yurtdışı internship(paralı staj)

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  yurtdışı internship(paralı staj)

internship ve trainerlık için yardımcı olabilirim ilgilenen ark.lara.  

betula nana

10 Ekm 2008 17:18

Mesaj Gönder

betula nana demiş ki:
internship ve trainerlık için yardımcı olabilirim ilgilenen ark.lara.

pm atmıştım lakin..daha cewap yok ortada ((: Bravo Bravo  

ZINDIK

26 Ekm 2008 15:49

Mesaj Gönder

har demiş ki:
renault
peugeot
chanel

?? nedir acaba?  

ZINDIK

05 Kas 2008 16:19

Mesaj Gönder

gidip garsonluk bok püsür yapacaksanız bunu sağlayan aracı kurumlar var. okuduklarıma göre de paranızı alıp sizi oraya sepetliyorlar sonra artık başınıza ne gelirse. bir daha pek ilgilenmiyorlar... bununla ilgili forumlar var oradan okuyabilirsiniz insanların maceralarını. her kurum için geçerli değil tabi.

yok mesleğinizle ilgili yapacaksanız o zaman tavsiyem; internetten internship ilanlarına bakın. uygun gorduklerinize başvurun ya da e-mail atın. ben türkiyede şu şu yıllardır çalışıyorum ediyorum yurtdışı tecrübem olsun falan filan diye. onlar da mantıklı bulursa gerisi gelir. bu intern olayının bir vizesi var. j1 deniyor bu vizeye. araştırırsanız bulursunuz internetten detaylı bilgi. ben internetten yaptığım başvuruların bir tanesinden olumlu cevap aldım 2-3 aya kadar san francisco'ya gidiyorum. grafik tasarımcıyım ama ben. yani diğer iş kollarını bilemiyorum.

ps: j1 vizesine başvurabilmek için halihazırda bir işveren bulmanız ve anlaşmanız gerekiyor. bundan sonra konsolosluktan vize randevusu alabilmek için ds-2019 adlı bir form'a ihtiyacınız var. bu form'u saglayan bir kısım kuruluşlar var (iş yerinden bağımsız) bunlara başvuruyorsunuz sonra siz ve iş vereniniz belgeler hazırlıyorsunuz falan filan. bu form'un size ulaşması 2 ayı bulabiliyor. bu form size ulaştıktan sonra da vize için randevu alıyorsunuz konsolosluktan.

ps2: ds-2019 formunun size maliyeti ortalama 800-1000euro kadar olacaktır orada kalış sürenize bağlı olarak. (buna sizin sağlık sigortanız falan da dahil) artı sevis ücreti 180 dolar sanırım. artı vize gorusme ucreti 135 dolar da o sanırım.

eğer maaşlı staj bulursanız zaten oradaki masraflarınızın hemen hemen hepsini karşılayabilirsiniz. mesela ben aylık $2500'e anlaştım. burada daha çok kazanıyormuyum? evet kazanıyorum ama olsun gezelim, görelim, san francisco bilelim.

yurtdışı deneyimi düşünenler kesin denesin. sanırım en mantıklı yolu bu... kalmak isterseniz zaten sonrasında kalırsınız. j1 vizeniz size 18 ay veriyor orada kalmak için. o sürede alternatiflerinizi değerlendirirsiniz...

çok uzun oldu neyse...  

emphimy

12 Kas 2008 17:01

Mesaj Gönder

ben de istiyorum Embarassed  

corneliancherry

13 Kas 2008 21:36

Mesaj Gönder

ben karaiplerde yapmayı cok kovaladım ama eu citizen istiyolar =/  

eda.

11 Şub 2009 11:47

Mesaj Gönder

ikinci stajimi fransada dusunuyorum  

-akasha-

11 Şub 2009 15:32

Mesaj Gönder

ingiltere--mobile government consortium international 'da 6 ay staj yaptım..parasız Confused  

Ladybirddd

13 Şub 2009 16:52

Mesaj Gönder

walla hayrına yol gösteren firma bulacak warsa pek iyi olur ((:
work trawel ile amerikaya gittik ama staj daha yapamadık ..  

ZINDIK

14 Şub 2009 22:45

Mesaj Gönder

merhabalar ben de yazılımcıyım ve san franciscoda internship arıyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı acaba  
fotoğrafı yok

Cennet O

30 Tem 2015 19:27

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2