galatasaray - manchester united şampiyonlar ligi grup maçı

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  galatasaray - manchester united şampiyonlar ligi grup maçı

hey united !
  this s hell
  koyarız
  basarız
  yaslarız
| Sonuçlar
chirkhin demiş ki:

sagli sollu darbeler... rakip sallanmaya basladi... birazdan nakavt ederim gibime geliyor Kahkaha Kahkaha Kahkaha

yok ben daha kupa galipleri kupası zamanında bürokrasi nasıl işliyordu onu söylemeni bekliyorum Kahkaha  

sonradangurme

22 Kas 2012 16:06

Mesaj Gönder

ahh be kardeşim gerçeken ne kadar çok biliyosun ya..valla ordinaryus olacak adammışsın ama harcanmış inşaat mühendisi olmuşsun be güzel akrdeşim..

türkiye için bildiğimi söylüyorum..bilmeden değil bildiğimden konuşuyorum..

türk kanallarının yayın hakları ile yurt dışı yayın hakları bir mi sanıyosunuz?

portekiz yayıncısı misal çok cüzi rakam veriyor, porto her sene çeyrek yapsa da yayın hakkından 2 milyon falan alıyor en fazla..o durumda da reklam yayınlama hakkı da azdır elbet..çirkin romanya'da yaşıyor..elin rumeni de az para veriyodur reklam hakkı azdır muhtemelen..

bizim yayıncılar totalde 20 milyon euro'dan fazla para veriyolar..anlaşmasını ona göre yapıyolar..

sezon daha başlamadan önce bu yayın hakları paket halinde ülkeden ülkeye farklılık gösterecek şekilde satılıyor..fakir romanya için ayrı, parayı veren türkiye için ayrı..sen tabi izlersin biz izleyemeyiz..ama bizim takımlar alır takım başı 10 milyon euro, senin rumen takımın alır 2 milyon euro..

ayrıca doğuş grubunda maç öncesi ntvspor da yayın yapıyor..bu bilgiden emin değilim kendi izlediğim kadarını hatırlayarak söylüyorum..ntvspor'da maç öncesi yayınlanıyo da olabilir o koroegrafiydi zarttı zurttu..

maçtan önce stada kafana göre bağlanıp yayın yapamıyosun türkiye'de, kısa ve net..  

No PaSaRaN

22 Kas 2012 16:14

Mesaj Gönder

fakir romanya lol yürü be pasaran lol  

Irriducibili

22 Kas 2012 16:15

Mesaj Gönder

ha diyosan ki sen yine 20 milyon euro'nu ver, ama hiç reklam da yayınlama, enayisin sen..

öyle bi yayın kuruluşu tanıyosanız ihaleyi o alsın..  

No PaSaRaN

22 Kas 2012 16:16

Mesaj Gönder

sen yine lol'lerle dolu uzun uzun yaz canım kardeşim..ben çıkıyorum...  

No PaSaRaN

22 Kas 2012 16:17

Mesaj Gönder

yani turk kanali uefa'ya "al arkadas sana 20 milyon euro yayin haklari icin, ama ben reklam felan yayinlamiycam" dese, uefa "olmaz, zorla yayinlayacaksin" diyecek??? Kahkaha

yahu az para verenin staddan daha az, cok verenin daha cok goruntu alma hakki olmasi gerekmiyor mu???

"sen cok para verdin, o yuzden stada erken baglanamazsin" Kahkaha efsaneymis hakkaten... Kahkaha

yemisler seni komisyoner... bosver bence...  

chirkhin

22 Kas 2012 16:17

Mesaj Gönder

no pasaran demiş ki:
ha diyosan ki sen yine 20 milyon euro'nu ver, ama hiç reklam da yayınlama, enayisin sen..

