kurgu / kamera asistanı

Anasayfa  \  Forumlar  \  Seri ilanlar  \  kurgu / kamera asistanı

eşşek gibi çalıştığımız kesin , bende prodüksiyon yapıyorum fakat sektöre asistan olarak başlıyıp ve işi kavrıyan bir kişi 1 gün için iyi kaşe alıyor...ayda 10 işe gitse bir şirketin genel müdüründan iyi kazanıyor...  

mns

31 May 2011 23:25

Mesaj Gönder

mns demiş ki:
eşşek gibi çalıştığımız kesin , bende prodüksiyon yapıyorum fakat sektöre asistan olarak başlıyıp ve işi kavrıyan bir kişi 1 gün için iyi kaşe alıyor...ayda 10 işe gitse bir şirketin genel müdüründan iyi kazanıyor...

ben de bunu demek istiyorum yetiştirmek için adam alınacak ama anlatamıyorum.  

0nR

31 May 2011 23:37

Mesaj Gönder

mns demiş ki:

ayda 10 iş yapan bir prodüksiyon elemanı görmedim daha o yalan bir kafa  

mr crow

31 May 2011 23:38

Mesaj Gönder

bu memlekette bu iş böyle hangi eleman para almadan çalışmamış ki , hoş işi öğrendin diyelim en az 40 iş günü sonra parasını almışsa yine iyi, çalışma sistemi dert , çalışma arkadaşları dert, yönetmen dert , yapımcı dert bla bla uzar gider.. yine de arkadasın yaptıgında bir sorun yok sistemin başı böyle malesef.. adam gayet bir insana ekmek kapısı açıyor, kaçtane sinema tv mezunu var bilseniz sektörden uzak piyasadan uzak tanıdıgı kimse olmayan .. girecek arkadasa not . gir 1 sene çalış hemen uza yeni bir şirkete =) hayırlı geceler.  

mr crow

31 May 2011 23:41

Mesaj Gönder

ya parasız adam çalıştırıyorsunuz diyen arkadaşlar cidden şüpheliyim aynı işi yaptığınızdan. adam demiş harçlık vereceğim yol vereceğim yemek verecek insaflıymış. adam sinema tv mezunu roll filmin ne olduğunu bilmiyor. ben montaj yapıyorum diyor programı açıyor. e ama görüntü yok diyor. öğrenecek adam yetenekli ise zaten 2 aya aktüel ve haber montaj işi almaya başlar. iyi kötü yaz tatili parasını da çıkartır. bakarım aga ben bir kız vardı. montaj öğrenmek istiyordu. dur sorayım hala istiyor mu  

cakma ninca

01 Haz 2011 14:02

Mesaj Gönder

sadece öğrenimmi yoksa maaş flnda var mı?
yani bilgisi olup yanınızda ücreti mukabilinde kendisini geliştirecek insanlar işinizi görmezmi?
sorunun özeti işinizi layığıyla yaptırmakmı bedavaya hamalmı bulmak?  

Piizci

01 Haz 2011 14:05

Mesaj Gönder

mr crow demiş ki:

ayda 10 iş yapan bir prodüksiyon elemanı görmedim daha o yalan bir kafa

prodüksiyon yapan kişi'den ve çalıştığı yapım şirketiyle değişiyor o dediğin 10 iş Smile)  

mns

01 Haz 2011 17:56

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2