kupa kayserispor'un

Anasayfa  \  Forumlar  \  Spor  \  kupa kayserispor'un

46. kez düzenlenen fortis türkiye kupası'nın sahibi kayserispor oldu. sarı-kırmızılılar, 19 sezon sonra '4 büyükler'in biri dışında oynanan final maçında, gençlerbirliği'ni penaltılarla geçerek kupayı müzesine götürdü.

bursa atatürk stadı'nda oynanan mücadelenin normal ve uzatma bölümleri golsüz sona erdi. 14 kez kullanılan penaltı atışlarında ankara ekibine 11-10 üstünlük kuran kayserispor, tarihinde ilk kez kupayı kazanarak, uefa kupası'na katılma hakkı elde etti.

karşılaşmada her iki takımda kontrollü bir oyun ortaya koydu. gençlerbirliği, orta alanı kalabalık tutarak önce rakibine oyun kurdurmamayı düşünüp, hızlı hücumlarla rakip kaleye gitmeye çalıştı. kayserispor ise daha atak gibi görünse de bu etkinliğini pozisyon üretmede gösteremedi.

90 dakika içinde gençlerbirliği, yakaladığı hızlı hücumlarda isaac ve kahe ile iki kez gole yaklaştı. isaac'in şutunda kaleci ivankov gole izin vermezken, kahe'nin sert şutunda da top az farkla auta çıktı.

maçın normal süresinde topa daha çok sahip olan kayserispor ise, son dakikalarda gole çok yaklaştı. 83. dakikada mehmet topuz'un ceza sahası dışından çektiği sert şutu kaleci peric parmaklarının ucuyla kornere gönderdi. 84. dakikada ise kaleci ile karşı karşıya kalan cangele'nin vuruşunda yine peric gole izin vermedi.

uzatma bölümlerinde ise iki takım normal süreye göre daha çok pozisyona üretti. gençlerbirliği mehmet çakır ile kayserispor ise cangele ile yakaladığı net fırsatlardan yararlanamadı.

uzatmalarda da gol olmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. penaltı atışlarında rakibine 11-10 üstünlük kuran kayseri ekibi, kupanın sahibi oldu.

http://www.ntvspor.net/pages/23548.asp  

KeremOzka

07 May 2008 22:52

Mesaj Gönder

v a l e n t i n o demiş ki:
süper kupada sarı kırmızı renklerin savaşı olacak

bi galatasaraylı olarak dereyi görmeden paçayı sıvamıyalım diyorum bkz:denizli Wink  

KeremOzka

07 May 2008 22:54

Mesaj Gönder

daha zevksız fınal seyretmedım Confused  

alessandrodelpiero

07 May 2008 22:56

Mesaj Gönder

penaltı atışları konusunda
g.saray-g.birliği maçını geçemediler
kova hayrettin vardı kalede
ve hiç bir topa uçmayıp sadece seyretmişti topları
18-17 mi yoksa 17-16 mı öyle bişey bitmişti maç Confused

off hayrettn ne ettin demişler babam ole dedi Kahkaha  

KeremOzka

07 May 2008 22:56

Mesaj Gönder

...cem... demiş ki:
daha zevksız fınal seyretmedım Confused

daha heyecanlı bi final daha izlemedim (penaltı atışları) Confused  

KeremOzka

07 May 2008 22:57

Mesaj Gönder

vasabi 57 demiş ki:

daha heyecanlı bi final daha izlemedim (penaltı atışları) Confused

penaltı atısları ıcın demıyorum 120 dkdan bahsedıyorum Confused  

alessandrodelpiero

07 May 2008 22:58

Mesaj Gönder

dere de bizim
paça da bizim Very Happy

bu lafı yrn en az 10 kişiye satıcam Kahkaha  

KeremOzka

Mesaj Gönder

...cem... demiş ki:

penaltı atısları ıcın demıyorum 120 dkdan bahsedıyorum Confused

ooo orasını izlemedm bile Kahkaha  

KeremOzka

Mesaj Gönder

zaten bi o g.birliği kupa maçı
bi de ist.da 4-2 yendiğimiz psg maçını unutamıyorum sayesinde Confused

ya bide mehmet bölükbası vardı şifonun yaptg ortayı tutup kaleye girmişti Confused  

KeremOzka

07 May 2008 22:59

Mesaj Gönder

cokoprens hayrettın Confused  

alessandrodelpiero

07 May 2008 23:00

Mesaj Gönder

bibeneksiktim demiş ki:
bursada oynandıgı için izlemedim

beşiktaşlımısın Confused  

KeremOzka

07 May 2008 23:01

Mesaj Gönder

vasabi 57 demiş ki:

ooo orasını izlemedm bile Kahkaha

bende devamlı zap yaptım zaten Kahkaha
cekılcek gıbı degıldı  

alessandrodelpiero

07 May 2008 23:01

Mesaj Gönder

...cem... demiş ki:

bende devamlı zap yaptım zaten Kahkaha
cekılcek gıbı degıldı

valla formula yıldızlarının macı daha güzeldi Confused hele mahsun kırmızıgülün mukemmel golu Kahkaha  

KeremOzka

07 May 2008 23:03

Mesaj Gönder

4 büyüklerden bir tanesi bile olmadığı için hatta, 4 de değil, 3 büyüklerden birisi bile olmadığı için bir maça hem görsel hem yazılı basın tarafından bu kadar ilgisiz kalınabilirdi! hadi onu da geçtim çoğu kimsenin haberi bile yok maçın bugün oldugundan filan! hani insanlar konuşur, merak eder de maçı izler filan... yok! ben bile şimdi gördüm buradan...
hani bu kupa adı fortis diye değiştikten sonra çok büyük gelirler sağlayacaktı takımlara... kupayı kazanan böylesine ufak takımlara kazandıracakları faydaları buralarda saymakla da bitmez. hele ki, bir de bu takım kayseriyse... bildiğim kadarıyla en az 4 mio $ gelir kazandı kayseri sırf bu kupadan. gelecek yıl gümbür gümbür gelirler yine, mis gibi de takım kurarlar. bu kadar ilgisiz kalındığı için bu kupada , bu final ufak tefek takımların finale kadar kimleri kimleri eleyip, hakederek filan oynadığı son türkiye kupası olur çook uzun bir süreliğine! kayserinin bu kupayı alması sivas'ın şampiyonluğu böylesine zorlaması kadar olumlu bir etkidir türk futboluna bence.
helal olsun kayseriye! zaten onlara yakışırdı.  

En son Sound of breakfast tarafından 07 May 2008 23:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Sound of breakfast

Mesaj Gönder

vasabi 57 demiş ki:

valla formula yıldızlarının macı daha güzeldi Confused hele mahsun kırmızıgülün mukemmel golu Kahkaha

ona baktım zaten cogunlukla alonso da ıyı oynadı Kahkaha  

alessandrodelpiero

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5   Sonraki