bir filmden etkilenmek?!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  bir filmden etkilenmek?!

olumlu  

Hallertau

27 May 2011 11:13

Mesaj Gönder

film degil de mesela "battlestar galactica" izledigim dönemde dizinin de ana fikri olan " all these happened before and will happen again " sendromuna tutulmus ve robotlara karsı bir antipati geliştirmiştim. aynı sekilde terminatorde de yapay zekaya olan antipatimi arttırmıstı.  

Alice in TARDIS

27 May 2011 11:17

Mesaj Gönder

çizgi filmden bile etkilenirim ki ben :/  

*zibidi gonzales*

27 May 2011 11:18

Mesaj Gönder

alice in tardis demiş ki:
film degil de mesela "battlestar galactica" izledigim dönemde dizinin de ana fikri olan " all these happened before and will happen again " sendromuna tutulmus ve robotlara karsı bir antipati geliştirmiştim. aynı sekilde terminatorde de yapay zekaya olan antipatimi arttırmıstı.

ama dizinin sonlarına doğru kafalar karıştı
caprica ile birlikte iyice fena oldum
bu kadar zaman haksızlık mı ettik robotlara diye  

DarkSideStory

27 May 2011 11:35

Mesaj Gönder

ne şimdi güneşi gördümü izleyip oğlan mı olalım Confused  

Hallertau

27 May 2011 11:36

Mesaj Gönder

darksidestory demiş ki:

ama dizinin sonlarına doğru kafalar karıştı
caprica ile birlikte iyice fena oldum
bu kadar zaman haksızlık mı ettik robotlara diye

aksine ben basından beri cylonları haklı buluyordum zaten . korkum insanların basına belayı kendisinin alması . düsünsene yapay zeka üretiyorsun ama köle gibi davranıp en agır işlerde calıstırıp asagılıyorssun. ehh onların da sabrı bi yere kadar . isyan etmekte cok haklılar.
ve lakin insan bunu yapar işte. korkum orda. o yuzden yapay zekaya karsı hislerim sallantıda.

daha derine inersek asimov'un vakıf ve robot serilerinde de bu konu derinlemesine islenmiştir ve daha ürkğtğcü bir bakıs atar gelecege. özellikle " i, robot " kitabi yapay zeka üzerinde sinir bozucu öykülerden olusur.  

Alice in TARDIS

27 May 2011 11:40

Mesaj Gönder

aksine ben basından beri cylonları haklı buluyordum zaten . korkum insanların basına belayı kendisinin alması . düsünsene yapay zeka üretiyorsun ama köle gibi davranıp en agır işlerde calıstırıp asagılıyorssun. ehh onların da sabrı bi yere kadar . isyan etmekte cok haklılar.
ve lakin insan bunu yapar işte. korkum orda. o yuzden yapay zekaya karsı hislerim sallantıda.

daha derine inersek asimov'un vakıf ve robot serilerinde de bu konu derinlemesine islenmiştir ve daha ürkğtğcü bir bakıs atar gelecege. özellikle " i, robot " kitabi yapay zeka üzerinde sinir bozucu öykülerden olusur.

vakıf serisi efsanedir  

DarkSideStory

27 May 2011 11:45

Mesaj Gönder

darksidestory demiş ki:

vakıf serisi efsanedir

vakıf asla ulasamayacagız bir gelecegi anlatıyor bence.  

Alice in TARDIS

27 May 2011 12:10

Mesaj Gönder

requiem for a dream izledikten sonra bir süre boyunca evdeki tv yi çalıp götüresim geldi Smile  

sonradangurme

27 May 2011 12:11

Mesaj Gönder

vakıf asla ulasamayacagız bir gelecegi anlatıyor bence.

o kadar uzun zaman sonrası ki
keşke filmi yapılsa
i robot yapıldı ama iğrençti  

DarkSideStory

27 May 2011 12:14

Mesaj Gönder

şuan hatırlayıp da bir film adı yazamıyorsam o kdr etkileyen çıkmamıştır ...  

PERFECTSMILE

27 May 2011 12:24

Mesaj Gönder

hızlı ve öfkeli serileri genelde fena gaz yapıyor Smile  

Harun

27 May 2011 12:27

Mesaj Gönder

darksidestory demiş ki:

o kadar uzun zaman sonrası ki
keşke filmi yapılsa
i robot yapıldı ama iğrençti

yalnız o " i , robot " filmi , kitapla sadece isim benzerligi tasiyor onun disinda hic bir alakasi yok. cunku " i robot " kitabinda asimov robot psikologu bir kadinin agzindan robotlarla ilgili öyküler anlatiyor.6-7 tane farkli robot hikayesi var kitapta.  

Alice in TARDIS

27 May 2011 13:16

Mesaj Gönder

sinemada blade 2 den çıktıktan sonra elimde bi kılıç olsaydı taksimde bayaa kişiyi doğrardım Confused  

Obi-wan

27 May 2011 13:22

Mesaj Gönder

star wars the clone wars ta, obi-wan , anakin ve padme'yi kurtarmaya mace windu ve diğer jediler geldiğinde ağlıyordum Kahkaha  

Obi-wan

27 May 2011 13:43

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Sonraki