erasmus.

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  erasmus.

isp. alicante ?  

Min

30 Mar 2011 16:10

Mesaj Gönder

benim çok az fransızca bilen bi arkadaşım şu an fransa'da erasmusta. gayet de mutlu.. zaten takılacağın kişiler de erasmus öğrencisi olacağı için büyük bi çoğunluğu fransızca bilmeyecek. bence kesinlikle git..  

-akasha-

30 Mar 2011 23:35

Mesaj Gönder

seks.  

nekropsius

31 Mar 2011 14:22

Mesaj Gönder

stardust demiş ki:
orda aldığın dersleri veremezsen, devletten aldığın hibeyi geri ödüyorsun. böyle bir şey var mı?

var aldigin derslerin en azindan %60i mi neydi gecmen gerekiyor..  

M e L

02 Nis 2011 13:55

Mesaj Gönder

-akasha- demiş ki:
benim çok az fransızca bilen bi arkadaşım şu an fransa'da erasmusta. gayet de mutlu.. zaten takılacağın kişiler de erasmus öğrencisi olacağı için büyük bi çoğunluğu fransızca bilmeyecek. bence kesinlikle git..

çok az biliyormuş ama, ben merhaba demeyi bile bilmiyorum. sadece erasmuslularla takılırsın diye bir şey yok, en basitinden süpermarkete girsen ingilizce yazan bir şey yok.  

stardust

05 Nis 2011 21:04

Mesaj Gönder

ben erasmusla isveçe gitmiştim, blekinge tarafına. tavsiyemdir iskandinav ülkeleri, parti üzerine parti üzerine parti Wink  
fotoğrafı yok

keychain

12 Nis 2011 09:05

Mesaj Gönder

hollanda hakkında konuşun biraz da. red light district ve coffee shop'lar dışında.........  

stardust

13 Nis 2011 17:50

Mesaj Gönder

stardust demiş ki:
hiç fransızca bilmeden fransa'da yaşanır mı ingilizceyle, bunu merak ediyorum.

kesinlikle çok zor.. ingilizce aslında bizim gözümüzde büyüttüğümüz kadar etkin bi dil değil çoğu ülkede.. örnek: fransa, ispanya, italya, portekiz... hatta mükemmel ingilizceyle gidip bir de onu kaybedip dönmek var.. bilmiyorlar mı eehh işte biliyorlar ama malesef ingilizce anlaşmak yinede zor..  

ubs

13 Nis 2011 20:35

Mesaj Gönder

golden demiş ki:
basta % 80 ini sana veriyorlarmis paranin. basarili oldugunda geri kalan %20sini de veriyorlarmis. basarisiz olursan %20sini alamiyormussun arkadasimin dedigini soyluyorum.. geri odeme gibi bir durum yokmusmus..

bu bilgiyi bende onaylıyorum.. ancak eklemek istediklerim var devamsızlık sorunundan dolayı kalırsa dersler o parayıda alma ihtimalleri var (yani % 80 lik kısmı)  

ubs

13 Nis 2011 20:37

Mesaj Gönder

gmin demiş ki:
isp. alicante ?

ispanya bil mutlaka kendi içinde bir çok dil kullanılan bi memleket olduğu için ispanya neyle karşılaşacağın belli olmaz.. akademik dil dünya ülkelerinde ingilizce olmasına rağmen okulda bazı hocalar biliyor ve insanlarda ehhhh çat pat.. eğer iyi ingilizce bilen birilerine denk gelirse bu tamamen senin şansın Smile bunları ispanyada erasmus yapmış ve şu anda da türkiyede international office te çalısıyor olmam doğrultusunda yazıyorum..bütün bu yazdıklarıma rağmen ispanya görülmesi hatta erasmusla gidilmesi gereken en güzel memleket Smile  

ubs

13 Nis 2011 20:40

Mesaj Gönder

m e l demiş ki:

var aldigin derslerin en azindan %60i mi neydi gecmen gerekiyor..

aldığın derslerin kredi toplamının 3 te 2 sini verirsen başarılı sayılıyosun  

ubs

13 Nis 2011 20:41

Mesaj Gönder

erasmus candır Smile Razz  

Aequitas Veritas

18 Nis 2011 17:02

Mesaj Gönder

kanoute demiş ki:
erasmus candır Smile Razz
Very Happy  

M e L