resme bakmayı öğrenmek

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  resme bakmayı öğrenmek

resim,goze yansimasilariyla hitap eden kucuk bir cerceveden ruha derinlik veren genis kapsamli bir tablodur bna gore!!!  
fotoğrafı yok

deyaaaaaaaaaa

25 Şub 2013 10:58

Mesaj Gönder

anlatilan kareyi yakalamak onemli tabi!biraz gorsel hafiza birazda yaraticilik!!! egitimde varsa senaryo bile yaratabiliosun resimlerden  
fotoğrafı yok

deyaaaaaaaaaa

09 Nis 2013 21:03

Mesaj Gönder

anladığım kadarıyla rönesans dönemi tablolarındaki bazı kadın portreleri master&maid fantazisini ayyuka çıkarmış. yıllarca soylu portreleri sanılarak seyredilen tablolar, efendilerinin düzdüğü hizmetçilerin portreleri olabilir yani.
bir daha bir tabloya bakarken, aklımdan hiç çıkarmayacağım bunu..................  

music

15 Ekm 2013 02:36

Mesaj Gönder

droshop demiş ki:

ya bu biras konsantrasyon ve altyapıyla ilgili al bi resmi önüne ne annıyosan yas bi kağıda bildiin yaratıcı yasım ama düşünçen annadın mı annamadın çünkü annatamadım Kahkaha Kahkaha Kahkaha

Confused  

MaRaz Tribu

20 Ekm 2013 08:32

Mesaj Gönder

music demiş ki:
anladığım kadarıyla rönesans dönemi tablolarındaki bazı kadın portreleri master&maid fantazisini ayyuka çıkarmış. yıllarca soylu portreleri sanılarak seyredilen tablolar, efendilerinin düzdüğü hizmetçilerin portreleri olabilir yani.
bir daha bir tabloya bakarken, aklımdan hiç çıkarmayacağım bunu..................

onuda kenara koyup aslında kadın dediklerin erkek bile olabilir monalisa buna en büyük örnektir. o dönemde çizilen kadın bedenlerine baktığında çoğunlukla erkek gibidir. çoğu ressamın hayatı boyunca kadın bedeni bile görmediğini söyleyebiliriz.  
fotoğrafı yok

uyumsuz

24 Oca 2014 15:36

Mesaj Gönder

liseden beri incele incele devam ah frida ah dali Kahkaha  

rasella

11 Kas 2015 20:57

Mesaj Gönder

music demiş ki:

tabi canım michelangelo misal alayına tren yapmış. zaten bu avrupalıların hayatı yalan, biliyorsunuz fötr şapka camdan aşağı atılan insan pislikleri kafaya değmesin, topuklu ayakkabı yollardaki pislikler yine aynı şekilde ayaklara bulaşmasın diye icat edilmiş şeyler. hatta şemsiye bile! parfümü ise hiç söylemiyorum.  

woz

19 Kas 2015 00:29

Mesaj Gönder

ackurabiye demiş ki:
ben resimden hiç anlamam.. yani sanırım Rolling Eyes
peki bu duygu öğretiliyor mu hakkaten
bir yerde duydum
"o bana resme nası bakmam gerektiğini öğretti" diye
oluyosa nası oluyo

sevmek ya da sevmemek. önemli olan bu mu
herkes aynı şeyden zevk almak zorunda diil nede olsa
sevmeyince anlamadıının iddia edilmeside bana saçma geliyor

biraz bilgi, düşünce alabilir miyim Rolling Eyes

şimdi çalılar için şuraya biraz van dyck kahverengisiyle titanyum beyazı karıştırıp spatulamın ucuyla hafifçe kaktırıyorum, tamaam. bakın ne kadar kolay.

çocukken öğrendik biz bunları.  

woz

19 Kas 2015 00:33

Mesaj Gönder

bir keresinde arkadaşımla fotoğraf sergisine gittik
gittik ama arkadaşım gittiğime pişman etti beni
girdik bakıyoruz fotoğrafa ne anlatıyor bu bize diye
fotoğrafın ne anlatmaya çalıştığını anlamadık ahahahaha
ama arkadaşım saçmalamaya başladı

fotoğrafların geneli kadın fotoğrafları
bu hüzünlü bakmış koca gitmiş
bu sevinçli bakmış kesin bekar
bu ağlıyor çünkü salak evlenmiş
gibi yorumlar yapıyor
bana bir gülme geldi ahahaha
sonra yanımıza sergiyi açan geldi herkesi dolaşıyormuş adam
benim saftirik arkadaşım merhaba dediği gibi başladı adama saçmalamaya
bu fotoğraf ne anlatıyor daha doğrusu bu fotoğraflar ne anlatıyor dedi
adam gerçekten anlamadınız mı dedi
ben çekerim anlamayı karşıya bırakırım dedi bizim saf
aa ne tür fotoğraflar çekersiniz dedi
kendimi dedi arkadaşım
ben aman allahım dedim saçmalamakta seviye atlıyorsun dedim
tamam bende anlamam ama bakıp geçerim yani arkadaşım gibi saçmalamam hele ki çeken kişinin yanında
adama dedim arkadaşım adına özür dilerim sinirleri bozukta dedim
böyle bir anım var keşke olmasaydı Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  

lepistesim ben

15 Kas 2016 15:26

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7