öyle bi yayın kuruluşu tanıyosanız ihaleyi o alsın..

zaten burda insanlar bu asiri reklam yayininin kanaldan kaynaklandigini soyluyor...

sen cikmis "uefa kurali" diyorsun...

kanal essek yukuyle para verdigi icin, reklamlardan sonuna kadar somurmek istiyor, ve mac oncesi goruntuler yerine reklam yayinliyor...

bunun uefa ile alakasi yok yani...  

chirkhin

22 Kas 2012 16:19

Mesaj Gönder

no pasaran demiş ki:
sen yine lol'lerle dolu uzun uzun yaz canım kardeşim..ben çıkıyorum...

kacma komisyoner... gel buraya Kahkaha  

chirkhin

22 Kas 2012 16:19

Mesaj Gönder

sen anlamamışsın ya da ben anlatamamışım..karşıdakinin anlayabildiği kadar..

yayın paketi 1 - 20 milyon euro..x dakika reklam hakkı, maçtan y dakika önceye kadar reklam verebilirsin, maçtan en son z saniye önce yayına bağlanmak zorundasın..

yayın paketi 2 - 2 milyon euro..a dakika reklam hakkı, maçtan b dakika önceye kadar reklam verebilirsin, maçtan en son c saniye önce yayına bağlanmak zorundasın..

paket 1 türkiye, paket 2 romanya..

uefa'dan paket 1'i satın alan türk yayıncısı paket 2'ye göre davranamaz...sözleşmesinde yok..

zaten salak değilse davranmaz...

sanırım senin için yeterince açıklayıcı olmuştur..

beni yemişler evet..  

No PaSaRaN

22 Kas 2012 16:20

Mesaj Gönder

no pasaran demiş ki:
sen anlamamışsın ya da ben anlatamamışım..karşıdakinin anlayabildiği kadar..

yayın paketi 1 - 20 milyon euro..x dakika reklam hakkı, maçtan y dakika önceye kadar reklam verebilirsin, maçtan en son z saniye önce yayına bağlanmak zorundasın..

yayın paketi 2 - 2 milyon euro..a dakika reklam hakkı, maçtan b dakika önceye kadar reklam verebilirsin, maçtan en son c saniye önce yayına bağlanmak zorundasın..

paket 1 türkiye, paket 2 romanya..

uefa'dan paket 1'i satın alan türk yayıncısı paket 2'ye göre davranamaz...sözleşmesinde yok..

zaten salak değilse davranmaz...

sanırım senin için yeterince açıklayıcı olmuştur..

beni yemişler evet..

tamam aga... bu dediklerin olabilir... itirazim yok... iste bizimkiler veriyor esek yukuyle parayi, ondan sonra bu elde ettigi hakki "son saniyesine kadar" kullaniyor...

insanlar da bunu elestiriyor...

sen ne diye insanlara "bilip bilmeden konusuyorsunuz" dedin, onu bi acikla...

kanal "ben boyle bi hak icin para verdim, kokune kadar kullanirim" diyor, insanlar da "yahu mac oncesi koreografiyi izletseydiniz" diye dert yaniyor...  

chirkhin

22 Kas 2012 16:23

Mesaj Gönder

en iyisi maçın ortasında açıcaksın koreografiyi  

Irriducibili

22 Kas 2012 16:23

Mesaj Gönder

volkan da sankı starın sahıbı ole bı savunuyo Kahkaha Kahkaha Kahkaha  

kemalcan1907

22 Kas 2012 16:25

Mesaj Gönder

dediğim açık aslında...istese de yayınlayamaz..sezon başı yapılıyor sözleşme..dakikası saniyesi herşeyi belli..

sezon başı o kurallara göre sözleşme yapılıyor ve bütün sezon ona uyulması gerekiyor..

x takımın y maçında koreografi varmış bu maçlık deleyim kuralı dersen ceza yersin muhtemelen..

zaten adamın zkinde olmaz koreografi eşşek yüküyle para vermiş..o konuda özünde dediğiniz doğru ama diyelim ki fanatik ötesi galaatsaraylı kanal sahibi olsun, yayınlatmak istesin o koreografiyi..cezasını ödemeden yayınlayamaz diyorum..  

No PaSaRaN

22 Kas 2012 16:26

Mesaj Gönder

kemalcan1907 demiş ki:
volkan da sankı starın sahıbı ole bı savunuyo Kahkaha Kahkaha Kahkaha

hayir oyle bi dedi ki ilk basta, sanki uefa star'in erkenden stada baglanmasini yasakliyormus gibi... Kahkaha

halbuki uefa "tamam, sen cok para verdin, o yuzden stada gec baglanip daha cok reklam verebilirsin" diyormus iste...  

chirkhin

22 Kas 2012 16:27

Mesaj Gönder

star'ın sahibi benim bilmiyo muydunuz Surprised  

No PaSaRaN

22 Kas 2012 16:28

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Sonraki