game of thrones

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  game of thrones

takvimlerimizi 17 nisan'a ayarlıyoruz.

neden?

lost mu başlıyor yeni bölümleriyle?

yok hayır. lost başlamıyor elbet ama lost kadar heyecan verecek bir dizi başlıyor.

aynı kulvarda mı bu iki dizi?

yok hayır. alakası da yok.

hikaye olarak game of thrones çok daha eski bir hikaye.

yüzüklerin efendisi'ni sevdiyseni bunu da seveceksiniz. yüzükler efendisi'nin o deli ihtişamı işte game of thrones'da bizlerle olacak. sinema filmi iyiki yapılmamış. böylece her bölümünde başka bir zevk alacak.

dizi her zaman kaliteli dizilerin adresi hbo'da olacak. başrollerde ise yüzüklerin efendisi'nde de tanığımız "sean bean" var.

17 nisan'ı iple çekmenize sebep olacak bazı video linkleri veriyorum şimdi:

http://kolayurl.com/4nu
http://kolayurl.com/4nv  

haQQo

01 Mar 2011 15:36

Mesaj Gönder

hbo kalitesini görmek için aşağıdaki dizilerede göz atmak gerekir. the sopranos hariç diğerlerini izledim.

> band of brothers
> carnivale
> rome
> oz
> six feet under
> true blood
> the sopranos
> boardwalk empire
> angels in america  

En son haQQo tarafından 01 Mar 2011 16:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

haQQo

01 Mar 2011 15:41

Mesaj Gönder

trailere gayet ii gözüküyo  

Obi-wan

01 Mar 2011 17:00

Mesaj Gönder

abı termınator sarah connor chronıcals'da kı hatun sarısın oluncada pek bı gusel omus yahuuu  

JANBON JOVI

01 Mar 2011 18:20

Mesaj Gönder

diziye başlamadan kitabını da okumak lazım aslında..  
fotoğrafı yok

Askorbikus

01 Mar 2011 23:59

Mesaj Gönder

dizi dün itibariyle başladı.
bizlerde akşam izlemiş olacaz.

imdb puan : 9.2/10 olduğunuda hatırlatayım.  

haQQo

18 Nis 2011 09:20

Mesaj Gönder

dizi bol entrikalı sağlam bir yapıma benziyor, umarım bol miktarda savaşda olur.  

muDDy

18 Nis 2011 20:06

Mesaj Gönder

game of thrones görücüye çıktı.

dün akşam ilk bölümünü izledim. ilk bölümden daha önce de 11 dakikalık özel bölümünü izledim. bu özel bölümde oyuncularla ve yapım ekibiyle yapılmış röportajlar var. diziyi anlama adına bu bölüm önemli.

dizi iki farklı ülkede çekiliyor. prodüksiyonun büyüklüğünü buradan da anlayabilirsiniz. gerçi ona da bakmaya gerek yok. dizi ilk dakikalarından itibaren sinemasal bir dil sunuyor size.

yönetmenleri hayli genç olan dizi 7 farklı aileyle ilgili. ama ben yanlış saymadıysam henüz 4 tanesini gördüm.

ilk 7-8 dakikasını kaçıran biri fantastik öge barındırmıyor sanır dizinin. çünkü dizi o en baştaki olaydan sonra farklı bir havaya bürünüyor. klasik ingiliz kraliyet dönemlerinde geçiyormuş havasında. ama diğer ailelileri de gösteriyor olması ilerleyen zamanda bir biriyle çok alakasız görülen ailelerin bir şekilde bir araya geleceğine yada yollarının kesişeceğine işaret ediyor.

dizideki tabi ki en önemli karaktere sean bean hayat veriyor. boramir rolüyle sean bean’ı yüzüklerin efendisi’nde hatırlamamak mümkün değil. o rolünden daha heybetli bir rolle çıkıyor karşımıza game of thrones’da.

diğer şaşırtıcı bir rolde karşımıza çıkan ise 300’ün ve terminator: the sarah connor chronicles’ın vefakar ve dul kadını lena headey var. sarartığı saçlarıyla pek güzel görünmese de havası yeter bu dizide de. imdb’ye baktığımda uzun ömürlü olmadığını gördüm. umarım lena headey ile ilgili yanlış bilgi girilmiştir.

dizi dediğim gibi sinema filmi havasında tamda hbo kanalına yakışacak bir kaliteyle çıktı seyirci karşısına. dizi sever arkadaşlarımdan aldığım yorumların hepsi olumlu. uzun soluklu bir dizi olmasını umarım.

haQQo

19 Nis 2011 10:03

Mesaj Gönder

ilk bölüm genelde göz boyayıcı olurdu...

bu daha çok dizinin orta bölümlerinden biri gibi olmuş...durgun albenisiz...niye böyle yapmışlar ki...

bi kadın sevişecek diye birileri öldü

bi başka kadın sevişsin de ordu saglasın diye birisine verildi...

bölüm bitti.

FlyinG...[Eldar]

19 Nis 2011 10:07

Mesaj Gönder

bahsettiğin kişi ölmüyormuş.
tahminimce kurdun üzerine düştü yada elbisesi kalenin bir çıkıntısına takıldı.  

haQQo

19 Nis 2011 10:12

Mesaj Gönder

bahsettigim kişi zaten kralın ölmüş olan sag kolu.  

FlyinG...[Eldar]

19 Nis 2011 11:08

Mesaj Gönder

flying...[eldar] demiş ki:

bi kadın sevişecek diye birileri öldü

demişsin de.
ben son sahneden bahsettin sandım.  

haQQo

19 Nis 2011 13:42

Mesaj Gönder

kralın sarayında bi ayin yapılıyodu kraliçeyle o eleman konuşuyolardı...orda diyodu...öldürmesek bizi ispiyonllardı falan diye.  

FlyinG...[Eldar]

19 Nis 2011 13:57

Mesaj Gönder

spartacus ten sonra iyi gelecek gibi ...  

zeke

21 Nis 2011 21:31

Mesaj Gönder

2. sezon onayı almış...ne alakaysa.  

FlyinG...[Eldar]

22 Nis 2011 00:21

Mesaj Gönder