan hızlı okuma huyum var..eğer keyif verirse çabuk biter...daha önce osiris rahiplerinin yaşamlarıyla ilgili 500 sayfayı aşkın bi kitap okumuştum..süperdi..bir iki günde bitti ama insanın okuduğu kitap keyif vermesse yıllar geçer yinede bitmez..  

aysssssssss

20 Eyl 2006 16:03

Mesaj Gönder

tiny paws demiş ki:

daha dogrusu zeus'un kimi seyettigi ve akabinde hera'nin nasil bir gazaba ugradigi seklinde...
zeus'un tanri& yari tanri cocuklari ve tum bunlarin olumlulerle olan neseli iliskileri iste- anadolu topraklarinda yasayan insanlar olarak bilmedigimiz seyler degil yani Kahkaha

peki üstadım.. Neutral  

Barracuda

20 Eyl 2006 16:29

Mesaj Gönder

incubus da zaten mitolojiden , severiz yani Razz  

Incubus

20 Eyl 2006 17:17

Mesaj Gönder

yunan mitolojisi seviyorsaniz homeros okuyun ilayda mesela ...  

Dorukderkan

20 Eyl 2006 17:35

Mesaj Gönder

dorukderkan demiş ki:
yunan mitolojisi seviyorsaniz homeros okuyun ilayda mesela ...
ilayda dediğiniz ilyada dil dimi..yanılmıyorum...yani aşırı derecede mitoloji aşığıyım diyemem ama efsaneler mitolojiler hikayeler hoşuma gidiyor..epeydir almak istediğim bi kitaptı..bide ansiklopedi kalınlığında olmasa..umarım okuması keyifli olur.. Smile  

aysssssssss

20 Eyl 2006 17:43

Mesaj Gönder

şefik can - klasik yunan mitolojisi die bi kitap var..
okuduklarımın en ozendiricisiydi..
inkilap yayınlarından cıkmasına ragmen (onlar ki lise ve ortaokullara ders kitabi basıyorlar sanırdım sadece) Smile  

olaf

20 Eyl 2006 23:19

Mesaj Gönder

okuyup okuyup unutuyorum ben bunu ya.. çok komik ama . herkes okuyup gülmeli
Razz  

reLic

21 Eyl 2006 08:59

Mesaj Gönder

neden diğer kültürlerin mitolojik kozmogonileri değil de yunan mitolojisi bu kadar meşhur biliyo musunus? efeem çünküüü insanca duygu ve durumlar ile hayatın önemli görünümleri yunan mitolojisinde çok geniş bi spektrumda kişileştirilmiş ve aralarındaki ilişkiler son derece gerçekçi bi biçimde kurularak dramatize edilmiştir. kişileştirmeler ve ilişkilerin dramatizasyonu için yapılan gözlemler son derece başarılıdır ve günümüzde halen geçerliliğini yitirmemiştir. zaten yunan kültürü ve felsefesi de aynı gözlem yeteneğinin sonucu olarak günümüz kültürel ve teknolojik yapısının temelini oluşturmaktadır. dünyayı anlamak konusundaki diğer yaklaşımlar bu derece egemen olamamıştır ama bu onların başarısız yunan kültürünün başarılı olduu anlamına gelmez. nitekim yunan felsefesinin temellerini atmış olduğu günümüz dünyasında savaş şiddet dejenerasyon ve depresyon tam gaz seyretmektedir.

neese konudan saptık biraz. iyi bişey yunan mitolojisi sonuçta, okuyalım güzelleşelim Razz  

Droctulft

21 Eyl 2006 11:19

Mesaj Gönder

neden diğer kültürlerin mitolojik kozmogonileri değil de yunan mitolojisi bu kadar meşhur biliyo musunus? efeem çünküüü insanca duygu ve durumlar ile hayatın önemli görünümleri yunan mitolojisinde çok geniş bi spektrumda kişileştirilmiş ve aralarındaki ilişkiler son derece gerçekçi bi biçimde kurularak dramatize edilmiştir. kişileştirmeler ve ilişkilerin dramatizasyonu için yapılan gözlemler son derece başarılıdır ve günümüzde halen geçerliliğini yitirmemiştir. zaten yunan kültürü ve felsefesi de aynı gözlem yeteneğinin sonucu olarak günümüz kültürel ve teknolojik yapısının temelini oluşturmaktadır. dünyayı anlamak konusundaki diğer yaklaşımlar bu derece egemen olamamıştır ama bu onların başarısız yunan kültürünün başarılı olduu anlamına gelmez. nitekim yunan felsefesinin temellerini atmış olduğu günümüz dünyasında savaş şiddet dejenerasyon ve depresyon tam gaz seyretmektedir.

neese konudan saptık biraz. iyi bişey yunan mitolojisi sonuçta, okuyalım güzelleşelim Razz  

Droctulft

21 Eyl 2006 11:20

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki