zakkum albüm tanıtım konseri@studio live-24 subat cumartesi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  zakkum albüm tanıtım konseri@studio live-24 subat cumartesi
 


ocak ayı sonunda çıkarttıkları ilk albümleri “zehr-i zakkum”dan ilk klip şarkısı olarak seçilen “ah çikolata” ile büyük sansasyon yaratan zakkum, ilk konserini neu party organizasyonluğunda, 24 şubat cumartesi gecesi studio-live’da gerçekleştiriyor.

1999 yılında ankara’da çıktıkları ilk bar programlarından bu yana, mevcut normları zorlayan, spekülatif ve kışkırtıcı sahne performanslarıyla ankara’nın tartışmasız en popüler ve hakkında en çok konuşulan grubu haline gelen ve bugüne kadar raindog ismiyle 1000’e (bin) yakın sayıda sahne performansı gerçekleştiren grup, albüm çalışmaları esnasında türkçe bir isme geçiş yaparak “zakkum” adını kullanmaya başladı.

yusuf demirkol, cem senyücel, eren parlakgümüş ve emre yılmaztürk’den oluşan zakkum grubu, seneler boyu placebo, morrissey, suede, radiohead, pulp gibi britpop gruplarının şarkılarına yaptıkları kendilerine özgü cover’ların yanında, aykırı duruşları ve sahne görselliğinden asla imtina etmeyen yaklaşımları ile kendilerine sadık ve geniş bir dinleyici kitlesi yarattılar. zakkum grubunun ilk albümünde; 1980’ler türk pop müziğinin unutulmaz sesi seyyal taner ve türk rock müziğinin tanınmış ismi teoman ile yapılmış birer de düet yer alıyor.

grubun vokalisti olan ve bestelerin çoğunun altında imzası bulunan yusuf demirkol, gerek aykırı sahne duruşu, gerek sivri dili, gerekse de bir imza niteliği taşıyan kendine özgü ses rengi ile önce ankara’nın ve son bir sene içerisinde de istanbul’un underground rock piyasasının en bilinen simaları arasında yerini aldı. grubun davulcusu olan cem senyücel ise, yusuf demirkol ile beraber grubun ilk günlerinden beri değişmeyen tek elemanı olmasının yanı sıra, albümdeki bütün şarkıların sözlerine tek başına imza atarak, türkiye müzik piyasasında bir ilki gerçekleştirdi. gene bestelerde önemli bir emeği bulunan gitarist ve yaratıcılığını albüme başarıyla yansıtan eren parlakgümüş ise, basçı emre yılmaztürk ile beraber, zakkum grubunun bar ve konser performanslarının vazgeçilmez simaları oldular ve kendi tarzlarını yarattılar..

kapıların 22:00’da açılacağı konserin giriş ücreti ise 20 ytl... grubun albümdeki şarkıları dışında cover repertuarından da örnekler sergileyeceği gece, aynı zamanda grubun ilk canlı konser performansına da tanıklık edecek.

daha fazla bilgi için : www.zakkumonline.com

organizasyon : neu party (www.neuparty.com)tarih : 22 subat cumartesi / 22:00
mekan : studio live
adres : sakızağacı cd. buyuk bayram sk. no: 1, kat : 2, beyoğlu
tel : 0 212 244 77 12 (www.studio-live.org)
giriş : 20 ytl.  
fotoğrafı yok

:Wumpscut:

08 Şub 2007 01:24

Mesaj Gönder

placebo coverı yapa yapa aynısı olmuşlar,daha doğrusu çakması..öykk  

MamAciTa

08 Şub 2007 01:49

Mesaj Gönder

sükse yapan(!) şarkı da komik hem  

MamAciTa

08 Şub 2007 01:50

Mesaj Gönder

belkide maybelline demiş ki:


olssun olsun iiiidirrr iiidrr... uzun saç küpe gerginliğini üzerimzden yeni atmış bi toplum oalarak bi erkeğin taklit yada pazarlama dikat çekme amaçlıda olsa... özgür olabilerek gözüne saçına makyaj yapması fena değildri... ilerde bu özgürlük soundlara da sıçrayacaktır die umut ediorumm... yada umut etmiomuyum Shocked

ama direk taklit, kulak tırmalayıcı bi ses ve saçma bi şarkı Kahkaha anlayış açısından evet ama daha yaratıcı olmak lazım...  

MamAciTa

08 Şub 2007 02:02

Mesaj Gönder

hipkondriyak çok ii yaaa  

alessandrodelpiero

08 Şub 2007 02:12

Mesaj Gönder

ins. ordayiz.  

sputnik

08 Şub 2007 07:45

Mesaj Gönder

onları bi albumle gormek guzel. golgede cogu zaman kulagımız tırmalandıysa da olsun... kamuya malolmus bir placebo replikası onlar.  

aerosol

08 Şub 2007 09:34

Mesaj Gönder

alla alla nie beğenmediniz anlamadım...
hadi siz redd dinneyinn ..hi-fi dinneyin...askerden gelen sefkilinise mektup yasın...iiiler iiilerr rahat bırakın çocuklarıı  

mOd

08 Şub 2007 21:49

Mesaj Gönder

hey gidi raindog : )  

m i l k

09 Şub 2007 03:30

Mesaj Gönder

aynı gün ofisboyz- dengesiz herifler konseri war. onu bırakıp buna gelemeyiz  

corci

12 Şub 2007 00:37

Mesaj Gönder

zakkumdaki baterist sobozitmi  

claire

15 Nis 2007 05:56

Mesaj Gönder