gürol ağırbaş

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  gürol ağırbaş

kimine göre türkiye'nin en iyi basçısı, bana göre türkiye'nin en başarılı ve cesur müzisyenlerinden biri. bülent ortaçgil'in yanında geçen inanılmaz bir kariyer, başka sanatçılara verdiği destek ve bunların yanında şapka çıkarılacak bir solo kariyer.

hepsi bir yana, son çıkardığı "köprüler - iki dünya" albümü bir yana. ünlü klasik müzik bestecilerinin çalışmalarını türk müziğine ve türk enstrümanlarına göre yorumlaması sonucunda ortaya çıkan eser göz yaşartıcı ve göğüs kabartıcı nitelikte. mutlaka dinlenmesi gerekiyor ve böyle çalışmalara her zaman destek olmamız lazım.

incelemesi:

http://proodos.blogspot.com/2006/12/grol-arba-kprler-iki-dnya-ada-mzik.html  

En son Yoda tarafından 02 Ara 2006 13:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yoda

02 Ara 2006 13:17

Mesaj Gönder

beraber çalmışlığımız var... 10 numara müzisyendir...  

irony

02 Ara 2006 13:19

Mesaj Gönder

evet kimine gore turkiye'nin en iyi basçısı ama bence ismail soyberk le zirveyi paylaşıyo.  

ms project

02 Ara 2006 13:19

Mesaj Gönder

linkte bi sorun var s:  

ms project

02 Ara 2006 13:20

Mesaj Gönder

ms_project® demiş ki:
linkte bi sorun var s:

yep  

turntable

02 Ara 2006 13:22

Mesaj Gönder

urlsnip kullan bence  

irony

02 Ara 2006 13:22

Mesaj Gönder

bülent ortaçgil - erkan ve gürol tek geçerim hepsini ve bütün albümleri parçaları benim için hazine değerindedir ama yazık bu adamların değeri bilinemiyor ne yazıkki...

www.ortacgil.com  

HiPoKonDriYaK

02 Ara 2006 13:27

Mesaj Gönder

ßass® demiş ki:
"köprüler - iki dünya"dan daha eski, "bas şarkıları" ve "bas şarkıları 2" adlarında 2 güzel albümü vardır... zuhal olcay'ın da "başucu şarkıları" ve "başucu şarkıları 2" albümlerinin baki duyarlar ile birlikte düzenlemecisidir....

baki duyarlar da cok saglam adam.  

ms project

02 Ara 2006 13:32

Mesaj Gönder

ms_project® demiş ki:
linkte bi sorun var s:

buyrunuz:) pardon.

http://proodos.blogspot.com/2006/12/grol-arba-kprler-iki-dnya-ada-mzik.html  

Yoda

02 Ara 2006 13:35

Mesaj Gönder

hiç bi zaman beğenmedim ama çok ii bi müzisyendir  
fotoğrafı yok

biosfer

02 Ara 2006 14:23

Mesaj Gönder

bülent ortaçgil gibi bi ustayla çalışması yeterli bir tanıtım zaten ama, bilmeyenlerın hakıkaten dınleyıp öğrenmesi öğretmesi gerekmekte...  

B E R K A Y

02 Ara 2006 14:47

Mesaj Gönder

bass sarkıları 1,2'den sonra malesef hala daha iyi bir bass albumu gormedi bu ulke.  

guzzz

09 Ara 2006 10:29

Mesaj Gönder

tarzını pek sevmesemde hiçbir kaygısı olmadan yaptığı cesur projeler ve albümler yüzünden takdir edilesi insan..  

captainmagaraadami

09 Ara 2006 10:31

Mesaj Gönder

ßass® demiş ki:

doğru...
çok da çıkmadı ama zaten... bir kamil erdem - a tale of bass sanırım sonradan çıkan...

objektif degerlendiremiyorum zaten.(antipati...)  

guzzz

09 Ara 2006 15:57

Mesaj Gönder

dun beraberdik, ortacgillle geldiler,
baki duyarlarda onlarlaydı..
progrmdan snra uznca konustk Cool Cool  

olaf

10 Ara 2006 01:45

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki