fifty shades of grey

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  fifty shades of grey

merhaba demiş ki:
o haldeeee

(picture)

gayet seksi bir adam, iftira atmayın Embarassed  
fotoğrafı yok

Betuluk

14 Mar 2015 11:13

Mesaj Gönder

music demiş ki:
mesela meraklisina su narrational tekrar mevzu icin okulda yaptigim odevlerden bir ornek verebilirim.

film: ‘diary of a nymphomaniac’

valerie (ana karakterimiz) filmin 3 ana bölümünde de elma yemektedir. ancak her yeme eyleminin tekrarı anlam farklılıkları yaratıyor.
‘elma’ ögesi valerie’nin hayatındaki duygusal değişiklikleri belirtmek için kullanılmış. her elma yiyişinde duygusal olarak hayatında başka bir döneme geçtiğini anlıyoruz. elmaları hep günlük tutarken yiyor.

ilk bölüm: (0:04:14) - (göğüs plan – profilden elmayı ısırışını görürüz)
bu sahnede ilk aşkını hatırlıyor ve onunla ilgili anılarını düşünüp yazarken ‘yeşil elma’ yiyor. seksle ilk tanışıklığı burda başlıyor ve bedeni yoluyla ilişki kurma arzusunu hissetmeye başlıyor. keşfetme güdüsü harekete geçiyor.
ikinci bölüm: (0:32:38 ) - (baş plan – profilden elmayı ısırışını görürüz)
valerie bu kez kırmızı elmayı ısırıyor. seks kadar önemli olan bir şeyi keşfediyor: aşk. böylelikle hayatının ikinci bölümü başlamış oluyor.
üçüncü bölüm: (1:01:14) - (yakın plan – profilden elmayı ısırışını görürüz)
filmin son bölümüne geçtiğimiz sahnede valerie bu kez sarı elma yiyor. daha evel kendiyle ilgili sürekli olarak huzursuzluk içindeyken artık kendiyle barışıyor, bir çeşit olgunluğa erişiyor.

farklı bölümlerdeki 3 elmanın renkleri sırasıyla yeşil, kırmızı ve sarı. renk sırası karakterimizin duygu-düşünce dünyası bakımından ve bedenen hamlıktan olgunluğa geçişini simgeliyor. kırmızı renkteki elma pamuk prenses masalındaki gibi cezbedici fakat bir o kadar da zehirli olan elmayla bağdaşabilir ve aşkı simgeliyor olabilir. bu elmayı yemesi aşkı benliğine kabul edişi oluyor. bu renk dizilimi ayrıca zamanın ve dolayısıyla hayatın akışını, karakterimizin dünyasındaki değişimleri mevsimsel bazda simgeliyor olabilir.
her tekrarda sırasıyla kullanılan planlarla objemize yaklaşmaya başlıyoruz. ilk bölümde ona karşı daha mesafeliyken son bölümde en yakın halimizi alıyoruz. bu da filmin hedef kitlesinin yaşı ve hayat süreçleri ile ilgili bir ayrıntı olabilir.
işık da anlatımı destekleyici şekilde kullanılmış. ilk bölümde beyaz ve sert ışık, kontrast renkler var. renkler, yeşil elma dolayısıyla karakter kadar çiğ. ikinci bölümde yumuşak ve sarı ışık kullanılmış. aynadan çekim yapılıyor ve görüntü flu. işık yer yer patlamış. sanki bir rüya ya da hayal sahnesi gibi bir görüntü yakalanmış. karakterimizin rüya gibi bir aşk yaşadığı anlatılmak istenmiş olabilir. üçüncü bölümde gün ışığı ve doğal renkler hakim. karakterimizin özünü keşfi ve özüne dönüşü anlatılıyor bu da doğala dönüş ile özdeşleştirilmiş.

müzikleri efsane ooof off derim
efsane ötesi efsane.  

MaRaz Tribu

14 Mar 2015 15:25

Mesaj Gönder

darker ın çekimleri ne 2016 da başlıcaklarmış
2017 de gösterime girecek miş  

merhaba

15 Mar 2015 00:25

Mesaj Gönder

merhaba demiş ki:
o filmi bununla nasıl karşılaştırırsınız bence iğrenç bi film
netten izliyim dedim bi ara midem kaldırmadı

lars von trier'in filmiyle karistirdin herhalde.
cunku benim bahsettigim film sinema dili acisindan gayet iyi bir film
hatta bu janrda bu konularda cekilmis en iyi film bana gore.
meslegim geregi konuya hakim oldugun dusunulurse, en azindan izlemeden yorum yapilmamasi gerekir.  

music

16 Mar 2015 20:30

Mesaj Gönder

maraz tribu demiş ki:

müzikleri efsane ooof off derim
efsane ötesi efsane.

muziklerini hatirlamadim simdi, izleyeli epey oluyor
bir ara yeniden izliyim bu vesileyle : )  

music

16 Mar 2015 20:33

Mesaj Gönder

a ben ondan bahsedıyosun sandım  

merhaba

17 Mar 2015 15:25

Mesaj Gönder

ingilizce biliyorum ve daha fazla detay istiyorum diyenler buraya bakabilir.  

asertis

17 Mar 2015 21:55

Mesaj Gönder

3-5 kız arkadaşıma gönderdim linki Confused
yararını görürler umarım  

ajan simit

19 Mar 2015 21:08

Mesaj Gönder

kitabi okumadigimdan filmi sevdim
hele muzikler cok cok basariliydi  

Cenya

19 Mar 2015 23:38

Mesaj Gönder

merhaba demiş ki:
a ben ondan bahsedıyosun sandım

benim bahsettigim film su: http://m.imdb.com/title/tt1111890/  

music

22 Mar 2015 11:40

Mesaj Gönder

american pyscho yu seyrettim geçen gün. bu sevdiyseniz onu da seversiniz  

antonios

23 Mar 2015 00:51

Mesaj Gönder

kitabını ayrı filmini ayrı seviyorumm : )  

n o k t a

30 Mar 2015 21:57

Mesaj Gönder

grinin elli tonu
16 mins ·
fantezi devam ediyor. karanlığın elli tonu şubat 2017’de, özgürlüğün elli tonu şubat 2018’de sinemalarda!

Confused  

bubububu

24 Nis 2015 16:32

Mesaj Gönder

fifty shades of sasha grey  

Darth Denuz

24 Nis 2015 22:57

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Sonraki