stanley kubrick'in nesini seviyosunuz ?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  stanley kubrick'in nesini seviyosunuz ?

kurgu kesinlikle  

corci

12 Şub 2007 00:35

Mesaj Gönder

shining'de asansörden boşalan kan sahnesini hayatım boyunca unutamam.  

DiTaRdU

29 Nis 2008 11:39

Mesaj Gönder

otomatik portakal daki onca vahşeti laylaylom bişi gibi göstermesini  

Bjonez

29 Nis 2008 19:49

Mesaj Gönder

kendini ona buna sevdirmemesini seviyorum.

hadin  

Lucifer Morningstar

14 May 2008 10:05

Mesaj Gönder

bi şu dr strangelove ı da bulup izleyebilseydim filmleri seviorum dicektim Neutral

ama genel olarak kolaya kaçmamış oluşunu seviorum.  

marshy

14 May 2008 12:53

Mesaj Gönder

this is my rifle and this is my gun
this is 4 kill and this is 4 fun Hick  

marshy

14 May 2008 12:55

Mesaj Gönder

sözlük ağzı ile mesaj yazdırışını seviyorum.  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

17 May 2008 01:31

Mesaj Gönder

flmlerinde kullandığı yeni teknkleri (b.lyndon da mekanın 3 boyutlu gözükmesi ve derinliğin daha fazla olması için yeni lens tasarlanıp kullanılması)

kendi kurgusunu ve kendi hayalllerini yansıtması
olaylara sert ve realistik açılardan tasvirlemesi
kullandığı kurgunu hem hızlı hemde ağır ağır sindire sindire seyredilmesi gerektiğini seviyorum.

birde mükemmelleyetçiliğini seviyorum çoğu insan bir sahneyi 40 kere çekmez.edit odasına girip 35 mm bobin showunu seviyorum.  

Dante

19 May 2008 15:21

Mesaj Gönder

bu arada lolita konusunu çok iyi işlemesi ve hala o konuları dokunurken klişelere kaçan zamane yönetmenlerede iyi refarans ve cesaretli bir efsanedir kendileri.

(fear and desire ise ilk filmi olmasına rağmen bence noir tarzındaki en iyi örneklerden)  

Dante

19 May 2008 15:43

Mesaj Gönder

misunderstood demiş ki:

hababam sınıfının müziği gibi diyosun.. yavaş çalıosun boğazı düğümlenio insanın, göz pınarları doluo falan.. hızlı çalıosun bi coşku bi mutluluk..

çok acaip citten..

aynen beni öyle etkilediği çok kadrajı vardır clockwork orange da kara mizah içinde seyredebilirsin sistem eleştirisi olarak veya bir bireyin şiddet keyf olarak da veya dialoglarındaki (repliklerdeki) kendi dillerini çözmeye çalışırkende bulabilirsin.

bundan dolayı efsane gözümde sadece 1 filmi ile olmuyor killer kiss de bile sağlam kurgusu vardı heleki the doctor strange love hayatımda izlediğim en sert lafı gediğine koyan ve bir o kadar da eğlenceli filmlerden  

Dante

19 May 2008 16:52

Mesaj Gönder

dante demiş ki:

killer kiss de bile

öylesi imayı döverim.  

ukulelestar

19 May 2008 16:55

Mesaj Gönder

oiio demiş ki:

barry lyndoın tamamı doğal ışık ile çekilmiş. bu sebeple balo sahnesini (kapalı alan) sadece mum ışığından faydalanarak çekmek istemiş ve o mum ışıklarının doğal halini beyazperdeye yansıtabilmek için lens icad etmiş diye biliyorum.

evet panavision'a gidip yapın demesi zaten her filminde teknik olarakda yenilikler getiriyor 1968 yılında 2001'deki çoğu sahne'nin efsane olması ayrıca ordaki bilgisayar hal ve bir harf ekle ne olucak bakalım bu noktada bile saygı duyulacak yönetmendi.

herkes eyes wide shut çok kötü der ama bence yine enlerdendi.sadece the shining de biraz hayal kırıklığım olmuştu( ki bu arada bana göre en iyi gerilim ve jack muhteşem aslında hepsi muhteşem) romanı ve king'i çok sevmem ve bu romanı king yazarken kendi hayatından bir kısım yazması sanki o filmde bir şey eksikti ama ben bile bulamadım.(bunu yazarken tavşan kostümlü lavuk aklıma geldi irkildim resmen)  

Dante

19 May 2008 17:02

Mesaj Gönder

misunderstood demiş ki:
munir özkulla kubrick bi scarlett johanson woody allen tadı yakalayamadılar ya yanarım ona yanarım.

Kahkaha bu postdan sonra nedense match pointi izleyesim geldi Kahkaha  

Dante

19 May 2008 17:03

Mesaj Gönder

kara kaşını kara gözünü töbee töbee  

*o*r*e*a*s*

03 Mar 2009 16:12

Mesaj Gönder

her şeyini...  
fotoğrafı yok

wired

03 Mar 2009 16:42