eleman aranıyor,engelli kadrosu

Anasayfa  \  Forumlar  \  Seri ilanlar  \  eleman aranıyor,engelli kadrosu

şirketin engelli kadrosuna işkur'a kayıtlı tanıdık bildik varsa yönlendirirseniz çok sevinirim.
masa başı bilgisayara bilgi girişi yapacak eleman aranıyor. şirket kabataş'ta. teşekkürler  

En son AcKurabiye tarafından 14 May 2012 14:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AcKurabiye

14 May 2012 14:51

Mesaj Gönder

e peki düzelttim Smile  

AcKurabiye

14 May 2012 14:58

Mesaj Gönder

engelli !  

justrelax

14 May 2012 14:59

Mesaj Gönder

kötü bi niyetim yok beyler sakin  

AcKurabiye

14 May 2012 15:01

Mesaj Gönder

3 kişi lazım bide. aylardır arıyoruz beğendiremiyoruz Sad benim iki katım maaşı alıyolar üstelik :s  

AcKurabiye

14 May 2012 15:05

Mesaj Gönder

ben olayın içine girmeden önce iş bulamıyolardır diye düşünüyordum oysa  

AcKurabiye

14 May 2012 15:15

Mesaj Gönder

cezası ne kadar acaba Confused  

AcKurabiye

14 May 2012 15:37

Mesaj Gönder

okadar kötümser düşünmeyin..
o durumda olup ellerine bir iş gelmiş bırakında o hakkada sayip olsunlar lütfeen  

HiCBiRi

14 May 2012 15:51

Mesaj Gönder

özürlü'yü kullanmanız terminolojik olarak daha doğru olacaktır. who'da aynı şeyi öğütlüyor. başbakanlık özürlüler idaresi başkanlığı da adından belli olduğu gibi özürlü ifadesini tercih ediyor. özürlülere sorduğumuzda onlar için farketmediğini söylüyorlar. sakatlar federasyonu gibi mesela. yıllar evvel görüşme yaptığım bir görme özürlü gence sormuştum bunu. "görme engelli, görme özürlü ya da kör demeniz benim için önemli değil. ama sağlıklı birine kör derseniz o hakaret olarak algılayabilir" demişti. kendimizi iyi hissetmek için ifadeleri değiştirsek de zamanla toplumsal bakış ona da aşağılayıcı bir anlam yükleyecektir.

ilanınızı ilgilenebilecek kimselere duyurdum bu arada..  

mundus

14 May 2012 15:58

Mesaj Gönder

zebra storyteller demiş ki:
özürlü'yü kullanmanız terminolojik olarak daha doğru olacaktır. who'da aynı şeyi öğütlüyor. başbakanlık özürlüler idaresi başkanlığı da adından belli olduğu gibi özürlü ifadesini tercih ediyor. özürlülere sorduğumuzda onlar için farketmediğini söylüyorlar. sakatlar federasyonu gibi mesela. yıllar evvel görüşme yaptığım bir görme özürlü gence sormuştum bunu. "görme engelli, görme özürlü ya da kör demeniz benim için önemli değil. ama sağlıklı birine kör derseniz o hakaret olarak algılayabilir" demişti. kendimizi iyi hissetmek için ifadeleri değiştirsek de zamanla toplumsal bakış ona da aşağılayıcı bir anlam yükleyecektir.

ilanınızı ilgilenebilecek kimselere duyurdum bu arada..

budur.
bir arkadaşımdan alıntı ekleyeyim ben de;
"bana bakarken gözlerinde zavallı birşeye bakıyor ifadesi varsa, kullandığı kelimenin kibar olmaya çalışması durumu kurtarmıyor zaten"  

Mephistopheles

14 May 2012 16:03

Mesaj Gönder

sdfsdfsdf  

En son woz tarafından 15 Ağu 2014 01:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

woz

14 May 2012 16:43

Mesaj Gönder

özürlü memur seçme sınavı yaptık oradan yönlendireyim Confused  

maneki neko

14 May 2012 17:53

Mesaj Gönder

özürlü en boktan terim
engelli en güzeli

istanbulda olsam gelirdm ama oyle masa basi iside pek sevmiyorum.

sorun şu gazi harici engelli arkadaslarin çoğu insan icine karismiyo,ben okulumda engelli konseyindeki toplantilarda ve gittigimiz yerlerde gordum ki %60i insan icine cikmak istemiyor,cekiniyolar,bnce yanlis ama oyle  

aaabenkimim

14 May 2012 20:36

Mesaj Gönder

savunmaya geçmicem arkadaşlar çünkü ben de hassasım bu konuda. sadece yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.

ama bir ablamız vardı burada çalışan. gerçekten maaşı çok yüksek, kirası ödeniyor, gıda yardımı yapılıyordu. canı istediğinde işe gelip giderdi. haber vermeden gelmediği günler olurdu. yine de ses etmezdik. ama sonunda işe hiç gelmeden bunları talep etti. bırakında biraz dırdırlanayım.

bütün bunların dışında;
hem hani ayrım istenmezdi?

keşke bir mühendis olsa ben daha çok sevinir elimden geleni yapardım bu konuda.  

AcKurabiye

15 May 2012 09:40

Mesaj Gönder