ERASMUS?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Kampüs  \  ERASMUS?

yüksek lisanslar için nası oluo bilen varmı..ist üninin başvuru koşullarnda 1.sınıfı tamamlamış olmak yazıo..1. yıl burda ders alıp tezi ordamı yapıorus Rolling Eyes  
fotoğrafı yok

emjoldofs

05 Ekm 2006 15:11

Mesaj Gönder

ayrica isvectesin yani, hacca gitmek gibi bisey : )

edit: ilkeyim ben ya arkadasimin acc acik kalmis : )s  
fotoğrafı yok

gckprenses

05 Ekm 2006 20:03

Mesaj Gönder

killik yapiyo gibi olmiyim da, daha önce amerikada kisa gezi degil de birkac aylik bir süre yasadin mi?

eskiden dediklerinde önyargi yüzünden söylüyorlar derdim, ama artik biliyorum ki dünyanin en mongol insanlari o ülkede yasiyor ve öyle rüya müya hicbisey yok.  

ilke

08 Ekm 2006 17:13

Mesaj Gönder

tilburga giden var mı yada orda olan?  

jexi

11 Ekm 2006 20:58

Mesaj Gönder

güney hollanda'da bi sehir : )  

ilke

13 Ekm 2006 19:46

Mesaj Gönder

isveçte benim de kanka var erasmusla gitti tanırmısın Very Happy  

francesBeaN

19 Ekm 2006 18:26

Mesaj Gönder

italya hemde!? Hass

bende seneye italya'ya gitmeyi planlıyorum ama çok çalışmak lazım çooookk...!!!  

hardsoda

22 Ekm 2006 10:15

Mesaj Gönder

ben de sitiyorum,yani istiyorum sanırım Rolling Eyes
alttan ders olmaması mı lazım başvurmak için?  

minutanuvola

22 Ekm 2006 15:02

Mesaj Gönder

doctrine demiş ki:

ya erasmusta gideceğin ülkenin dilini bilmene gerek yok yalandan bir sınav yapıyorlar mülakat bile türkçe

evet biliyorum ama belli bi not ortalamasının üstünde olmam gerekmiyor mu?!
zaten şuan italyan dili ve edb. birinci sınıftayım...seneye kadar bişiler öğrenmiş olurum heralde italyanca açısından Smile  

hardsoda

22 Ekm 2006 21:00

Mesaj Gönder

2.5 baraj, ama gitmek istediginiz okula göre de gereksinim degisir tabi, sonucta secim yaparken not ortalamasi ve mulakat göz önünde bulunduruluyor.

benim ortalama baya yüksek olmasina ragmen stresstim uppsala olacak mi olmayacak mi diye, cünkü bilg. müh. icin baya iyi bi üniv, ki sonucta 3.56 ile mi ne gidemeyen bir arkadasim oldu.
ama 2.5 üstüyseniz ve o okula tek basvuru siz yaptiysaniz yani kimseyle cekismiyorsaniz o kontenjan icin, tabi ki sorunsuz gidersiniz  

ilke

28 Ekm 2006 12:47

Mesaj Gönder

pedestal demiş ki:

ya erasmusta gideceğin ülkenin dilini bilmene gerek yok yalandan bir sınav yapıyorlar mülakat bile türkçe
bu da okuldan okula degisiyor

sabancida bir avrupa ofisi bir de fakülte üyesi ile ingilizce mülakata giriyorsun, genel puanin 45% i mülakatta kullandigin ingilizce hatta.

sinav da yok mesela, basvuru formu var sadece, bir de neden gitmek istedigini aciklayan bi mektup yaziyosun

ülkenin diline gelince, evet erasmusa üye her okulun ingilizce dersi acilir, ama onun haricinde eger yeterli seviyede o ülkenin dilini biliyorsan ingilizce olmayan dersleri de alabilirsin. veya iste hocayla anlasirsin illa o dersi almak istiyorsan, hocam ben amfiye gelmicem bana (hatta 3-4 exchange ile grup olursan daha da tutar) ingilizce sinav yapar misniz kendimiz calisicaz kitaptan dersiniz, alirsiniz dersi : )  

ilke

28 Ekm 2006 12:49

Mesaj Gönder

fransaya gidenler bin pişman nedense:)  

Paul Treville

06 Kas 2006 00:02

Mesaj Gönder

mademoiselle chocho demiş ki:
parisliler de genelde cok sicak insanlardir...
afedersin de oha : )

hayatimda gittigime pisman oldugum tek sehir paris'tir heralde. 5 gün boyu mcdonalds yedim supersize me misali, gerizekali herifler bi restoranda siparis almaktan bile aciz olduklari icin. hippo'da en sonunda garsonla kavga ediyordum hatta, siparis veremedim ve cikmak zorunda kaldim nasi bi rezaletti ya.

yol bile tarif etmiyolardi herifler, hayatimin en zor hard rock cafe bulma cabasina girdim, bi günümü yedi.  

ilke

06 Kas 2006 09:22

Mesaj Gönder

everlong demiş ki:

boşver fransızları, isveçliler şahane. Very Happy
yol tarif etmek için metro/otobüs kaçırıyolar. sipariş vericeğin zaman isveççe bilmiyorum dediğinde özür dileyip ingilizce konuşuyolar.
yaaaaa : ) gün sayiyorum zaten : )

birsey dicem sen dormda mi yoksa evde mi kaliyorsun? simdi benim housing olayi hakkinda son kararimi vermem lazim yakin bi arkadasimla beraber gidiyoruz uppsala'ya, 3 secenegimiz var.

biri hotel uppsala, sehrin merkezinde, okula 5 km falan bi yer. apart otel gibi bisi yani, bi kismi uppsala ögrencilerine ayrilmis, icinde banyo mutfak falan da var.

ikincisi frogsta, sehre 5 okula 6-7 km mesafede 10.000 kisilik bi dorm kompleksi, odalar 1er kisilik banyo tuvalet iclerinde ama mutfaklar ve buzdolaplari koridorlar arasinda ortak. ama sürekli koridor partileri, nation partileri girla.

ücüncüsü de lilla sunnersta, sehir merkezine uzak (otobüsle 15, bisikletle 30 dakka) okula da 5 km falan bisey. iki kisi kalabildigin villa sitesi, baya lüks evler, fiyatlari da öyle cok abarti degil. ama izole iste biraz, hayat yok pek orda, eglence icin hep okula veya frogsta ya gitmek gerekecek.

deneyimli insanlara sormaya calisiyorum mümkün oldugunca, 2. si mantikli geliyor bana ama 3 ün rahatligi da aklimi celiyor ara sira : )  

ilke

07 Kas 2006 14:09

Mesaj Gönder

dilini bilmeden gitmeyin su guney memleketlerine. sapa oturursunuz, psikolojiniz bozulur. ille ingilizceyle ingiltere disinda ulkeye gidicekseniz isvec, hollanda, flanders gibi herkesin ing. konusabildigi ve erasmusa ozel ingilizce programlari olan ulkelere filan gidin bence. diger turlu hem ders gecemezsiniz, hem tirlatirsiniz diye dusnuyorum nacizane.  

thrice

10 Kas 2006 10:35

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Sonraki