trüf mantari / kara elmas

Anasayfa  \  Forumlar  \  Seri ilanlar  \  trüf mantari / kara elmas

http://urun.gittigidiyor.com/gida-urunleri/truf-mantari-kara-elmas-100-gr-paketlerde-117274443

bulgaristandan ucuz yollu buldum bu mantarı bilen biliyor zaten, satın almak isteyen özelden yazsın lütfen...

konuyu sulandırmazsanım sevinirim...

bu pahalı yiyeceği insanlar çoğunlukla evlerinde, omletin üzerine rendeleyerek kullanırlar. yağın aromayı hapsetmesi nedeniyle genelde yağ, krema, yumurta içeren yemeklerde de kullanılır. bunun dışında farklı biçimlerde kesilerek, salatalarda, et yemeklerinde, kömürde pişirilerek ya da füme olarak da tüketilir.

aslında trüfün kullanılmayacağı yemek yok gibidir. içine birkaç dilim trüf konulan bir makarna bile birdenbire pahalı, lüks bir yiyeceğe dönüşebilmektedir. hatta trüfü, sadece kokusu için kullananlar bile bulunmaktadır.

protein açısından çok zengin olan bu mantar türü etten daha değerli protein değerleri taşımaktadır.

trüf mantarı, patates gibi yer altında ve ağaç köklerine - özellikle de meşe ve kestane ağaçlarının köklerine - yakın yerlerde, toprağın 50 cm kadar altında yetişir.

ağaç köklerine yakın yerler seçmesinin nedeni ise, kökleri emerek ihtiyacı olan şeker ve organik asitleri sağlamasıdır.  

GocmeN

09 Haz 2014 21:17

Mesaj Gönder

bunun tanesini 1000 $ diye duymuştum bi yerde...herhalde yanlış hatırlıyorum...  
fotoğrafı yok

Broxer

10 Haz 2014 09:41

Mesaj Gönder

yani kilogram fiyatı boyuna ve kokulusuna göre değiyor, buda 500 ile 3.000 euro arası bir fiyata yapıyor Wink  

GocmeN

10 Haz 2014 11:29

Mesaj Gönder

kara elmas kömüre denir sanıyordum herhalde fransızca isminden dolayı türkçeye öyle geçmiş  

PERFECTSMILE

10 Haz 2014 15:48

Mesaj Gönder

mantarın her çeşidinin hastasıyım  

Piizci

11 Haz 2014 11:41

Mesaj Gönder

http://urun.gittigidiyor.com/gida-urunleri/truf-truffle-mantari-kara-elmas-1-kg-117978159

bunu da toplu alımlar için açtım, ilginize teşekkürler...  

GocmeN

16 Haz 2014 10:56

Mesaj Gönder