seri ilanlara dair

Anasayfa  \  Forumlar  \  Seri ilanlar  \  seri ilanlara dair

80630 sitesi seri ilanlar forumu genel kuralları:

-satışı gerçekleşen, yahut satışından vazgeçilen topicler kilitlenir/silinir.

-seri ilanlarda satışı veya takası gerçekleştirilecek ürünün ne olduğu topic adında açıkça belirtilmelidir. aksi olan topicler ilan kirliliği yaratmaları açısından silinecektir.

-aynı ürün için birden fazla topic açılması durumunda açılan ilk topic haricinde olanlar ilan kirliliğine yol açmaları sebebiyle silineceklerdir.

-postum yetmediginden buraya açıyorum gibi bir topic açma bahanesi nolamaz nayır.

-kendime güvenimi kaybettim arıyorum gibilerinden topicler de çok eğlenceli görünmelerinin yanısıra en nihayetinde çöp tenekesine yol alır

-seri ilan topicinde flooda yol acacak ve o topici surekli olarak forum sayfasında en yukarıda tutacak sekilde topici gereksiz mesajlarla ( güncel,up,havaya,haydi hop, kop da gel vb gibi) guncellemek o postların silinmesine haddinden fazla oldugu takdirde forumun kötüye kullanımı sebebiyle o topicin silinmesine dahi yol açabilir.

-topic maksadından aşacak şekilde geyik muhabbetine donmüş ise yahut topic maksadı olan satış olayından sapacak noktaya geldi ise topici bu hale getiren postlar silinir ve topic devam eder.
"bu noktada" topic sahibinin isteği üzerine moderatörün insiyatifi doğrultusunda topic kilitlenebilir. bir topicin açılıp en başından kilitlenmesi ne forum mantıgı acısından olasıdır ne de her acılan ilanın pesinden kovalayıp kilitleyecek moderatör acısından olanaklıdır.

-yasalarca satışı veya dağıtımı yasaklanmış herhangi bir ürünün ya da hizmetin satışı/takası kesinlikle yasaktır. yapılması durumunda topic silinir, topici açan kişi de siteden uzaklaştırılır.

-karaborsa yapmak yasaktır.
türk dil kurumu demiş ki:
piyasada olmayan bir malın gizlice yüksek fiyatla alınıp satılması işi // tavan fiyat uygulamasında mevcut piyasaya koşut olarak malın daha yüksek fiyatlarda alım satımının yapıldığı yasal olmayan piyasa.

-evet seri ilanlarda geyik yapılmaz fakat bunun da bir forum sitesi oldugu göz önünde bulundurulmalıdır. geyiğin olmasa dahi "muhabbetin" kabul edilebilir bir dozajı vardır. o dozaj sandığınızın aksine topic sahibini amacına ulasmaktan uzaklaştırmaz aksine topice ivme kazandırır ve ilanı göz önünde kılar.bu muhabbet konusunda 80630 yönetimi topic sahibinin haklarını titizlikle gözetecektir.  

rahmetlibaskankenedi

15 Şub 2009 23:25

Mesaj Gönder

maç ve konser vs. biletlerine dair:

topic içinde fiyatını belirtmediğiniz bilet satış topicleri karaborsa bilet satışı sayılacak ve uyarılmadan silinecektir.  

Mephistopheles

24 Şub 2010 11:45

Mesaj Gönder