en son ne izledin?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  en son ne izledin?

direniş ..gereksiz uzun  

suhayattır

05 Şub 2016 20:16

Mesaj Gönder

şunu tekrardan izleyesim geldi.

sundance kid

06 Şub 2016 09:39

Mesaj Gönder

csi: cyber se 2 e 12.

the originals se 3 e 11.  

bubububu

06 Şub 2016 22:07

Mesaj Gönder

second chance se 1 e 4.  

bubububu

07 Şub 2016 01:11

Mesaj Gönder

billions se 1 e 1.  

bubububu

07 Şub 2016 05:55

Mesaj Gönder

biyografi sevenler için güzel bir film.

----spoiler----

filmde benim en çok dikkatimi çeken kısım; the imitation game filminden de hatırlayacağımız ve 2. dünya savaşının dönüm noktalarından birisi olan alman enigma makinelerinin şifresini kırabilen turing makinelerinin mucidi alan turing'e ithaf edilen logosuydu.

daha önceden de az çok hayatını okumuştum. eşcinsel olması sebebiyle ingiliz yönetimi alan turing'in enigma'yı kırana kadar bu yönünü bilmemezlikten gelip, işi bittikten sonra ise siyanürlü elma yemesini sağlayarak öldürülmüş olmasıydı. apple logosundaki elmanın gökkuşağı renklerinde olması ve ısırılmış olması ise tamamen alan turing'e ithafenmiş buna emin olmamı sağladı en azından. bugün kullandığımız bilgisayarların asıl fikir babası alan turing'tir neticede.

sırf bu muhteşem gönderme ve incelik için bile saygıyla anılması gereken insanlar ve saygıyı hakeden güzel bir film.

ayrıca filmde beni etkileyen hatta gözlerimi dolduran önemli konulardan birisi de baba-kız arasındaki ilişkiydi ve tabi ki final sahnesinde de bunu resmen balyoz gibi kafamıza vurdu.

spoiler bitti gözlerinizi açabilirsiniz.

steve jobs'u oynayan michael fassbender'i kimi sahnelerde steve jobs'tan ayırt edemiyorsunuz acaba gerçek hayattan alıntı mı yapılmış hissine kapılabilirsiniz. gayet iyi oynamış ama en çok alkışlanması gereken kişi ise muhtemelen ; kate winslet. sanırım bu sene oscar'ın en güçlü adayı kendisi.  

isvicresiz bilim adami

07 Şub 2016 13:37

Mesaj Gönder

mom s3 e10  

Lucifer Die

08 Şub 2016 01:16

Mesaj Gönder

elementary s4 e11 Cool  

Lucifer Die

08 Şub 2016 02:04

Mesaj Gönder

red 2
eğlenceli  

RadicalSilence

08 Şub 2016 03:14

Mesaj Gönder

b e r k e demiş ki:
an inspector calls

1912 londra'sında zengin bir aile müstakbel damatları ile kızlarının nişanını kutlarken, bir polis müfettişi çıkagelir ve
intihar eden alt sınıfa mensup bir kızla ilgili sorular sormaya başlar, aile mensuplarından cevaplar geldikçe intiharla ailenin bağlantısı su yüzüne çıkarken, bir yandan müfettişin esrarengiz tavırları da ailenin şüphesini çekmeye başlar...

benim notum 9/10
ben de az önce izledim ve beğendim
sağol berkecim  

Lucifer Die

08 Şub 2016 16:27

Mesaj Gönder

b e r k e demiş ki:
an inspector calls

1912 londra'sında zengin bir aile müstakbel damatları ile kızlarının nişanını kutlarken, bir polis müfettişi çıkagelir ve
intihar eden alt sınıfa mensup bir kızla ilgili sorular sormaya başlar, aile mensuplarından cevaplar geldikçe intiharla ailenin bağlantısı su yüzüne çıkarken, bir yandan müfettişin esrarengiz tavırları da ailenin şüphesini çekmeye başlar...

benim notum 9/10

aydan şenerin filmi diil miydi o lol  

left

08 Şub 2016 21:17

Mesaj Gönder

survivor Neutral  

ACAR

09 Şub 2016 01:04

Mesaj Gönder

lucifer die demiş ki:
ben de az önce izledim ve beğendim
sağol berkecim