28. uluslararası istanbul film festivali

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  28. uluslararası istanbul film festivali

4-19 nisan tarihleri arasında yapılacak olan güzide festival.

festivalin ilk programı;

http://gnctrkcll.turkcell.com.tr/sinema/haber/istanbul-film-festivalinin-ilk-programi-aciklandi-7991  

.mariposa

27 Şub 2009 00:00

Mesaj Gönder

bu festıval fılmlerını bırturlu sevemedım:/  

justrelax

27 Şub 2009 00:03

Mesaj Gönder

mademoiselle chocho demiş ki:
reklamı yapıldı mı akbank sponsorlugundaki?

10 mart tarihinde basın toplantısı yapılacakmış.
burada da zaten filmlerin büyük çoğunluğundan bahsediliyor.
sıralı liste olmasa da..  

.mariposa

27 Şub 2009 11:39

Mesaj Gönder

festivalin bu yılki kaçmazlarından görmemiş olanların "let the right one in" adlı nefis isveç korku dramını bir an evvel izleyip abarta abarta konuşa konuşa filme olan sevgimin yerini laf kalabalığıyla gelen sıkılmışlığa bırakacağı günü keder ve metanetle bekliyorum...  

ukulelestar

27 Şub 2009 17:38

Mesaj Gönder

feriste demiş ki:

geçen sene 12 filme giderek rekora koşmuştuk

of rekora bak!
"hayatım boyunca üç film izledim" rekorunu egela ettiniz yani...  

ukulelestar

27 Şub 2009 17:42

Mesaj Gönder

beni geçerken alın.  

ukulelestar

27 Şub 2009 18:50

Mesaj Gönder

haftanın 5 günü gebze'de 9-18 arası çalışan ve pendikte oturan arabası da olmayan bir zavallı olarak mecburen cuma-cmt-pazar günlerine denk getircez ve caanım filmler izlenmeden gidecek Sad  
fotoğrafı yok

Niltor

27 Şub 2009 20:10

Mesaj Gönder

oha içim acıdı...
neyse ki festivaller artık eski ulaşılmazlık değerini yitirdi ve hedef kitlesi tamamen değişti de insanın gebze'de çalışmak zorunda olduğu için vicdanı sızlamıyor... let the right one in'in zaten blue ray'i bile çıktı... gerçi perdede izleme işine bayaa event düzenliycem... şampanya patlatıp, ıslıklar çalarak, şenlik ateşleri yakarak, yanımda yurdumda oturan renkli saçlı kızlarla, ömründe duymadığı 45 filme bilet almış özenti gençleri şiş kebaba dizerek izliycem... yaşasın beyaz perde! yaşasın 83 yaşındaki festival seyircileri! yaşasın alin taşçiyan!  

ukulelestar

27 Şub 2009 20:35

Mesaj Gönder

sevgili m.f.c- sana "sevgili "diyebilir miyim? Smile- ellerin dert görmesin derim o dediğini yaparsan, film boyunca konuşacakları için de kafalarını birbirine vurmanı da rica etmekteyim..
ama önerdiğin isveç filmine kuzenimle gideceğimize dair içimde ççok derin bir his var..  
fotoğrafı yok

Niltor

27 Şub 2009 20:54

Mesaj Gönder

sevgili niltor,

sevgili de bana. sevgilim de tabii ne güzel.
o dediğimi yapıcam.
kuzeninle seanstan önce salonun ortasında "ben niltor, na bu da kuzenim" diye haykırırsan, sizi seçer, size ilişmem. ama bazı gençlerin kolçaklarına seanstan önce sinsice salona sızarak elektrikli bir düzenek yerleştirmeyi ve her lüzumsuz kahkahada, her fısıltı ve telefon ışığında şimşeği vererek, nicole kidman beyazı dediğimiz neo-albino halden, slumdog millionaire siyahına geçiş yapmalarını sağlıycam gibi görünüyo... jaiii hoooooo!  

ukulelestar

27 Şub 2009 21:03

Mesaj Gönder

bir festival anısı :
rexx sineması..
en baştaki o 15 dklık "reklam veriyoruz geciktiyseniz de çabucak oturun yerinize" faslı bitmiş film başlamış ..kapı yumruklanmakta "açınhh.. girceaam yaah.." inlemeleri..işte o düzenekten o zaman o kapıya lazımmış..

bu arada sevgili m.f.c yakama niltor yazan etiket takacam Very Happy  
fotoğrafı yok

Niltor

27 Şub 2009 21:10

Mesaj Gönder

oha hahaha
nası bi festival aşkıysa kapıdaki gençteki...
"açıııııınnnhhh"
"adam öldürüyollaaaar!"
hahaha of olayı burda tonlarken çok güldüm.
çok yalnız ve böyle şeyleri kendi kendine tonlayan biri oldum.
ben de yakama etiket takıcam.
- merhaba ben m.f.c. tam 4 aydır sosyalleşmiyorum.
- merhaba m.f.customaaaa!  

ukulelestar

27 Şub 2009 21:17

Mesaj Gönder

kaçırmamaya çalıştığım etkinlikerdendir.
bu sene de kaçırmamak için elimden geleni yapacağım.
hatta 2 sene önce tüm gün biletlerini alıp uykumu bile belgesel filmlerinde geçirdiğimi hatırlar gülerim Smile  

kekibec

28 Şub 2009 01:40

Mesaj Gönder

aman ne komikmiş... keh keh
(bela)  

ukulelestar

01 Mar 2009 02:52

Mesaj Gönder

let the right one in net biçimde best foreign language film of the year!
akademi istifa!  

ukulelestar

03 Mar 2009 23:50

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7   Sonraki