the wire

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sinema & TV  \  the wire

izleyen var mı? Confused ülkemizde yayını yok ama indir izle ile çoğu eve ulaşabileeyn bir dizi Confused

ben şimdi açıklama yazmaya üşendim, alıntı yaptım ekşiden :
Alıntı:

lost ve bgs gibi aksiyon ve gerilimin gırla gittiği dizilere epey tezat, baltimore'un iç karartıcı ortamında, hepsi ayrı sorunlu yaşantılara sahip karakterleriyle farklı bir dizidir. pek tabi polisiyedir ama polisiye denince aklınıza hill street blues geliyorsa, the wire'a epey haksızlık yapıyorsunuz demektir. dizi, polis-siyaset-mafya üçlüsü arasında dolaşan girift bir hikayeye sahip. senaryo ekibinde emekli polislerin olmasından ötürü, uyuşturucu ticareti ile ilgili epey enteresan bilgiler içeriyor. diğer hbo dizilerinde olduğu gibi, gün yüzü görmemiş küfürler havada uçuşuyor ve az da olsa adult sahnelere sahip. klasik polisiyelerdeki "iyi yürekli polis" ile "cani suçlu" tiplemelerine tezat, ele geçirdiği uyuşturucu parasını iç eden, üç kuruşluk çıkar için polis teşkilatının içinde ayak oyunları çeviren polisler ve d'angelo(dee) gibi sempatik gangasterler bulunmaktadır.

böyle de dursun burda izleyen olursa konuşuruz wink  
fotoğrafı yok

Koukuytyuioyrryuii

31 Tem 2008 21:16

Mesaj Gönder

abi ilk bölümü izledim uyuyodum siddir edin izlemeyin aha Confused  
fotoğrafı yok

Koukuytyuioyrryuii

31 Tem 2008 21:58

Mesaj Gönder

ilginç bir dizi vesselam, bir çok yerde lost'un üzerinde son 10 yılın en iyi dizisi seçilmiş bir şey..(bkz: newsweek last decade best dramas) öylemidir sezon 2 de olan biri olarak çok emin değilim ama emin olduğum şey omar diye süper bir karakter barındırdığı  

see more

23 Oca 2010 22:42

Mesaj Gönder

10 numara dizi, karakterler mükemmel.
omar adamım, henüz 2.sezondayım.  

Griz

07 Haz 2010 14:50

Mesaj Gönder

jam

07 Haz 2010 15:51

Mesaj Gönder

hahaha daniels'ın sırıtışa bak.  

Griz

07 Haz 2010 23:46

Mesaj Gönder

bu dizide tek sevmediğim gay kılıklı belediye başkanı. ulan ancak bu kadar kötü casting olablir.  

jam

08 Haz 2010 01:41

Mesaj Gönder

memleket sathında elbette pek bilinmiyor, zaten kendi memleketinde de öyle el üstünde falan tutulduğu yok. zaten the wire'ı baştacı edenler eleştirmenler oldu, ortalama seyircinin böyle bir işe ihtimam göstermesi beklenemez. bana kalırsa televizyon ekranında görüp görebileceğiniz en iyi şeylerden biri.

obama'nın da favori dizisi ayrıca, adama hürmetim katlandı.  

fashiongonerogue

16 Mar 2011 19:59

Mesaj Gönder

10.  

Jesus

02 Ağu 2013 02:48

Mesaj Gönder

maalesef 5 sezonu da bitirmiş bulunmaktayım.

daha devam etmesi gerekirdi diye düşünüyorum

"sheeeeeeeeit"
clay davis  

herbiephonic

05 Ağu 2013 01:25

Mesaj Gönder

bu dizi de nedense üç tarafı denizlerle kaplı yurdumuzda pek sevilmemiş halbuki o kadar da pataküteçatçutlu bir dizi  

semik

06 Ağu 2013 01:14

Mesaj Gönder

dizilerin efendisi , izleyin izlettirin
etrafımdaki herkese yaydım ,
20 sezon olsa yine izlenecek dizidir  

Dizikolik

08 Ağu 2013 20:24

Mesaj Gönder

bu diziye laf eden çarpılır  

Irriducibili

09 Ağu 2013 22:45