ilişkilerde yaş farkı

Anasayfa  \  Forumlar  \  İlişkiler  \  ilişkilerde yaş farkı

lebdemeden demiş ki:

inanmiicaksin belki ama bu sefer sana hak veriyorum  

S I N E M

30 Kas 2007 11:54

Mesaj Gönder

lebdemeden demiş ki:

+ fly da okusun hick

özelleştirmiyorum...

hak ettiği değeri veriyorum...

2 kere çıktım 3 kere öpüştüm diye kimseye aşık olmam...

ha mutlaka etkilenmişimdir, hoşlanmıştımdır ki çıkmışımdır öpüşmüşümdür...

ama aşk öyle kolay değil...

bu ilk heycanın üstüne + koyamıyorsa aşık olmam... olunmamalı... olunan şey aşk değildir...

bu kişisel bişi değil aksine genel bişi...

tamam da yaşla ilgili bi konu değil bu. inanıyorum ki 18 yaşındaki bi insan bile 40 yaşındaki bir insana bişeyler katabilir ve ilerletebilir. senin aşkında değil ama başkasına göre aşklarda.  

Gokhano55

30 Kas 2007 11:55

Mesaj Gönder

gokhano55 demiş ki:

tamam da yaşla ilgili bi konu değil bu. inanıyorum ki 18 yaşındaki bi insan bile 40 yaşındaki bir insana bişeyler katabilir ve ilerletebilir. senin aşkında değil ama başkasına göre aşklarda.

ya biseyler katma degil olay amaaa
simdi dusunsene 18 yasindaki bi kiz ve 40 yasinda bi erkek
ya da tam tersi
ikisinin de hayata bakislari, beklentileri, yasadiklari ve yasamak istedikleri o kadar apayri uclarda ki...
ask mantiksiz gibi gelse de, kalp isi bu beynine soz gecmez dense de
asik olurken bal gibi de mantikli olani seciyoruz...  

S I N E M

30 Kas 2007 11:57

Mesaj Gönder

lebdemeden demiş ki:

bak şimdi

bişilet katmak başka... ben 10 yaşındaki çocukla da konuşurum 48-50 yaşında arkadaşım da var...

hepsinden de mutlaka bişiler öğrenirim...

ama bu "kadın-erkek ilişkisi" / "sevili" demek değildir...

çok büyük farklar var arada...

e işte ama sen kendi aşkından, kendi sevgi anlayışından bahsediyoun. genel olamaz bu Smile birisi sana çok sevimli bana iğrenç gelebilir. 10 sene sana uzun bana kısa gibi gelebilir. sevgili kavramı benim kafamda çok farklıdır senin kafanda çok farklı. 18 yaşındaki biri 40 yaşındaki biriyle birlikteyse demek ki onların sevgiliden veya aşktan beklentileri farklıdır diyorum ben. bazılıarının aşkında yaş farkı önemli değil demek ki. o yüzden böyle çiftler görüyoruz çevrede. haa eğer bana sorarsan... ben yapmam o da ayrı i konu Hi  

Gokhano55

30 Kas 2007 12:00

Mesaj Gönder

s i n e m demiş ki:

ya biseyler katma degil olay amaaa
simdi dusunsene 18 yasindaki bi kiz ve 40 yasinda bi erkek
ya da tam tersi
ikisinin de hayata bakislari, beklentileri, yasadiklari ve yasamak istedikleri o kadar apayri uclarda ki...
ask mantiksiz gibi gelse de, kalp isi bu beynine soz gecmez dense de
asik olurken bal gibi de mantikli olani seciyoruz...

ikisi senin düşüncene göre ayrı uçtalar. tamam yaşanmışllık, neil farkı falan farklı olmaları büyük ihtimal. ama ya onlara bu farklı gelmiyorsa. ya birbirlerini tamamladıklarını düşünüyorlarsa? bizim toplum olarak onlara baskı yapıp garip gözle bakmamızın ne gereği var?  

Gokhano55

30 Kas 2007 12:02

Mesaj Gönder

aşkın yaşı olmaz...

50 yaşındaki amcayla 45 yaşındaki yteyzede aşık olabilir...

aşkın yaşı olmaz lafı ordan gelir olsa gerek...

FlyinG...[Eldar]

30 Kas 2007 12:02

Mesaj Gönder

lebdemeden demiş ki:

değil...
genelde olması gerekenden bahsediyorum...
o yaşlananın adı aşk değildir diyorum... dengesizlik hatta ruhsal bozukluk diyorum...
kişi kendi yaşadığının adına "aşk" diyebilir... ama değildir diyorum...
aşktan beklentileri değil "sadece beklentileri" farklıdır... o beklentilerin adı da aşk olmaz...
demekki o durumlarda "arz-talep" birbirini karşılıyodur... kötü müdür? değildir...
ama bunun adı aşk değildir...
ha sevgi dersen başka... onu kısmen kabul ederim...

öyle. senin dediğin şey gibi oluyo aşık değilsiniz lan siz durun bakiim. insanlara aşkı nasıl ve ne zaman yaşayacağını söyleyemezsin adı üstünde aşk bu. sadece algılar farklı. hayattan farklı beklentileri ve farklı istekleri olanların aşkları da farklıdır. ben aşıkken senin hissettiklerini hissedemem. çünkü herkes özeldir, biriciktiri.

ayrıca genelde olması gerekeni kim belirliyor? bu kültürlere ülkelere göre ayrılmışken bile genelleme yapabilmek pek doğru gelmiyor bana.  

Gokhano55

30 Kas 2007 12:07

Mesaj Gönder

yeterince olsun  

İlkayy

30 Kas 2007 12:16

Mesaj Gönder

lebdemeden demiş ki:

bak geçenlerde adam kuzeninin karısıyla evlendi...
kadın hem kendinden kaç yaş küçük, hem kuzeninin karısıysı, hem kuzeni ölür ölmez evlendi...
ne diolar: "aşığız"
xtr diyorum ben de...
bu örnek yaşanmış uç bi örnek ama "napalım herkes kendine göre yaşar" demiosun buna di mi?
daha nası anlatıyım...

e ama tersi olanlarda var yapma allaaşkına. tek tarafına bakıyorsun olayı. aslında bak aşın genel olmadığının kanıtı bile bu. seninle tartışmamız. ikimizin aşk karamları bile farklıyken bu kadar insan arasında da mutlaka çok farklı olanlar vardır. ama en bunu kabul etmiyosun. aşk budur diye bi sınır çiziyosun. blim adamları bile aşkın nası oldugunu tam bulamamış. aşk gizemini sürdürmeye devam ediyor. ama sen olayı aşmışsın. Hick bence böyle katı değil olaylar ve o örnekte aile baskısı töre de olabilir ama gerçekten aşık da olabilirler. buna karar verecek insanlar onlar adına biz değiliz. kendileri. biz sadece inanır ya da inanmayız Cool  

En son Gokhano55 tarafından 30 Kas 2007 12:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gokhano55

30 Kas 2007 12:22

Mesaj Gönder

büyük konuşmıcaksın hiçbi konu hakkında..
büyükle olmam dersin gün gelir olursun, küçükle de aynı şekilde  

zynnn

30 Kas 2007 12:23

Mesaj Gönder

önemlidir  
fotoğrafı yok

kLe

30 Kas 2007 12:24

Mesaj Gönder

lebdemeden demiş ki:

sen verdiğim örneğe aşk diyomusun onu söyle bi?

ya ben ona bişey diyemiyorum ki. ahahah daha çok zorlaymış gibi geliyo ama sen aralarında olan biteni bilmeden tam. yaşananları bilmeden ve onları tanıımadan. bu" kesin" aşk değil diyebiliyor musun? şimdi kein diyeceksin. neye göre? eğer varsa bi bilimsel yöntemin bana aşık insanı bulmak için o yöntemi uygulayım ben de.  

Gokhano55

30 Kas 2007 12:27

Mesaj Gönder

5 yası gecmesın bence sonra kusak farkı oluyor  

GUMUS

30 Kas 2007 12:34

Mesaj Gönder

güzel bende rica ediyorum kesin konuşmayalım. yaşaığın şeyler mutlaka var. düşündüklerin mutlaka gelişti o çerçece de ama aşk bir gülüş de olabilir bir öpüş de sadece bakış da. rica ediem kimin aşkı nası anlamlandırdığına karışmayalım.

benim için aşk tekl ve ilkti. sadece bir bakıştı, bir dokunma. konuşacak çok şeyimiz yoktu aşkı yaşadım. yaşadığımın ne oldugunu biliyorum ben ve kılıflara da ihtiyacı olan bi konu değil. eğer gördüğümde bu duyguları hissettiğim kişi 30 yaşına olsaydı ona da aşık olurdum deyip konuya bağlıyorum.

bu arada bence hala kesin değil. belki de aşıklardır.  

Gokhano55

30 Kas 2007 12:38

Mesaj Gönder

+ - 4 uygun gibi  

Coctail80

30 Kas 2007 12:57

Mesaj Gönder