şehir tiyatroları

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  şehir tiyatroları

uzun zamandır bazı arkadaşlarla oyunları başka başlıklar altında konuşuyorduk. söyledim, açmadılar. iş bana kaldı.
bu başlıkta şehir tiyatroları'nın oyunlarını konuşacağız. (kötü bir giriş oldu değil mi?)

kasım ayının biletleri çıkmış, saldırın.

gelecek ay özellikle alemdar(tohum ve toprak) ve marat-sade izlenmeli.(murat garipağaoğulları ve çağlar çorumlu) ikisi de bu senenin en parlak oyunları gibi gözüküyor.

surname 2010'u da tavsiye ederim. kukla, gölge tiyatrosu sevenlere birebir. çok büyük bir emek var.

buyrun.  

starling

22 Ekm 2010 10:30

Mesaj Gönder

onları da yazmam lazımdı doğru.

oyunlara buradan bakabilirsiniz:
http://tinyurl.com/38uoock

biletleri şuraya üye olup alabilirsiniz:
http://bilet.ibb.gov.tr/frame.asp

sahneler: harbiye muhsin ertuğrul, kağıthane sadabat, fatih reşat nuri, kadıköy haldun taner, üsküdar müsahipzade celal, ümraniye sahnesi, üsküdar kerem yılmazer sahnesi, bir de yeni açılan skms küçükçekmece sahnesi var...

cevahir'deki devlet tiyatrolarının... onu da bir sonraki başlığımızda yazarız.  

starling

22 Ekm 2010 10:55

Mesaj Gönder

liquidice demiş ki:
ben ali poyrazoglu tiyatrosunda oynanmaya baslayacak
(27 ekim) cemal hünal in oyununu cok merak ediyorum Confused

cemal hünal'ı oynadığı oyunu mu yoksa kendisini mi?

popüler kültür sen nelere kadirsin,en azından ınsan bir popüler kişilik için de olsa tiyatroyaya gitmiş oluyor,bu da önemli bir şeydir,hiç gitmemiş olmaktan daha iyidir,
ama vahim olan şudur ki ne bir bülent emin'den haberleri vardır bu zatın ne de bir serhat kılıç'tan...

sen çok yaşa popüler kültür  

albert camus

22 Ekm 2010 11:47

Mesaj Gönder

othello demiş ki:

cemal hünal'ı oynadığı oyunu mu yoksa kendisini mi?

popüler kültür sen nelere kadirsin,en azından ınsan bir popüler kişilik için de olsa tiyatroyaya gitmiş oluyor,bu da önemli bir şeydir,hiç gitmemiş olmaktan daha iyidir,
ama vahim olan şudur ki ne bir bülent emin'den haberleri vardır bu zatın ne de bir serhat kılıç'tan...

sen çok yaşa popüler kültür

bu da bir şey. yavaş yavaş alışacaklar insanlar. olsun.  

starling

22 Ekm 2010 13:01

Mesaj Gönder

starling demiş ki:
onları da yazmam lazımdı doğru.

oyunlara buradan bakabilirsiniz:
http://tinyurl.com/38uoock

biletleri şuraya üye olup alabilirsiniz:
http://bilet.ibb.gov.tr/frame.asp

sahneler: harbiye muhsin ertuğrul, kağıthane sadabat, fatih reşat nuri, kadıköy haldun taner, üsküdar müsahipzade celal, ümraniye sahnesi, üsküdar kerem yılmazer sahnesi, bir de yeni açılan skms küçükçekmece sahnesi var...

cevahir'deki devlet tiyatrolarının... onu da bir sonraki başlığımızda yazarız.

online satışları olduğunu bilmiyordum. biz hep bilet bulamayanlardan olduk geçen sene. sadece iki oyun izleyebildik geçen sene.

güzel oldu teşekkür ederim kendi adıma  

portakalda vitamin

22 Ekm 2010 13:18

Mesaj Gönder

birde,
kişi; televizyondan sevdiği ve takip ettiği birisini tiyatroda da takip edebiliyorsa bu popüler kültürün bir getirisini değil o kişinin tiyatroyuda takip ettiğini gösterir.

pek çok sevdiğim tiyatrocu ünlü oldu, mutlulukla dizilerine de göz atıyorum. o zaman bu entel dantel dünyanın popüler kültüre kapı açması mı oluyor?  

portakalda vitamin

22 Ekm 2010 13:22

Mesaj Gönder

marcherseule demiş ki:

online satış en önde izlemek için büyük avantaj ister rezervasyon yapıyosun ister satın alıyorsun..süreyya operasında da aynı sistemi yapmışlar gayet şık olmuş

gerçekten büyük bir şans, belki inanmayacaksın ama biz geçen sezon, gişede satışa çıkarıldığı ilk gün gidip kuyrukta bekleyip bilet alamadan geri döndük.

