sahaja yoga

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  sahaja yoga

1 ay önce annem ve ablamın zoruyla başladım
gerçi bnm sahaja deil hatha yoga
ilk dersten itibaren büyülendim diebilirim
o 1,5 saat sonunda stresten yorgunluktan eser kalmıo
gözüm kapalı tavsiye edebilirim
ama bilir kişi gözetiminde yapılması gerektiğini düşünüorum o hareketleri yapiim huzura kavuşiim derken kendini sakatlamanın bi anlamı yok tabi Kahkaha

AmaNda AmaN

20 Şub 2007 15:16

Mesaj Gönder

bilgi'de chris'in eşliğinde denemişliğim vardır sahaja olanını..bize evde yaparken karşımıza koyup enerji almamız iiçin shri mataji'nın fotosunu verdikleri anda iiçimdeki umut ve inanç bir anda sönmüştür. çünkü bu kadının ilahlaştırılmasından başka bişi diildir die düşünmüştüm ozaman hala da düşünmekteyim. ama üşenmeden evde karşıma alıp fotosunu denemişliğim de vardır. bırakın enerji vermeyi tam tersine..konsantre bile olamadım rahatsız etti bana bakan somurtkan bir çift göz..bi de tr'ye geldiğinde çekilen gizli kamera görüntülerinin ekranlara zıplaması sonucu milletin kadına tapınma hareketleri iice irite etti beni. tam hatırlamıorum ama kadının ayaklarını öpüolardı, ayağının bulunduğu sulu tastan su mu içiolardı öle bişidi..
nokta  

CK c est moi

27 Şub 2007 03:14

Mesaj Gönder

onat demiş ki:
suistimal edenleri emsal gösterip yolu kötülemek veya bu sebeple yolu terketmek doğru değil... her felsefede yanlış anlayanlar veya bunu kötüye kullananlar olabilir...

tabiiki de ama bu konuda suistimali yapan bizzat shri mataji'ydi. yani sahajanın yol göstericisi. oyüzden yogadan falan da hiç soğumuşluğum yoktur. başka yerlerde başka koşullarda devam ettirmekteyim. beni çok da mutlu kılan bişi..  

CK c est moi

27 Şub 2007 18:06

Mesaj Gönder

çok komik gelio bana zaman zaman yogayla ilgili yorumlar
hatta zaman zaman diiil çoğu zaman
hatta komik diil sinir bozucu
içimden küfür etmek gelio insanların yaklaşımını ve yoganın sunuluş tarzını görünce
bundan 6 sene kadar önce çok sevdiğim bi hoca vasıtasıyla denemiştim çok da ilginç gelmişti
araya zaman girdi daha sonra
pratik olarak deil de düşünce olarak ilgilendim bi süre
en son geçen sene bi stüdyoya gittim kız arkadaşım vasıtasıyla bi kaç ay sonra bıraktım
nedenine gelince
belki de benim paranoyam bu ama aklımdan bi türlü söküp atamadım bu düşünceyi
bakıorum her türlü konuda batıdan beslenioruz
bakıorum pragmatik anlayışın ve aklın hakim olduğu batı toplumunda ruhsal açlığı tatmin etme amaçlı doğu felsefelerine bi eğilim var
bakıorum bu yoga meselesi batıda bi trend haline gelmiş
bakıorum yoga felsefesi sezgiye dayanıo
bakıorum akılcı yaklaşımla sezgisel yaklaşım taban tabana zıtlar
bakıorum insanlar akılcı/çıkarcı yaklaşımla ay yoga beni çok rahatlatıo ay yoga cinsel hayatımı düzeltti ay yogayla kilo verdim ay yoga şöle işime yaradı böle yaradı dio
diorum ulan bu felsefenin özünde kadim bilgiye sezgi yoluyla ulaşma amacı yok mu
diorum ulan bu felsefenin özünde sezgisel bilgi aktarılamaz deneyelimlenir düşüncesi yok mu
diorum ulan madem öğretilemez başımızda ne idüğü belirsiz tipin teki bizi niye manda gibi yatıp kaldırıo biz de huzuru bulduk aydınlandık zannedioruz
diorum ulan öğretilemeyecek aktarılamayacak bi bilgiyi aldığımızı zannederek neden para verioruz
diorum ulan bu kendi içimizde çözmemiz gereken bi anlam arayışı sorunu diil mi
e ozaman diorum ulan niye insanlar bu işi para kazanma yolu olarak seçio
diorum ulan niye nişantaşındaki kokoş bayanlar bu kadar yoga manyağı
diorum ulan bu nasıl bi sektör yogaya gitmek sinemaya tiyatroya gitmek gibi bişey mi
diorum ulan bu sahaja yoga zımbırtısındaki şişko çirkin kadın ne böyle
diorum ulan ben şişko çirkin kadına bakıp nasıl huzur bulucam
diorum da diorum sonra asabım bozuluo
aman boşver diyip geçip gidiorum en sonunda  

hakacho

27 Şub 2007 23:37

Mesaj Gönder

ya aslinda oyle mal mal oturmuyomusun, gecen bi katildim.

kedi kopek tosbaa falan ikide bi hayvan olduk o ayri Kahkaha  

RayJay

29 Tem 2013 13:08

Mesaj Gönder

çok uzun yıllar önce sri mataji'nin seansına gitmiştim.

aslına bakarsanız o zaman hoşlandığım bir kıza uzakdoğu kültürüne aşinalığımı gösterip, ilave puan kazanmak için gitmiştim.

tabi ne medite olabildim ne aydınlanabildim. kendimi salak gibi hissetmemek için baya bi süre çok değişik bir durumu deneyimlediğime kendimi inandırmıştım. sonra yıllar geçti, bir bok olmadığını kendime de itiraf ettim. kızı tavlamıştım bu arada. tek faydası o oldu.  

zift

06 Tem 2014 23:01

Mesaj Gönder

chi gong
belki  

music

17 Ara 2015 21:48

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2