Sabancı Universitesi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  Sabancı Universitesi

yeniler katılır yakında 80bin e bekleyin  

ZoTKa

05 Kas 2006 13:37

Mesaj Gönder

uzay üssü görünümünde şahane üniversite....kütüphaneye girdiğinizde "aaa burası amerikan filimlerindeki yerlere benziyor" dediğiniz yer  

cemil ist

12 Kas 2006 22:42

Mesaj Gönder

gorecki türkiye'de daha güzelini bulursan haber ver de hep beraber oraya gidelim. ben de zaman zaman cinnet geciyorum okulun izoleligi ve 7/24 calistirma durumu yüzünden, ama bu okulun kalitesini degistirmez. üniversite dedigin sey hayatinin 4 yili zaten, abik gubik üniversitelerde laylaylom gecirmek icin fazla önemli bir cag.

bu arada bu yilin ilk 500 üniversitesi aciklandi, türkiye'den 4 okul var, istanbul uni, hacettepe (sanirim), bilkent ve sabanci universitesi.
türkiye'den giren 4 okuldan biri olmamizi gectim, 8 yillik bir üniversite icin bunun ne kadar büyük bir basari oldugunu düsünmek bile okulun degerini bilmemizi saglayabilir biraz. o listede su da daha genc üniversite oldugunu sanmiyorum.  

ilke

15 Kas 2006 09:02

Mesaj Gönder

bu okul insanı hiç asosyal yapmıyor aksine çok sık düzenlenen partiler konserler bunun yanında klüpler fazlasıyla sosyalliğe teşvik ediyor...
- diller okulu lise den üniversiteye geçiş için birebir; her ne kadar liseyi andırsa da üniversiteye burada adapte oluyoruz... arkadaşlıkların büyük bölümü hazırlıkta kuruluyor...
- her ne kadar alkol kampüste yasak olsa da çevreyi rahatsız etmediğiniz sürece ne güvenlik karışıyor ne yurt görevlisi...
- maçlar dorm ya da dunkinde kalabalık taraftar grubuyla gayet zevkli bir ortamda izleniyor. okuldan önemli maçlara öğrenciler otobüs kaldırabiliyor.
- arabanız veya arabası olan arkadaşınız varsa kartinge haftada 1-2 gidiyorsunuz (hazırlıkta herkes sardı kartinge)
- fitness, squash , halısaha günlük sportif aktiviteleriniz...
- yurtlar amerikan usulü yani karma, haremlik selamlık mantığı yok..
- dönem sonunda hocalara not verebiliosunuz
- hayatında teknoloji görmemiş adama bile teknolojiyi benimsetiyor
- her kafadan insan var
- hangi bölümden girdiğinizin önemi yok ea dan giren birisi mühendis olabiliyor... şartsız.

dezavantajları
- yurt yerleştirmelerinde bariz bir torpil mevcut...
- cip gibi bir ders seçmeli değil...
- çok zor...
- kız / erkek oranı oldukça dengesiz (koç ve yeditepeye göre)
- kampüs allahın unuttuğu yerde
- akşam üstü yemek yiyenler dışında herkes odasına kapanıyor... canınız sıkılıyor... [/b]  

Togan

27 Oca 2007 22:20

Mesaj Gönder

frigga demiş ki:
okul bitti mi bilmiyorum senin ama ordan cıktıgında daha iyi anlayacaksın aslında bir itü de verilen eğitimin yarısı verilmeyen bir yerde sadece ingilizce eğitim verildiği için biraz şanlısyız.
ayrıca mesajda hiç eğitimden bahsetmemiştim hayatın 4 yılı hiç de kısa süre değil. etkileri sonrasında sürüyor. sen mutlusundur istediğin odur eyvallah ne mutlu sana
ben hiç sewmedim sewmicem özlemedim özlemicem
her zaman da bir boğaziçi işletmeye gitmediğime lanet ettim. budur...
itü'deki hocalarla sabanci'daki hocalari karsilastirman bile yeterli bence dedigin seyin yanlisligini kanitlamak icin. imkanlari falan hic katmiyorum.
daha 3. siniftayim, yazin staj icin harvard'dan computer linguistics konusunda dünyanin en önde gelen hocalarindan birinden kabul aldim, eger olmazsa diye basvurdugum california'daki international computer science institute'da maasli bir sekilde kabul etti. ve bunlarda benim notlarimin ve projelerimin etkisi olsa da, asil pay yurtdisinda cok iyi taninan ve referansiyla basvurdugum bir hocam. sanmiyorum ki itü'de olsam böyle bir sans yakalayabilirdim.

benim de ara sira baydigim oluyor tabi ki kampüs ve ortam sebebiyle bircok okula göre ölü olmasi sebebiyle, simdi 6 ayligina isvec'teyim eramus programi kapsaminda, son senemi de okulu tekrar seven biri olarak geciririm heralde, dertsiz tasasiz da mezun olurum. ben memnunum kisaca.  

ilke

29 Oca 2007 11:52

Mesaj Gönder

simdi sabancı kampusten dakika we skor alma şansımız olsaydı keşke...  

volkan_y

07 Şub 2007 20:46

Mesaj Gönder

yurt dağıtımındaki adaletsizlik, adam kayırma, torpil gibi gayri ciddi bir yönetime sahip üniversite herşeyiyle gözümden düştü... seçimlerin sadece "kontenjan, sınıf ve okula ulaşım olanakları" gibi kriterler esas alınarak yapılması yerine "akbankda tanıdığı olma, öğretim üyesinin torpili olma, x kişisinin torpili olma, amcaoğlu olma kriterleriyle yerleştirme yapılması... inanılmaz ama gerçek...  

Togan

16 Şub 2007 19:40

Mesaj Gönder

an itibariyle kampüste sessiz bi ctesi yaşıyorum  

volkan_y

17 Şub 2007 10:55

Mesaj Gönder

volkan_y demiş ki:
an itibariyle kampüste sessiz bi ctesi yaşıyorum

volkan senin hangi cmtesin gürültülü oldu ki olm Razz  

B a R a N

19 Şub 2007 22:58

Mesaj Gönder

barank demiş ki:

volkan senin hangi cmtesin gürültülü oldu ki olm Razz

senin yuzunden sinemaya gidemedik olummm  

volkan_y

19 Şub 2007 23:03

Mesaj Gönder

biz bu gece gittik de nooldu rezalet bi filmmiş parfume..
bi daha irfana film seçtirmiyorum, direk ben yapıcam seçimi..
yazık ettik akşama Smile  

B a R a N

19 Şub 2007 23:05

Mesaj Gönder

neden 2. sayfalarda bu topic Smile  

Pses

09 Mar 2007 10:01

Mesaj Gönder

nazo b demiş ki:
ya arkadaşlar bn su mba'e geliyorum...

yurt - mutlukent ve gidip gelmek??

hangsnı tavsıye edersnız? Rolling Eyes

ettik ama dier başlıkta... heryer sabancı olmuş Razz  

theaddictive

30 Tem 2007 00:44

Mesaj Gönder

zotka demiş ki:
yeniler katılır yakında 80bin e bekleyin

oo ic de burda Smile  

theaddictive

30 Tem 2007 01:03

Mesaj Gönder

n a z a n demiş ki:

"ama burslu olunca asistanlık war ve öncelik tanınıyor" dendi...

"yuksek öörenclerne öncelik tanınıor" dendi...

Rolling Eyes bakalım nolcakkkk

evet doğru biliyosun... öncelik war... ama bunlar arasından da şehir dışından olanlara öncelik war Smile  

theaddictive

05 Ağu 2007 13:02

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8   Sonraki