ERASMUS?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  ERASMUS?

peng demiş ki:
parise gitmiş öğrencilere sormak istiorum... yurt bulamiorum adam gibi.. okuldan bir yetkili bi yurt önerdi aubervillier die bir residence ama kime sorsam aubervillier felaket doo.. esrarkeşlerin fln oldugu bi bölgeymiş Hass korkar oldum ne yapıp ne edeceğim ben yauww... biri bi yurt murt önersin lütfenn! ev tutsan çok pahalı oluyoo diolar! felaket kafam karışmış durumdaa

yurt bulman imkansıza yakın, bence minimum 300 euroya ii kötü bi arondismanda ev tutmalısın Wink  

Soyk

30 Haz 2007 02:31

Mesaj Gönder

hiç durmayın
cebinize parayı koyuyo
avrupayı gez dio
benim okulum zor bi okul çıktı ama hallettim bi şekilde
hayatımın en cici dönemi
herkese şiddet seviyesinde tavsiye ediyorum
kimsenin hayatında unutmadığı bi dönem olarak kallan dönem
şu an bir erasmus öğrencisi olarak herkes kalsın gitsin diorum  

-BöceK-

01 Tem 2007 00:21

Mesaj Gönder

ilke demiş ki:
bi de acil olmayan bi soru:

para isini nasil halledeyim, hibenin yattigi ve ekstra paramin yatacagi bi euro hesabim var is bankasindan, bunu kullanarak oradaki uyumlu bi atm'den para cekebiliyorum, ama her seferinde komisyon aliyormus. bu ne derece mantikli?
ikinci bir tercih de orada bir hesap actirip, büyük miktarda havale yapmak sanirim türkiye'deki hesaptan, böylece sadece havale icin para gidecek, öyle degil mi?

yani kisaca en mantikli olayi nedir bunun? of 19 gün kaldi daha kar kabani falan almam lazim ince giyinirim hep zatüre olucam orda gider ayak diger türlü

evet her seferinde paranın bir kısmı kesiliyo
o yüzden 1 kere büyük para yatırsınlar 1 kere kesilsin komisyonun
gitmeden evvel tüm paramı .çekip yanımda gittim
banka hesabı açtırdım bankaya koydum
sonra babam 1 defa yatırdı en mantıklısı  

-BöceK-

01 Tem 2007 00:25

Mesaj Gönder

full time fake demiş ki:
erasmusla ispanyada olan var mı Rolling Eyes

buyrun
ta kendisiyim  

-BöceK-

01 Tem 2007 00:28

Mesaj Gönder

peng demiş ki:

warmıdır 300 euroya sence eşyalı ew? ben sanmiorum o fiyata adam gibi bi yer tutabileceğimi yanii... yurt zaten o kadara gelio.. herkes ev tutmak daha masraflı oluyo dio.. 300 e bulursam süper yanii... direk atlarım heralde!

üzülerek sölüorum ki zor şansın varsa bulursun, eşyalı bi ev için 500 euroyu gözden çıkarman lazım parisin en sevmediin özelliği de bu zaten sırf bu yüzden parisi seçmemiştim erasmus için bordeaux ya gittim. bu arada hangi bölümdensin sen ya marmara da ?  

Soyk

01 Tem 2007 01:31

Mesaj Gönder

peng demiş ki:

marmara danım.. sorbonne a gitcem. 500 ise yine iyi yanii... ufff saçma sapan yurtlarda sürünmek istemiorum, tek korkum o yanii! ölee bin kişinin kullandıgı tuwaletleri mutfakları kullanabilceğimi sanmiorum Sad iğrenirim 1 az bööhh... bi gidip bakim bari yaaa, kalıcak yer aramam lazım Sad püff ! düzgün bi yer önerebilcek biri warsaa lütfen yaa..

marmara olduunu gördüm de marmarada hangi bölümdensin sorbonne a erasmus olduunu hiç duymadım daha önce fr öğretmenlik falan mı ?  

Soyk

01 Tem 2007 12:10

Mesaj Gönder

peng demiş ki:

eft biliorm yaa pek ucuz diil... okul da yardımcı olmayınca kendi çabalarımla bişeyleri halletmeye çalışiorum işte..olmadı açarım bi topic Rolling Eyes internet sitelerini araştırmaktan da gına geldii ztn! teşekkürler

yurtlardan başka bi de residence lar var illa yalnız yaşıcam diosan onların fiyatları da aşağı yukarı o civarda ve imkanları daha iyi, fransadaki yurt kurumu crous www.crous.fr den ulaşabilirsin kendi yaptıkları residencelar da vardı onlara da bi bak ama bence de en mantıklısı 3 kişi bi ev tutup yaşamak ben de fr kamuyu bitirdim yeni ondan sordum bölümünü  

Soyk

01 Tem 2007 15:16

Mesaj Gönder

hollanda'ya gidecek olan var mı?  

Lunatico

01 Tem 2007 18:17

Mesaj Gönder

ağustos başı ,eindhoven fontys  

Lunatico

02 Tem 2007 22:15

Mesaj Gönder

tam 1 ayim kaldi
isvec...  

S I N E M

18 Tem 2007 15:32

Mesaj Gönder

eindhoven hakkında baya uzun bişi yazmıştım sana ama internetin azizliğine uğradı valla şansına küs....

lunatico demiş ki:
ağustos başı ,eindhoven fontys

@chéron

18 Tem 2007 22:50

Mesaj Gönder

ya ne bi evrağımı yolladılar ne birşey almanyada ki okula yuh diyorum başka da birşey demiyorum ...........  
fotoğrafı yok

AuRiC

19 Tem 2007 23:50

Mesaj Gönder

auric demiş ki:
ya ne bi evrağımı yolladılar ne birşey almanyada ki okula yuh diyorum başka da birşey demiyorum ...........

hadi yaa hala gelmedi mi Confused
ne zmn gidiosun??  

S I N E M

20 Tem 2007 23:09

Mesaj Gönder

s i n e m demiş ki:

hadi yaa hala gelmedi mi Confused
ne zmn gidiosun??

valla okul 3 ekim de falan açılıyo.. almanya...başvurular falan yeni bitti daha. dönemler biraz farklı orada nisan başı bitiyo mesela kış dönemi.. Rolling Eyes
Crying or Very sad  
fotoğrafı yok

AuRiC

23 Tem 2007 11:24

Mesaj Gönder

mademoiselle chocho demiş ki:
suanda yaz tatiline girmis olmasi lazim almanyada unilerin. bir iki hafta kadar once. erasmus yetkilileri bu donemde tatile cikiyor genelde. zaten genelde hepsi ogrenci. bekle biraz, gelir mutlaka.

teşekkürlerr Wink  
fotoğrafı yok

AuRiC

24 Tem 2007 01:14

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Sonraki