sahaja yoga

Anasayfa  \  Forumlar  \  Okuma  \  sahaja yoga

sahaja yoga, dünyamızın huzur ve barışa en çok ihtiyaç duyduğu günümüzün modern çağında, shri mataji nirmala devi tarafından insanlara armağan edilmiştir. her insan kendi içinde, köklerinde yatan huzuru ve mutluluğu yaşama şansına sahiptir. bu şekilde, bireylerin içlerinden kaynaklanarak gelişen huzur, yayılarak aile, toplum, ülkeler ve nihayet dünyamız için gerçek barışın, kaynağı olarak belirmektedir.

dünya barışından, milletlerin bütünleşmesinden bahsettiğimiz zaman, her birimiz kendi içimizde huzurlu olup olmadığımızın cevabını vermeliyiz.

sahaja yoga bugün 65 farklı milletten yüz binlerce insan tarafından uygulanmakta ve bunun sonucunda bireylerin göstermiş olduğu fiziksel, duygusal, akli ve ruhani ilerleme her türlü dengesizlikle tehdit altında bulunan yerküremize, denge ve barışın yakın bir gelecekte hakim olacağı ümidini taşımamıza imkan sağlamaktadır.

"sahaja" sizinle birlikte doğmuş olan, "yoga" ise her yanı saran kutsal güç ile bütünleşmek anlamındadır. bu bütünleşmeyi hissetmek ve onun getirdiği denge ve huzur içinde yaşamak her insanın doğuştan getirdiği bir haktır. "sahaja" aynı zamanda kolayca, kendiliğinden olan anlamındadır. içimizde bulunan kutsal enerji "kundalini" sahaja yoga ile kolayca uyandırılır ve kişi titreşimleri ellerinde hissetmeye başlar. sahaja yoga basit ve son derece etkili bir yoldur. bu yolda ilerleyebilmemizin tek şartı, meditasyon yapmamızdır. bu doküman size sadece bilgi vermek için değil, aynı zamanda meditasyonlarınızda yardımcı olması amacı ile hazırlanmıştır.

her gün tohumların filizlenmekte, çiçeklerin açılışını, meyvelerin oluşunu görüyoruz, fakat bunların nasıl gerçekleştiğini düşünmek istemiyoruz. bunlar gibi tam yaşamsal işlevleri gerçekleştiren bir güç var; tanrısal sevginin gücü. şimdi ise kendi içimizde bulunan mekanizma ile bu gücü hissedeceğimiz zaman gelmiş bulunuyor. bu mekanizma, ana güç kaynağına bağlanmadığı sürece işleyemiyor. ve bizler de içimizdeki potansiyeli, yüceliği ve güzelliği bilmiyoruz, fakat bir kere bu ana güç ile bağlantı gerçekleşirse çıkacak muhteşem sonuçları hayranlık içinde izleyeceğiz.

dewamını olur da merak ederseniz..
http://aksuner.tripod.com/psikoloji/sahajayoga.htm
ya da
http://www.dunyadinleri.com/sahajayoga.html  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:19

Mesaj Gönder

yoga yapabilmek icin illa oyle paket olup oturmak mi lazim Neutral  

RayJay

18 Ekm 2005 15:22

Mesaj Gönder

ayakta konsantre olamazsın..
bagdas kurman yeterli..  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:25

Mesaj Gönder

*just* demiş ki:
bunu kim okur bu satte a.k.

kısa ve öz topic acalım

okuma baslıı altında actım..
istemeyen bakmaz bile
böle sacma yorumlar yapmayalım artık ltf..  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:26

Mesaj Gönder

kici agrir insanin  

RayJay

18 Ekm 2005 15:28

Mesaj Gönder

başla o zmn erdem..
vakit kaybetme  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:28

Mesaj Gönder

rayjay
pc basında oturunca agrımıo mu cnm..  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:29

Mesaj Gönder

ssssssssss demiş ki:
rayjay
pc basında oturunca agrımıo mu cnm..

paket gibi oturmuoruz ama saga sola don, kalk ayaga iki portakal sik Wink
gerci mekik cekerken de ilkin bi popo agriyo sonra alisiosun bu da oyle olabilir ama yinede hareketsizlik kaslar + dolasim icin yararli bisi degil bence ...  

RayJay

18 Ekm 2005 15:36

Mesaj Gönder

*just* demiş ki:

kısa ve öz topic acalım

okuma topiği yazıyor görmüyor musun? girmezsin olur biter.
K?zg?n  

strongberry

18 Ekm 2005 15:40

Mesaj Gönder

bunlardan bahsetmio bu yazıda..
bi oku istersen..
o tarz hareketler etc da yapılmıo..
oku snr tartısalım  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:42

Mesaj Gönder

*just* demiş ki:

kısa ve öz topic acalım

saatin nesi var ?  

RayJay

18 Ekm 2005 15:43

Mesaj Gönder

koreksss demiş ki:

sahaja yogaya 3 ay kadar gittim her semmte bölge bölge olduunu bilirsin.meditasyonlar,terapiler derken çakraların temizlenmesiyle başlandı ama git gide olumlu olması gerekirken daha da berbatlaştı herşey ve bizden bi önceki grup mumla meditasyon yabmaya başlamıştı yani bi nevi ışıkla buna bi anlam veremedima ma falada sürmedi bu sahaja yoganında budizmden doğdunu sölememe gerek yok sanırım
yoga bi rahatlama biçimiyse anlamına uygun yabıdıı zaman zihnen rahatlatır

daha da berbatlaştı derken....?  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:44

Mesaj Gönder

koreksss demiş ki:

kime yazdıını belirtrsen tatrtışmamız kolay olucak
hmm yannıs anlasılma oldu heralde..
rayjay e yazmıstım onu..
o anladı sanırım  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:48

Mesaj Gönder

ssssssssss demiş ki:
hmm yannıs anlasılma oldu heralde..
rayjay e yazmıstım onu..
o anladı sanırım

aldm mesaji inceliorm ok Smile  

RayJay

18 Ekm 2005 15:51

Mesaj Gönder

koreksss demiş ki:

yoga vüvutttaki negatif enerjinin bi anlamda pozitifine dönüştürülmesi demek yanii dengelebilmek,çakraların temizlendikçe meditasyonda hafiflediini hisserdesin zihinsel bi rahatlama yöntemidir gözle görülmeyen şelerin açığa çıkması..ben her meditasyona katıldım,videolar izledim çok yakından takip ettim bunu fakat eksik olan,ters gden bişiler vardı yanii ben gitgide daha sinirli,tahammülü olmayan,agresif birne dönümüştüm.hayatım bia nda karmakarışık oldu.yani enerji dengelerinde sanırım bi sorun olmuştu ki bunları yaşıodum..dediim gibi etkisi oldu evet hatta meditasyondan çok etkilendim yanii olması gerekn bütün etkileri yaşadım ama anlam veremedim en büyük sru ise mumların ve ışığın etksiinin ne olduuydu bunuda cevabıı biliorum şuan zaten

hmmm.. evt bi terslik olmuş sende..
suan cıkmam gerekio..
aksam sana bi mail adresi pm liicem..
eger istersen mail atıp sorularının cevabını daha profesyonelce alabilirsin..  

SsSsSsSsSs

18 Ekm 2005 15:52

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki