ERASMUS?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  ERASMUS?

bende istiorum bendeeee!!!!  

elo melo

23 Şub 2007 22:40

Mesaj Gönder

[quote="parasite"]kolay gele, bizm ytü erasmus snavı daa bi gec olmustu sankı bu sefer one mı aldırlar ne
daa ii olms assında bize cok sıkılsmıstı, ogrencılerı elemek cok gumburtuye gtmsti[/quote

kolay mıydı? Hi  
fotoğrafı yok

AuRiC

24 Şub 2007 01:23

Mesaj Gönder

parasite demiş ki:
yazdım : )

okudum.... cvp yasdım bi soru daha sordum Kahkaha  
fotoğrafı yok

AuRiC

24 Şub 2007 21:22

Mesaj Gönder

genel olarak konusacak olursam norvec isvec'e cok benziyor. braz daha pahali sadece. dil bile neredeyse ayni, birini bilirsen digerini anliyorsun.
essex'i bilmiyorum.  

ilke

25 Şub 2007 18:07

Mesaj Gönder

parasite demiş ki:
bnde yazdım bnde sordum Hick

ben gene yazdım hemde sordum hem deee 2 kere Hass çevap yoq Wink Rolling Eyes  
fotoğrafı yok

AuRiC

25 Şub 2007 19:12

Mesaj Gönder

evet : )

valla ingiltere'yi cok sevmeme ragmen, ben norvec derdim acikcasi cunku hayran kaldim isvec'e. ama ne yalan soyleyeyim, boyle bir universite sehrine gelmis olmasam sikilabilirdim, ondan universitenin sehrini iyi arastir, eglenceyi vs. ben harika bir sehirdeyim o acidan, icki ve partiden vucudum iflas etmek uzere, ki exchangein anlami da o zaten : ) okul da gayet unlu bir okul, pek ders falan yok ama adi olsun iste : p cunku iskandinav ulkeleri gercekten sessiz, sakin, ogrenciler olmasa bildigin emekli memleketi, kafayi yersin sessiz sakin bi yere gidersen.

bi de ingiliz kizlari acik ara dunya'nin en cirkin kizlari, onu da goz onunde bulundur : )  

ilke

27 Şub 2007 02:20

Mesaj Gönder

ya ben anlayamadim bu isleri.
5 ders aliyorum, periyod sistemi oldugundan bu period 2, diger period 2, bir de 2 periodluk tek bi ders var iste. sabanci'da olsam da 5 ders alicaktim.
ama gelin gorun ki o inanilmaz rahat ders programim. 2 haftadir, haftada sadece 2 saat dersim vardi, isvecce derslerini saymazsaniz. ki uppsala univ.deyim yani, egitimi sebebiyle tercih ettigim bi universite. ama iste ogrendigim kadariyla isvec'te undergrad egitim bu sekildeymis, derslerle sana sadece temel verip, projelerde, odevlerle, lablarla falan kendi arastirmalarinla ogrenmeni istiyormus senden. ben baya alismisim turkiye'deki lineer sisteme sanirim, ondan ders acisindan afalladim burada. ortalamayi mahvetmem umarim. ders olsa, yapicam valla : )

bu arada chocho, iskandinavyayi geziyorum ben ilk ayakta da, sonra bir amsterdam allahin emri (fransa'yi ezberledim artik da bi almanya'da yapilabilir ondan sonra), nereden bulabilirim en ucuz stockholm - amsterdam ucak biletini?

bu arada dediklerin kesinlikle dogru, yukseklisans konusunda cok ise yarayan birsey. ozellikle dusundugunuz universite veya o universitenin oldugu ulkeden iyi bir universiteye giderseniz baya kolaylasir isiniz. ben masterda everlong'un universiteyi istedigim icin mesela, benim icin harika oldu bu erasmus. hem bir daha hayatimda kac defa 600 yillik bir okulda okuyabilirim : )

everlong, valla pazar pazartesi haric her gun biryerdeyiz biz, ve evet aksatmadan 1 ay 1 haftadir bu sekilde bu Smile pazar pazartesi de acik yer yok publar haric, o yuzden Very Happy tek problem rahata cok alisicam sanirim, haziran ortasinda buradan harvard'a gidiyorum, orada buyuk problemler yasayabilirim : )

ha son olarak bisey sormam lazim, abd vizesine basvurmam gerek yaz icin, hic burada vize islerine girdin mi? tr ye donucek vaktim olmayacak cunku, yani 1 hafta falan donucem isvec-abd arasinda, onda da ailemi falan ziyaret ederim.  

ilke

27 Şub 2007 15:21

Mesaj Gönder

evet super bugun yolda aklima geldi simdi sen yazmissin. hamburg'da dunyanin en buyuk lunaparki gibi bisey varmis, almanya'ya her gidisimde gormek istedim bir turlu firsat olmadi, hamburg'a gider ordan amsterdam yaparim. mart sonuna bilet bakmak lazim germanwingsden : )  

ilke

27 Şub 2007 20:11

Mesaj Gönder

geldiginde ara istersen beni : )
kth'den bikac turk tanidiigm var cunku (mikroelektronikci gokberk, baki, hazar), gokberkle baki sabanci'dan arkadasimdi, gecen hafta da bi koridor partisinde turkce konustugumuzu duyunca hazar geldi yanimiza tanismis olduk : )

bu arada en guzel zaman carsamba falan gelip pazar donmek uppsala'ya, haftaici olan nation partilerini kacirmamis olursun.  

ilke

27 Şub 2007 21:01

Mesaj Gönder

%90 dresdene gdiyorum dresden tekniğe bir bilgisi olan??  
fotoğrafı yok

AuRiC

09 Mar 2007 01:04

Mesaj Gönder

ya polonya ya gıtmıs gtcek olan var mı???  
fotoğrafı yok

Z Z zzzz

13 Mar 2007 19:13

Mesaj Gönder

genova'ya gidiyorum eylülde...giden gidecek olan? Smile  

DrCoca

17 Mar 2007 11:22

Mesaj Gönder

ben seneye gidiorum viyana! olur umarım.  

Melody Melisa

19 Mar 2007 16:37

Mesaj Gönder

gittim geldim paris 6 ay
epikti  

neverhood

23 Mar 2007 06:48

Mesaj Gönder

işalah dresden ohhh Very Happy  
fotoğrafı yok

AuRiC

26 Mar 2007 01:08

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Sonraki