django unchained

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  django unchained

yeni bir tarantino filmi , fragmanını izledim , sağlam film olmuş.

http://tinyurl.com/3tpheac (imdb linki)

aha buda fragman http://tinyurl.com/8fc9s67  

Pencu Se

14 Ekm 2012 15:08

Mesaj Gönder

beklediğim bir film,

bir diğeri de kanunsuzlar

http://tinyurl.com/7wdmrfd  

free market

14 Ekm 2012 16:12

Mesaj Gönder

trailer iyiydi  

Obi-wan

14 Ekm 2012 17:22

Mesaj Gönder

çatışma sahnelerine bayıldım.
beğendim ben baya  

neeyiir

23 Oca 2013 14:32

Mesaj Gönder

gösterime girmesini bekliyorum..
sinemada izlenesi bi film olduğuna şüphem yok.  

deep refleXion

23 Oca 2013 23:28

Mesaj Gönder

mayıs'ta leo'nun oynadığı bir şahane film daha izleyeceğiz.
great gastby adında. film bir kitaptan sinemaya aktarılmış.

büyülü ışıklar altında yazar olmak için amerikan rüyasına girmek isteyen birinin hikayesi konu edilmiş. oyuncu kadrosu bayağı geniş. izlenmeli.

leonardo dicaprio (jay gatsby), tobey maguire (nick carraway), carey mulligan (daisy buchanan) ve joel edgerton (tom buchanan) isimleri yer alıyor.  

free market

24 Oca 2013 10:12

Mesaj Gönder

74 versiyonu da iyiydi..
kitabı da bi o kadar ..  

har i duPpa

24 Oca 2013 10:53

Mesaj Gönder

spaghetti western tadında olmuş,benim aşık olduğum bir tür olduğundan keyifle izledim.notum (8.5/10) filmin sıkıcı bulduğum yeri ise gereksiz komedi unsurlarının filme eklenme çabası oldu.atlıların maske sahnesi tempoyu çok düşürüyor.  
fotoğrafı yok

B e r k e

24 Oca 2013 16:42

Mesaj Gönder

acayip keyiylifydi 1966 django ile alakası yok ama tarantinonun favori filmleri arasında.ayrıca filmdeki göndermeler yine süper  

Dante

24 Oca 2013 17:44

Mesaj Gönder

sinemaya gitmem lazım.Smile  

nekropsius

02 Şub 2013 02:53

Mesaj Gönder

yapmış yapacağını gene  

volta

03 Şub 2013 22:13

Mesaj Gönder

gereğinden fazla salçalı olmasına rağmen seyredin, seyrettirin.  

melloow

04 Şub 2013 00:44

Mesaj Gönder

melloow demiş ki:
gereğinden fazla salçalı olmasına rağmen seyredin, seyrettirin.

kansız tarantino filmi olmaz. Smile

sözlüğe yazmıştım aynen buraya da ekleyeyim;

her şeyiyle tam bir quentin tarantino filmi. oyunculuklar olağanüstü, christoph waltz mükemmel bir performans sergilemiş (canlandırdığı karakter zeka, kurnazlık ve iş bilirlik yönünden inglorious basterds'taki yine kendi canlandırdığı hans landa ile neredeyse aynı), keza leoanardo dicaprio ve jamie foxx'ta kusursuz oynamışlar. tarantino'nun hemen her filmindeki gibi soundtrack dillere destan. (2pac'ın untouchable şarkısı da remixlenerek konulmuş bu sayede gönlümü bir kez daha fethetti)

tarantino amcamız bu filmde de kendine küçük bir rol vermeyi ihmal etmemiş tabi.

bol kan ve en az 10 dakika süren diyalogları söylememe gerek yok. tarantino diyince bunlar zaten default olarak geliyor.

inglorious basterds ile bir benzerlik daha mevcut kanımca;

--- spoiler ---

(iki film için de spoiler içerir)

inglorious basterds'ta yahudilerin eline düşen hitler katlediliyordu. burada alttan altta verilen masum değiliz hiçbirimiz mesajı bu filmde de django karakteriyle vutgulanmış. django freeman* filmde tabiri caizse geldiği yeri unutup hırsına yenik düşerek acıma duygusunu bir süre unutuyor.

--- spoiler ---

neticede izleyin, izletin efendim. türk sinemasında gdo karakedi, celal ile ceren gibi filmlerin mevcut olduğu bu günler için bulunmaz nimet.  

ickiliydim

06 Şub 2013 04:35

Mesaj Gönder

kill bill den sonra bişi yapmıcak mı doğru düzgün derken geldi django. muhteşem müzikler, oyunculuk, kurgu herşey çok iyi!
tam tarantino yapıtı. mutlaka izleyin!  

drumflow

06 Şub 2013 22:30

Mesaj Gönder

yorumların nasıl olduğuna bakmadan zaten izleyecektim . yorumlara baktım sabırsızlanmaya basladım Surprised  

PERFECTSMILE

07 Şub 2013 11:48

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki