man on wire

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  man on wire

tüm zamanların en artistik suç hikayesi.. bir ip cambazı ve onun en büyük hayali olan ikiz kuleler arasına ip gerip üstünde yürümek üzerine kurulu bir film. bu hayal üzerinden ip cambazı philippe petit in de hayat hikayesini anlatıyor. her bir gösterisi tamamen halka açık alanlarda ve izinsiz olduğu için her gösterisinin ardından tutuklanan bu suçlu adam tüm zamanların en artistik suçlusu olarak adlandırılıyor.

gerçekten şahane görüntüler yerden yüzlerce metre yukarıda ,çocuk gibi bir adamın kendi ağzından ve oldukça akıcı ve keyifli biçimde anlattığı olaylara tanık olan kişiler ve baş aktörlerin de kendileri olarak katıldıkları şahane görüntülerle dolu belgesel.

belgesel diyip geçmeyin izlenmesi tavsiye edilir pek çok insanı film basladıktan sonra 1.5 saat ekran basına kilitleyecegi kesin

bu senenin en iyi belgesellerinden biri. hatta belki de ta kendisi. bu sene katıldıgı her festivalden ödülle dönen yapımın oscarı almasına da kesin gözüyle bakılıyor

http://manonwire.com/ (resmi sitesi ve traileri)
http://www.imdb.com/title/tt1155592/ (ayemdibi)  

En son rahmetlibaskankenedi tarafından 14 Şub 2009 15:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

rahmetlibaskankenedi

14 Şub 2009 15:22

Mesaj Gönder

altyazısını bekliyorum
izzleyemedim henüz..  

placebo effect

14 Şub 2009 15:29

Mesaj Gönder

ingilizce altyazısı var o da sadece ingilizce konusulmayan kısımları kapsıyo  

rahmetlibaskankenedi

14 Şub 2009 15:33

Mesaj Gönder

ben de buraların hıncalı sayılırım ayıpsın  

rahmetlibaskankenedi

14 Şub 2009 16:01

Mesaj Gönder

güzele benzior,,afişide güzelmiş,,şimdi ki afişlerin hepsi güzel gerçi...  

tecrubeyle sabit

14 Şub 2009 17:21

Mesaj Gönder

artik var olmayan kulelere hic deginmeden, bir grup insanin ancak masallarda anlatilacak bir maceraya tesebbus edisinin ve petit'in ikiz kuleler arasinda ip ustunde tarihe gecisinin hikayesini anlatiyor muthis sinematografisi ile. bazi kisimlarinin filmin akiskanligini bozdugunu dusunsem de filmin sonunda ikiz kulelerin arasinda zamanin durusuna sahit olmak guzeldi.  

acan

15 Şub 2009 03:47

Mesaj Gönder

filmin bir film tarafından epey zaman önce gösterim haklarının satın alındığının ve muhtemelen mart ya da nisan gibi gösterime gireceğinin bilgisini ve müjdesini vereyim... perdede cümbür cemaat gidip görmek için harika bir seçim bu film... ayrıca bence görüntü yönetmenliği konusundaki başarısı literatürlük cinsten... çok etkileyici ve ilham verici bir yarı belgesel - kurmaca...  

ukulelestar

15 Şub 2009 23:14

Mesaj Gönder

şimdi ayıla bayıla övüyosunuz da kuzum,oscar'ı buna vermeleri durumunda herzog'un encounters at the end of the world ile avuclayacak olması hic mi icinizi acıtmıcak?
nası vicdan sizde ki?
yoo izlemedim!
izlemek mi lazım?
tapıyorum lan adama!
hadi ötekileri gectim customer,onların s.nde diil adam .sen bari sahip cık be!  

kill the baby

15 Şub 2009 23:34

Mesaj Gönder

valla herzog bunadıktan sonra bile iyi filmler çekebilen bir adam olduğunu kanıtladığı için bence onun oscar gibi allı pullu tatavalarla işi olmaz pek. kaldı ki dümeni dökümanterlere kırdığından beri zaten pek bir hevesi de kaldığını sanmıyorum bu konuda. encounters'ı henüz göremedim ama ben esas "my son, my son, what have ye done"ı merakla bekliyorum. filmin yola çıktığı fikrin saçmalığından başrolleri michael shannon ile chlöe sevigny'ye vermesine kadar tüyleri diken diken eden bir proje...  

ukulelestar

15 Şub 2009 23:55

Mesaj Gönder

filmin bir film tarafından lafından sonra ne yazdığını anlamaktan vazgeçtim. bu belgeselin bir de filmi mi cekiliyormus. yoksa bu filmin tr dagıtım haklarını mı almıs bir film distribütörü de hep beraber toplanalım gidelim diyosun  

rahmetlibaskankenedi

16 Şub 2009 00:06

Mesaj Gönder

herif raporlu delilerin peygamberligini yaptı bunca zaman!bunamaksa bunayamaz,zaten bambaska bişeydi.bununkisi tersine işler,daha normal bi cizgiye kayar desek,daha 2 yıl önce rescue dawn'da bale'in agzına...
belgeseller felan onun padok alanı oluyor şu durumda.
zehir zemberek bad lieutenant'a elinin degmesi yeterince merak icin de bırakırken,bi sonra ki filmi de kaymaklı ekmek kadayıfı oldu...yüz yaşına kadar yaşasa da shannon'dan yavru bi klaus icat etse!  

kill the baby

16 Şub 2009 00:06

Mesaj Gönder

üstün üzüm demiş ki:
filmin bir film tarafından lafından sonra ne yazdığını anlamaktan vazgeçtim. bu belgeselin bir de filmi mi cekiliyormus. yoksa bu filmin tr dagıtım haklarını mı almıs bir film distribütörü de hep beraber toplanalım gidelim diyosun

'bir film' bahsi geçen "man on wire"ı gösterime sokucak mart ya da nisan gibi diyorum. toplaşıp gitmek için birebir görmeyenlere de diyorum.

kill the baby demiş ki:
herif raporlu delilerin peygamberligini yaptı bunca zaman!bunamaksa bunayamaz,zaten bambaska bişeydi.bununkisi tersine işler,daha normal bi cizgiye kayar desek,daha 2 yıl önce rescue dawn'da bale'in agzına...
belgeseller felan onun padok alanı oluyor şu durumda.
zehir zemberek bad lieutenant'a elinin degmesi yeterince merak icin de bırakırken,bi sonra ki filmi de kaymaklı ekmek kadayıfı oldu...yüz yaşına kadar yaşasa da shannon'dan yavru bi klaus icat etse!

shannon çook yetenekli.  

ukulelestar

16 Şub 2009 00:40

Mesaj Gönder

orjinali izledim cok keyif aldım..tavsiye edilir.  

Deriiin

02 Mar 2009 17:11

Mesaj Gönder

merakımı iyice depreştirdi  

jam

07 Nis 2009 02:24

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki