blue saint

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  blue saint

müzisyenler:

ali polat -davul-
emre büyükkalfa -basgitar-
güray oskay -vokal, gitar, armonika-
güven ilter -klavye-
kerem köseoglu -gitar-
mehmet ozman -tenor saksofon-
özgür sengül -alto saksofon-
serkan çiftçi -trompet-

bluesaint 1998 yilinda güray oskay ve kerem köseoglu tarafindan kuruldu. ali polat ve emre büyükkalfa’nin katilimiyla çekirdek kadrosunu tamamlayan bluesaint 1999 yilindan beri canli performanslarini sürdürmekte.

sirasiyla mehmet ozman, serkan çiftçi ve özgür sengül`ü kadrosuna katan grup çesitli zamanlarda seyma elif aksar ve yigit top gibi müzisyenlerle de çalisti.bluesaint 99’dan bu güne çesitli kulüplerde düzenli olarak çikarken, birçok konser ve etkinlikte hatta bir de televizyon programinda yer aldi.

popüler kültür içerisinde kendine çok az yer bulabilen bir müzik tarzi olan blues’a kelimenin tam anlamiyla gönül veren grubun rock n’roll ve swinglerle süslü repertuari, aslen 1920’lerin delta köklerinden 80’lerin modern yorumlarina uzanan genis bir blues yelpazesinden olusuyor.2005 eylül’ü itibari ile kerem köseoglu bir kez daha grubun gitaristligini üstlenirken, klavyeci güven ilter, bluesaint kadrosunun sürekli bir üyesi haline gelmis bulunuyor!

kaynak & ayrıntılı bilgi:
www.bluesaint.org

rockistanbul, shaft ve blues brothers band -ön grup- konser deneyimlerimden söyleyebilirim ki inanılmazlar. dinlemek, izlemek gerek.

son olarak;

sleep with jazz
wake up with blues
live with rock n roll  

.mariposa

06 Kas 2006 22:25

Mesaj Gönder

bayramda dream tv nin şu yan kanallarının birinde konserlerini veriyordu. tekrar aklıma geldi. inanılmaz olduklarını yineliyorum, yeniden..  

.mariposa

06 Kas 2006 22:35

Mesaj Gönder

bu sene bluesbrothers geldiginde izledim ve sonrada bi kac kez shaftta izledim.konserdeki performanslari harikaydi shaftta da iiyidi gayet ama tabikikide konser gibi degildi...seviorm ben bunlari ama..  

antibalas

06 Kas 2006 22:40

Mesaj Gönder

nefis gruptur hele bir de vokalde canın oldugu dönemler vardır ki...  
fotoğrafı yok

Animal

06 Kas 2006 23:17

Mesaj Gönder

blue saint mükemmeldir Bravo sahnede de günlük hayatlarındaki gibi çok eğlenceliler

ayrıca kerem köseoğlunun kişisel web adresi: http://kerem.koseoglu.info/

10 kasımda kadıköy shaft'ta çıkıyorlar  

Mississippi

08 Kas 2006 14:35

Mesaj Gönder

ayrıca bluesaint'in internet adresi
http://www.bluesaint.org  

Mississippi

08 Kas 2006 14:48

Mesaj Gönder

ufogörenmasumköylü demiş ki:
yinirler (picture) knl d plus'da sabaha karşı izleyebilirsiniz, son günlerde bikaç kez rastladım zaplarken. performans süper, ekip sağlam, yavuz çetini de unutturmuyorlar + rep

katılıyorum hunharca.  

.mariposa

09 Kas 2006 03:33

Mesaj Gönder

ayrıca kerem'in bir grubu daha var kawoon adında  

Mississippi

09 Kas 2006 11:52

Mesaj Gönder

old love coverleri takdire şayandır  
fotoğrafı yok

Animal

13 Şub 2007 21:38

Mesaj Gönder

ufogörenmasumköylü demiş ki:
seni hırçın Confused

bir gün umarsız bir çocuk gibi izleyelim beraber. Confused  

.mariposa

16 Şub 2007 23:50

Mesaj Gönder

blues brothers parkorman konseri, öngrup olarak sahnede olacaklar !!
pek güzel.  

.mariposa

21 Tem 2007 19:55

Mesaj Gönder

kışları shaft a gitme sebebimiz Smile  

Naushika

21 Tem 2007 22:30

Mesaj Gönder