şimdi tüm oyunları izleme fırsatı doğdu Smile  

portakalda vitamin

22 Ekm 2010 13:37

Mesaj Gönder

marcherseule demiş ki:
profilimi silmeden önce bütün oyunlara tek tek açmıştım şimdi yetmiyor mesaj sayım açmaya Confused hoş açtıgım zamanlarda kendi kendime konuşuyodum burda..

yarın kasım ayı biletleri satışa sunuluyor bilginize (ve akşamına bitiyor biletler Confused )

çok ayıp. başlıktaki açıklamayı okumamışsın. senin gibi sevdiğim bir tiyatro izleyecisine yakıştıramadım. : )  

starling

22 Ekm 2010 13:39

Mesaj Gönder

toplu cevap: othello'nun dediği kısmi olarak doğru. örnek olarak birçok insan yaprak dökümü'ndeki kadını izlemeye gidiyoruz diyor. aslında yılların tiyatro oyuncusu... izleyici izlerken dizideki halini düşünüp "bak gördün mü burada da kötüyü ya da iyiyi oynuyor..." gibilerinden yorum yapabiliyor...

liquidice onun için gidiyor ya da gitmiyor olabilir, bilemem.

tiyatroyu ya da az tercih edileni neden entel dantel olarak tanımlarız anlamam. kavramlara takılmayalım.

tiyatro genelde daha sıkıcı, daha yorucu, ağır gözükür. seveni, izleyeni azdır. kötü oyunlar oynanır. kötü prodüksiyonlar olur, seyirci soğur. özel tiyatrolar da gayet pahalı. epey bir oyunu izlemeye çalışıyorum. bazen ben bile bu oyuna 35, 45 lira veremem diyorum ki tiyatroyu o kadar seviyorum ki anlatamam... kısa geçiyorum.

online satış son üç senedir vardı. hiç gişeden bilet almadım. bir ipucu var ama söylemem. nun da söylemesin. : )  

starling

22 Ekm 2010 13:46

Mesaj Gönder

surname 2010'u kukla, hacivat-karagöz, orta oyunu seviyorsan mutlaka izle... altı, yedi kişinin kullandığı dev kuklalar var. istanbulzadeler mükemmel. istanbul'un keşmekeşini anlatan çağdaş kısım...
çok düşünülmüş, çok emek harcanmış. belli.

alemdar harbiye'ye geliyor. şimdiden yarısından çoğu dolmuş. engin alkan kötü bir şey yapmaz, yapamaz. mutlaka izleyin.

bir de marat-sade çıkıyor. en sevdiğim iki oyuncu var. dur bakalım.  

starling

22 Ekm 2010 13:49

Mesaj Gönder

marcherseule demiş ki:
söyledim açmadılar kısmı için açıklamaydı..mesaj sayım yetmiyor çünkü =)

(portakalda vitamin biletler satışa sunulmuş bu arada kontrol ettim)

"arzunun onda dokuzu'na" tekrar gidecegim doyamadım - doktor ve ressam karakterleri harici çok dokundu
"kafes" reşat nuri sahnesinde oyununa devam ediyormuş mutlaka izleyin derim mert turak ve hikmet körmükçü (herzamanki gibi) muhteşem
intiharın genel provası kadıköy haldun taner sahnesinde bu ay serhat kılıç'ın performansı muhteşem
surname,alemdar ve dünyanın ortasında bir yer oyunlarını da kasım ayında izleyebilecegim ama çok övgü alıyor bu 3 oyun..

intiharın gelen provasına 7 adet bilet aldım bile. ya şu sitede bana faydası olan ilk topic bu oldu, buda enteresandır Smile)  

portakalda vitamin

22 Ekm 2010 13:53

Mesaj Gönder

marat-sade hakkında pek bir şey yazılmamış. ekibi görebiliyoruz sadece.

starling

22 Ekm 2010 13:56

Mesaj Gönder

portakalda vitamin demiş ki:

online satışları olduğunu bilmiyordum. biz hep bilet bulamayanlardan olduk geçen sene. sadece iki oyun izleyebildik geçen sene.

güzel oldu teşekkür ederim kendi adıma

rica ederiz ne demek. bakın tiyatro başlıkları hayat kurtarıyor. takipte kalın.  

starling

22 Ekm 2010 13:57

Mesaj Gönder

çağlar ve murat garipağaoğlu yan yana. başka bir şey isteseydim olmazdı...  

starling

22 Ekm 2010 14:08

Mesaj Gönder

yüzdeye vurduğunda az. : )
kaç tane sahne var? çarşamba-pazar arası toplam kaç kişi tiyatroya gidiyor bakalım...

diğer birkaç sanat dalından daha az popüler olduğu doğru...

biletlerin bitmesinin sebebi toplu alımlar, karaborsacılar ve devamlı her gün rezervasyon yaptıran manyaklar.

dot'a gitmek istiyorum. biletix'e bakıyorum. 56 tl. en pahalısı biliyorum.

zaten özel tiyatrolar iyi oyun çıkarmıyor demiyorum.(senin yazdığını anladım tabi)  

starling

22 Ekm 2010 14:23

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Sonraki