sebnem ferah opeth'ten arak yapmis

Anasayfa  \  Forumlar  \  Müzik  \  sebnem ferah opeth'ten arak yapmis

bugün bir arkadasim söyleyince dinledim cakil taslari adli sarkiyi ve gercekten opeth - harvest'ten arak oldugu acik sekilde belli. hem akorlar hem de gitar tonu neredeyse birebir yani, ton ayni hatta. millet de seboist forumlarinda "ay gitar tonu cok güsseeeel, ay melodiler cok güseeeel, ay davullar cok güzseeeeel" diye kendinden gecmis.

sebnem kendi basina zaten yeterince güzel sarkilar yapabiliyor, böyle bir ise neden giristi anlayamadim. gerci suclamak da yanlis, opeth gibi bir devden ister istemez etkilenmis olabilir farkinda olmadan, ama bari yansitmasaydi bu kadar Wink  

ilke

09 Kas 2005 19:42

Mesaj Gönder

vayy bea şok oldum.beklemezdim şebo'dan ..kendisi gayet güzel şarkılar yapıodu.bilmio mu bunun farkedleceğini alla alla  
fotoğrafı yok

Melly_

09 Kas 2005 19:46

Mesaj Gönder

En son mateja tarafından 10 Kas 2017 15:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
fotoğrafı yok

mateja

09 Kas 2005 19:52

Mesaj Gönder

sarkı sarkıya benzer ya arak denmez esinlenmistr
oluo bu tarz seyler bi parcayı cok sewrsin dinlersin ister istemez kafanda kalır kendi yaptıın parcada ona benzer bu araklamak olmaz mesela

sebnem ferah ta kac yıldır bu isin icinde ve kactane parcası war o kendini buralara araklayarak getirmedini de bi dusunelim

sonuc larak sarkı sarkıya benzer ugrasmayalım durmayalım fazla ustunde

limpbizkitin bir parcasıda tarkanın eski bir parcasına benzio simdi tarkanda araklamısmı dicez olmaz ole sey 24 tane perde war biyerden bi benzerlik cıkar...  

Ytse...

09 Kas 2005 19:52

Mesaj Gönder

moonshadow demiş ki:

yukarda sebnem ferah hakkında verilen örneklere bakalım ama...1 diil 2 diil...bu tesadüf olamaz..

benim durmak isteddim esinlenmis olabilir ama calmak ve araklamak kaba bir tabir olmus... Smile  

Ytse...

09 Kas 2005 19:56

Mesaj Gönder

hiç o şekilde dinlememiştim bak merak ettim şimdi..... Rolling Eyes  
fotoğrafı yok

PinkProzAches

09 Kas 2005 20:13

Mesaj Gönder

b.k atmain  

bucuu

09 Kas 2005 20:30

Mesaj Gönder

kurtlar vadisinin müziği çalıntı elimde kanıtları var  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

09 Kas 2005 22:35

Mesaj Gönder

herkes yapıooooo...
sadece şebo falan diil!

o kadar nota var bu kadar beste mantıııı...

esinlenmekten öte artık bütün şarkılar....  

canım_evladım

10 Kas 2005 03:07

Mesaj Gönder

şebnem ferah kim?  

joel knox

10 Kas 2005 08:22

Mesaj Gönder

yaw herkese derinden katılıyorum s ferah ve teoman konularında ama popup bir performans cıktı ve "iki yabancı" dueti yapmam gerek midi veya karaoke versiyonu olan bulunur mu acep...

bulunmaz mı... neyse olsun:)  

anubis

15 Ağu 2006 21:29

Mesaj Gönder

şebnem ferah glam yapsın o zaman severim  

littlebobe

15 Ağu 2006 21:42

Mesaj Gönder

opeth ti o kadar çok severim ki, şebnem ferahı grubun yanında hiç doğmamış gibi görüyorum  

Mezzo Morto

18 Tem 2007 18:46

Mesaj Gönder

şaşılcak bişi dii...l türk piyasasının yarısından çoğu arak  

Piizci

19 Tem 2007 02:01

Mesaj Gönder

sebnemi savuncak degilim ama tonları tabi ki ayni olcak 2 side akustik gitar 20 tane tonu yokki bunun Smile
ritimler benziyor gitardaki ama buda arak oldugunu pek gostermez be yavrim Very Happy  

Beverly Kills!

21 Tem 2007 16:01

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki