ERASMUS?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  ERASMUS?

peki aynı okulu veya ülkeyi tercih eden, diğer ülke öğrencileriyle neye göre kıyaslanıp neye göre karar veriyolarlar  

telepathic butterfly

21 Ağu 2005 13:20

Mesaj Gönder

az once isvece pasaport ve gumruk kontrolunden gecmeden girdim
keske erasmus diil eroin icin gelmis olsaydim diyor insan
hangi koseyi doncegimi sasirmistim 40 kilo uyusturucuyu burda pazarlayip Sad  

JoeCool

21 Ağu 2005 13:31

Mesaj Gönder

ortalamadan sıçtım o zaman ben:) dilden biraz öne geçerim belki diyodum da...
saol  

telepathic butterfly

21 Ağu 2005 14:58

Mesaj Gönder

aa bekleris rotterdama:) gusel bi yer, yurtdisindan gelen ogrenciler icin hollandaca sart diil tabi gunluk hayatta kolaylik saglar ama ingilizce buranin anadili sayilir, ingilizcen varsa no problem;)  
fotoğrafı yok

sheydi28

22 Ağu 2005 01:17

Mesaj Gönder

hollanda isterim tabi çok ama ortalamam kötü...belki almanca biliyorum ordan yırtarım diyorum...herkes ingilizce biliyo ordan bi fayda yok :/  

telepathic butterfly

22 Ağu 2005 02:17

Mesaj Gönder

eger hollanda da okumayi dusunuyorsan ingilizce sart, ingilizcen yoksa cok cok zorlanirsin. cunku hocalarin cogu kanada'dan ordan burdan geldigi icin ortak dil ingilizce konusuluo, kitaplarin hemen hemen hepsi de ingilizce yine, bazilari almanca. almanya komsu ulke olmasina ragmen pek annamam acaip kaba bi dil:-) ben de leiden'da uniye baslicam, rotterdama cok yakin sayilir, kitaplarin bazirlari almanca oldugu icin simdiden pratik yapmaya basladim  
fotoğrafı yok

sheydi28

22 Ağu 2005 17:42

Mesaj Gönder

yok inglizcem oldukça iyi; zaten okuldada ingilzce okuyorumda..almancada var bende ordan bi avantaj yakalamaya çalışıyorum
ortalamam düşük; daha çok tercih olan yerler ingilizce olan yerler..2,5 altı bi ortalamayla oralara kabul alamam gibi geliyo..  

telepathic butterfly

22 Ağu 2005 21:03

Mesaj Gönder

ilgilizcen iyise sorun yok o zaman. arti almanca bilmen de senin icin bi avantaj. dedigim gibi bazi ders kitaplari almanca oluo cunku.
yurtdisindan hem ogretmenler var hem, eger gelirsen, kendinde goreksin zati hem de bi cok yabanci ogrenci var hollandaya okumak icin gelen. o yuzden dersler hep ingilizce olur ki hollandali, yabanci herkes annasin diye. almanca konusulmuo sadece bi kac kitabin olacak o kadar.  
fotoğrafı yok

sheydi28

22 Ağu 2005 23:39

Mesaj Gönder

almanya ya gelmeyin..
ben almanya ya gelmemisim zaten g.te gelmisim..
uyariyorum ve kesinnikle önermiyorum..
hele karlsruhe denilen yere gelmein hayatinizin hatasini yaparsiniz..

cok inek ya da zekiyseniz gelin tabi ne diyim..  

Neon Tom

23 Ağu 2005 05:16

Mesaj Gönder

hakacho demiş ki:
var mı erasmus çu
yapıcak olan ya da yapmış olan ?

ben gitcem sanıım düşük bi ihtimal.  

biftek supernova

23 Ağu 2005 07:54

Mesaj Gönder

neontom demiş ki:
almanya ya gelmeyin..
ben almanya ya gelmemisim zaten g.te gelmisim..
uyariyorum ve kesinnikle önermiyorum..
hele karlsruhe denilen yere gelmein hayatinizin hatasini yaparsiniz..

cok inek ya da zekiyseniz gelin tabi ne diyim..

niye yaw; dersler mi çok zor...
yoksa yaşam şartkarıda mı kötü?  

telepathic butterfly

23 Ağu 2005 13:40

Mesaj Gönder

sheydi demiş ki:
ilgilizcen iyise sorun yok o zaman. arti almanca bilmen de senin icin bi avantaj. dedigim gibi bazi ders kitaplari almanca oluo cunku.
yurtdisindan hem ogretmenler var hem, eger gelirsen, kendinde goreksin zati hem de bi cok yabanci ogrenci var hollandaya okumak icin gelen. o yuzden dersler hep ingilizce olur ki hollandali, yabanci herkes annasin diye. almanca konusulmuo sadece bi kac kitabin olacak o kadar.

ama okulun dili almanca gözüküyo yani başta anladığım kadarıyla?
işt ben öyle bişi arıyorum; tercih az olan yerler...o zaman senin bulundupun yerde uygun olabilir; yada hollandanın almanca olan kısımları yani ..  

telepathic butterfly

23 Ağu 2005 13:42

Mesaj Gönder

telepathic butterfly demiş ki:

niye yaw; dersler mi çok zor...
yoksa yaşam şartkarıda mı kötü?

yasam sartlari falan gayet iyi.. hele erasmus olunca pek sila hasreti de cekilmez sanirsam, 6 ay sonucta.. 6 ayda dolu dolu eylence icis zicis gecebilir.. o acidan önerebilirim bile, iyidir..

derslere gelirsen asiri zor demessem yalan olur, cünkü öyle..
calismaktan vakit bulabilirsen gezersinde tabii.. ya da cok zekiysen calismaz hep gezersinde tabii.. ama aslinda calismadan olacak sey degil. son gece calisarakta olacak sey degil. aslinda bazen cok calisarak bile olmayacak sey. baya bir cok calisarak olacak sey diyeyim..

ya yalan olmasin.. erasmus iyidir güzeldir. 6 ay cekilir.. ben daha 5 sene cekecem ona yaniyorum.. kötü etkilemek gibi olmasin yani..

hatta film cekmeyi düsünüyoruz arkadaslarla,
mühendisligin 5 altin kurali:
eglence yok
kellik
göbek
gözlük
abazalik  

Neon Tom

24 Ağu 2005 00:47

Mesaj Gönder

operation ivy demiş ki:
1 hafta sorra hollanda nijmegen radboud university e gidiorm, hollandayi, bu okulu taniyan eden var midir?

vallahi hic gitmedim ben..
ama burda hafta sonu en cok tatile gidilen yerdir..
e toplari bol bir memleket, g.tü kollamak gerekir..
bide cafeshoplar var tabii, onlarda en güzel yani olsa gerek..
bence iyi secim. hollanda abi, daha nolsun yani.. hollanda kelimesi herseyi acikliyor zaten.. sana iyi eglenceler eheuhe..  

Neon Tom

25 Ağu 2005 00:41

Mesaj Gönder

erasmusa derslerim kaldı geçti kaygısıyla gitmemek gerek sanki
kültürel bi program olduğunu unutmamalı
bişey katmadı diyenlere de ne bekliodun ne bulamadın diye sorarım
stuttgartta erasmus grubu bok gibiydi ama ben yine de çok memnunum gittiğime
bi de interraille dönmenizi tavsiye ediorum
gerçi son günler bezio insan artık yeter diye ama olsun
tabi eşyalarınızı bi şekilde türkiyeye geri yollayabilmeniz gerekio bunun için  

hakacho

29 Ağu 2005 02:44

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Sonraki