toefl - ibt - speaking section -

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  toefl - ibt - speaking section -

kendimden utanıyor sorumu değştiriorum ..

toefl ibt sınavına giren sevgili üyeler ;

speaking ve writing sectionlarına özellikle de speaking nasıl sorular çıktı ? spesifik olarak hatırladıklarınızı paylaşırmısınız ? speaking e kursa gitmeden nasıl çalıştınız ? kursa gidenler kursta ne yaptıdılar

teşekkürler  

En son freeze bee tarafından 21 Eyl 2009 21:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

freeze bee

21 Eyl 2009 21:20

Mesaj Gönder

evet sorum saçma biliorum da daha önce kullannan vardır eminim  

freeze bee

21 Eyl 2009 21:22

Mesaj Gönder

şaka mı Neutral

amazon komdan bakıorum kitaba da öel bişi görülmüo .pıff  

freeze bee

21 Eyl 2009 21:25

Mesaj Gönder

baronu bilmiyorumda next generation toefl i tavsiye ederim ayrica listening ve writing sectionlari icin ets nin orjinal sitesinden online testlere katilabilirsin Smile ne ise yariosa aldik toefli dfdfd yardimci olabilirim sorun olursa  

Granade

21 Eyl 2009 21:26

Mesaj Gönder

arctes demiş ki:
kitap ıyımı bende toefl alıcamda ?
şu an daha birici sf sındayım Neutral  

freeze bee

21 Eyl 2009 21:37

Mesaj Gönder

mademoiselle chocho demiş ki:
http://www.urch.com/forums/toefl/110904-answer-key-barrons-toefl-ibt-2006-2007-12th-edition-book.html

boyle birsey buldum. kayıp sanırım bazı soruların cevaplari. baskı hatası olabilir.. amazonda da biri yanlis basilan cevaplardan bahsediyor.

teşekkür ederim kitabın içerisindeymiş sinirden buldum . aslında ben çakma kitap aldığımdan cdlerde de sadece audio olduğunda kazıklandım sanmıştım . ama öle saçma bir başlık atmışlar ki bulamamışım .  

freeze bee

21 Eyl 2009 21:39

Mesaj Gönder

speakingden gayet yuksek bır notu laga luga yaparak aldm writing de kolay readıng kol bildiin esas onu napcanı düsün  

M e L

21 Eyl 2009 22:01

Mesaj Gönder

whats ur name wazzyo number  

plastic_horse

21 Eyl 2009 22:23

Mesaj Gönder

hatirlamiorum ama 112 almistim...en dusukte speakingden aldim... ve en cok guvendigim kisimdi...mikrofona konusmak gercekten zormus...  

mtyson

21 Eyl 2009 22:37

Mesaj Gönder

en dusuk speakingden almistim.  

anasazi

21 Eyl 2009 22:59

Mesaj Gönder

death penaltı zordur ya . fast fud iiymiş de bu death penaltı konusu liseden beri başımda  

freeze bee

22 Eyl 2009 00:32

Mesaj Gönder

mademoiselle chocho demiş ki:
bu arada speaking icin once bir konu anlatiyorlar. sonra bu konuyu senden özetlemeni istiyorlar.

ben tam puan almistim, kolay degildi ama zor da degildi. soyle yapabilrisin, konu anlatilirken sana verilen bos kagida ne duyuyorsan gecir hizlica. sonra anlatirken o cumleleri kullan. cok isine yarayacaktir. ıı eee bunlardan kacın.

writing 2 taneydi sanirim. hem bir reading section uzerinden for & against hem de bir cumle uzeirnden essay yazdırıyorlardi yanlıs hatırlamıyorsam.

basvurup 2 gün sonra acil sekilde girmistim, kursa gitmedim kitap ta almadim o acidan bilemiyorum ama zorlanmazsin bence cok.

ozellikle biyoloji, fizik, mimari, kuresel ısınma vb alanlarda cok soru geliyor. reading, speaking, listening, writing.. hep bu alanlarda agirlikli. gerci benim 3-4 sene oldu gireli sanirim.

he bir de zaman olayına dikkat et. tum olay zaman. cok hizli akiyor ozellikle readingde.

bir de bok gibi kucuk havasiz bir odaya sokup iyice stres yapiyorlar ozellikle. tum bu sinavlarin birincil amaci kaybetmen ve tekrar para odeyip tekrar girmen. baslibasina tuzak yani. o yuzden kafani sakin tutmaya calis ve zamani iyi kullan. sinav salonunu iyi sec. bazi yerlerde kulaklik calismiyor ya da millet listening yaparken sen reading yapiyorsun milleitn kulakligindan gelen sesleri duyuorsun ya da sen writing yaparken millet daha speakingi yapiyor kafan dagiliyor.

eyuboglu ve bounda iyi demislerdi ben taxim bilmerkte girmistim tavsiye etmem.

sınavı sanırım amerikada alıyor olacağım o yüzden merkez hakkında bilgim yok da baronsun kitabı da aynı senin sölediğin gibi sürekli not al not alarak çalış şeklinde tiyolar veriyor daha 3.cü sf deyim  

freeze bee

22 Eyl 2009 00:39

Mesaj Gönder

bana alglerin yasam kosullarına olan uyuşumlulukları fln geldi bögk bögk die die o kdr okudum ki burnuma yosun kokuları gelmeye basladı artk midem bulandı fln.  

M e L

22 Eyl 2009 15:08

Mesaj Gönder

benim speaking konum. bir kurbaga türünü nasıl kurtarırız .. prof anlatıyor.. ondan sonra onla ilgili bi makale okuosn...

diosn ki .. prof böle dedi ama makale böle dio . bence bu böledir. su mantıklı su degil .bla bla bla.  

M e L

22 Eyl 2009 15:56

Mesaj Gönder

- dışarda mı yersin evde mi yersin, neden?
- yazı mı seversin kışı mı, neden?
- erkek çocuk mu, kız çocuk mu, neden?

vb. sorular çıkıyo. soruları gerçekten düşündüün şekilde cevaplamak zorunda diilsin. amaç ingilizce konuşabilme durumunu ölçmek. zira kişilik testi yapmıyo adamlar.

asıl sorun soruyla karşılaştıktan sonra düşünmek için çok kısa zamanının olması. bü yüzden cepte hazır cevaplar bulundurmalısın. soruyu anladığını göstermeli ve gramer olarak düzgün, bi de olabiliyosa akıcı biçimde cevap vermelisin. biraz pratikle atlatılabilecek bi section.  

inner

23 Eyl 2009 09:28

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki