avustralya- melbourne e gelecek olanlar!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Seri ilanlar  \  avustralya- melbourne e gelecek olanlar!

arkadaşlar avustralya melbourne de yasşıyorum ve buraya gelecek yada gelmek isteyenler yada herhangi bir şey isteyen olursa bana ulaşabılır sızlere yardımcı olmaya çalışacagım!  

Chnbkts

22 Tem 2014 06:49

Mesaj Gönder

çok yardım sever bır arkadaşa benzıyorsun Smile  
fotoğrafı yok

Sir Sensei

22 Tem 2014 07:41

Mesaj Gönder

ben geleyim hadi iyisin  

Berg

22 Tem 2014 08:41

Mesaj Gönder

bende buraya gelirken bisürü forum lara göz attım ama malesef insanımız sadece laf ta icraat sevdiği için hepsi fasa fiso..şuan bazılarınız belki ti ye alıyorusnuz beni ama gelecek yada fikir danışmak isteyen lütfen çekinmeden yazsın  

Chnbkts

22 Tem 2014 10:36

Mesaj Gönder

pekı o zaman gelırsem konaklamaya para ver mıyım kaldıgın yerın fotograflarını atar mısın ? bır de ortamın nasıl ona gore Smile  
fotoğrafı yok

Sir Sensei

22 Tem 2014 10:38

Mesaj Gönder

naapcan
uçak bileti mi ısmarlıcan?  

Piizci

22 Tem 2014 10:41

Mesaj Gönder

diplomamı tanıtabilirim orda. özel veteriner sektör nasıl ilerliyor? fikrin var mı,ya da evcil hayvanın?  

Joje

22 Tem 2014 10:45

Mesaj Gönder

joje demiş ki:
diplomamı tanıtabilirim orda. özel veteriner sektör nasıl ilerliyor? fikrin var mı,ya da evcil hayvanın?

http://www.immi.gov.au/pages/welcome.aspx
burda baya detaylı anlatıyor herşeyi
en son 2010 da ordayken ben listeler çıkıyordu meslek listeleri
dilin
listede mesleğin
üniversite durumuna göre puan topluyosun
ielts den bilmem kaç alman gerekiyordu (6'nın üstü diye hatırlıyorum) ama
o puanlarla daha doğrusu toplaman gereken puanlarla vatandaşlık alabiliyordun
tabi genel olarak artık dünyada kendi vatandaşımdan ne gibi artın var dedikleri için gerçekten kalifiye olduğunu göstermen gerekiyor

özel veterinerlikle ilgili hatırladığım
sokak hayvanı yoktu(biraz avrupa gibi)
ama çok arkadaşımın (göçmen veya öğrenciler haricinde) kesin köpeği vardı  

bsinner

22 Tem 2014 10:57

Mesaj Gönder

joje demiş ki:

mesela böle bir olay var

http://www.immi.gov.au/stories/pages/doraica-aponte.aspx  

bsinner

22 Tem 2014 11:02

Mesaj Gönder

bakıyorum,
mesela kanada'ya puanımı tutturdum, gidebilirim 1.5-2 sene sonra da kendi kliniğimi açabilirim.  

Joje

22 Tem 2014 11:15

Mesaj Gönder

doraica tekrar fakülteye girmiş, bu yaştan sonra bi 5 yıl daha okuyamam, doktorama devam ederim daha iyi.  

Joje

22 Tem 2014 11:18

Mesaj Gönder

hocam ciddi misin ya? ulan allahtan başka bir şey istesek olacakmış demek ki Very Happy

ben gelsem direk yatırım yapıcam diye. yatırım derken tabi milyon milyon dolar değil ama mantıklı bir paraya orada fast food, cafe vs. tarzı bir yer açsam oturumdur, çalışma iznidir vs.vs. konularda ne gibi bir yarar/zarar olur? bir de bazı ülkeler şu kadarlık yatırıma oturum veriyor, şu kadar yatırıma geçici çalışma vs veriyor gibi durumlar var ya; bu işler orada nasıl oluyor?  
fotoğrafı yok

retired

22 Tem 2014 13:21

Mesaj Gönder

lance of longinus demiş ki:
hocam ciddi misin ya? ulan allahtan başka bir şey istesek olacakmış demek ki Very Happy

ben gelsem direk yatırım yapıcam diye. yatırım derken tabi milyon milyon dolar değil ama mantıklı bir paraya orada fast food, cafe vs. tarzı bir yer açsam oturumdur, çalışma iznidir vs.vs. konularda ne gibi bir yarar/zarar olur? bir de bazı ülkeler şu kadarlık yatırıma oturum veriyor, şu kadar yatırıma geçici çalışma vs veriyor gibi durumlar var ya; bu işler orada nasıl oluyor?

konuyu çocuk açtı ve o daha iyi anlatır nasıl açılcağını değil durumu söliyim
kiralar haftalık ödeniyor orda ve biraz pahalı çok araştırman gerekiyor  

bsinner

22 Tem 2014 13:37

Mesaj Gönder

lance of longinus demiş ki:

ordaki cafelerin en dandiğinin "sadece iç dekorasyon" maliyeti burada istiklal caddesinde 6 aylık kira bedeli kadar vardır  

Piizci

22 Tem 2014 15:43

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki