46 yok olan

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  46 yok olan

yerli breaking bad

46 yok olan, dr.jekyll and mr.hyde romanından uyarlanmış ve star tv'de yayına giren televizyon dizisi.

yönetmenliğini serdar akar’ın yaptığı dizide baş rolleri erdal beşikçioğlu, yasemin allen ve melis birkan üstlendi.

konu: türkiye'nin sayılı genetik profesörleri arasında yer alan erdal beşikçioğlu'nun karakteri; tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu beş yıldır komada bulunan kız kardeşini (yasemin allen) hayatta tutmaya çalışan, kendisini bu hastalığın tedavisine adamış bir profesördür. zamanla çevresindekileri kaybeden, pek çok kişinin yarı yolda bıraktığı karakterimiz bu zorlu yolda yüzlerce hastaya umut sayılabilecek bir ilaç keşfeder ve bir anda kendisini büyük bir olaylar zincirinin arasında bulur. gerçeğin peşinde olan ve inancından taviz vermeden bu zamana kadar gelen profesör için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. bu sır dolu buluş, tanıdığı ve tanımadığı birçok kişinin hayatını değiştirecektir.
ayrıca dizi içerisinde şamanizm ayininde kullandıkları içki'nin ismi ise ayahuasca 'dır.

izleyenlerin yerli breaking bad olarak tanımladığı ve 2. bölümün de yayımlanmış olduğu 46 dizisini; pazar akşamları saat: 23:15'te star tv'den takip edebilir ya da daha sonra resmi sitesinden tekrarını izleyebilirsiniz. bu arada klasik yerli diziler gibi 2-3 saat değil 1 saat olarak yayınlanmaktadır.  

isvicresiz bilim adami

07 Nis 2016 15:56

Mesaj Gönder

bana güzel diziymiş gibi geldi  

crosses

07 Nis 2016 16:01

Mesaj Gönder

kesin erdal şizofren ve onun rüyasını izliyoruz..  

meric

07 Nis 2016 16:09

Mesaj Gönder

visual fx ler sicik  

music

07 Nis 2016 16:16

Mesaj Gönder

izlemedim ama bok atayım

taklit yapmayın artık Confused  

Obi-wan

07 Nis 2016 16:18

Mesaj Gönder

ilk bolume bakmistim biraz
o samanli mamanli rituelli sahne vardi bi' tane
castaneda'nin don juan'in ogretileri isimli eserini okuyan herkesin, sektorle alakasi olsun olmasin, aklindan en az 1 kere gecmistir oyle bir sahne cekmek
vfx de en cok sictiklari yer de orasiydi sanirim Confused
bir daha da izlemedim
vaktim olmadi :.(  

music

07 Nis 2016 16:23

Mesaj Gönder

dedik ya erdal şizofren çıkar finalde diye  

meric

07 Nis 2016 16:29

Mesaj Gönder

biz yazerken soruyu silmiş bak cücük gibi kaldı bizim post  

meric

07 Nis 2016 16:30

Mesaj Gönder

tmm en basta jekyll&hyde uyarlamasi yaziyormus
onu bile okumamisim Confused  

music

07 Nis 2016 16:31

Mesaj Gönder

ahsh sori ya

46 ismi nerden geliyor diziye
hangi karakteri delirtecekler acaba yazmistim

ehe Confused  

music

07 Nis 2016 16:31

Mesaj Gönder

dizi adının 46 olmasının bir çok sebebi var. bunlardan biri insan vücudunda 46 kromozom bulunuyor olması, diğer bildiğim de; malum 46 raporu ve tck'nın 46. maddesi.

yani tck 46. madde diyor ki; kişi cinayeti işlediğinde bilinci yerinde değilse katil sayılamaz.

hatta bu cümleyi fragmanda da belirtmişlerdi.

diziye dönünce; erdal beşikçioğlu; şaman ayininden arakladığı paparoz ya da ayahuasca içkisini farklı bir kimyasal ile karıştırıp kendine enjekte ettiğinden sonraki hiç bir şeyi hatırlamıyor.yani bilinci yerinde olmuyor.
bu da bir şekilde gündüz profesörken; geceleri katil olabileceği ihtimalini destekliyor fakat yine de şüphe tek gerçektir diyelim biz: )  

isvicresiz bilim adami

07 Nis 2016 16:36

Mesaj Gönder

tam da soru üzerine yazmışım mesajı Smile denk gelmiş.  

isvicresiz bilim adami

07 Nis 2016 16:37

Mesaj Gönder

46 raporu da zaten madde 46 dan geliyo Neutral  

meric

07 Nis 2016 16:39

Mesaj Gönder

ama vfxler sicik
onda hemfikiriz dimi?
hala cozemediler su isi ya
o kdr da adam var piyasada yani
cok acaip Confused