photoshop'a sanat değil diyenlere

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  photoshop'a sanat değil diyenlere

arkadaşlar sizleri www.fotogram.org a bekliyorum teşekkür ederim şimdiden hepinize...
beğenmeyen birdaha gelmesin..  

TOKYAY

23 Oca 2008 14:40

Mesaj Gönder

sanat kişinin gönlüne göre her yerde olabilir..
kadın vücudu tanrı nın estetik anlayışının yorumlanması dahi olabilir..  

SaRU

25 Oca 2008 09:21

Mesaj Gönder

photoshop sadece sanatın üstünde oynamalar yapabilirsiniz. kısaca sanat değil düzenlemek için sadece araçtır.  

n0fx

15 Şub 2008 17:47

Mesaj Gönder

3nokta.  

En son maittang tarafından 13 Ara 2010 22:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

maittang

28 Şub 2008 06:34

Mesaj Gönder

maittang demiş ki:
evet sanat kavramı fazlaca değişmiş
photoshop nasıl bir sanat olabilir
evet etkilidir bir ürünün kalitesinde
büyük ve önemli bir araçtır
ancak sanat değildir..
sanat kurstan öğrenilebilecek değil geliştirilebilecek bir kavramdır..

ok sanat geliştirilebilecek bir kavramdır ama adobe cs3 kursları yani photoshop kurslarına gidince programı rahat kullanabilme eğitimi alıyorsun.
en basidi photoshop ile ilistrasyon yapıyorsun ve bu bile grafitiye paralel bir sanatdır.
ok araç olarak da kullanabilirsin ama ilistrasyon yaptığın için sanatın bir parçasıdır photoshop.
hatta biz photoshop demiyelim digital art kapsamı diyelim.digital art en çok kullandığı program photoshoptur açıkcası.
ancak yeni bir sanat akımı olarak betimlenmesi tartışılabilir.digital art kavramı yenide olsa artık insan hayatının görsellik ile olan bütün sanat dallarında önemli bir yeri vardır.  

Dante

28 Şub 2008 21:31

Mesaj Gönder

exmaniax demiş ki:
nico di mattia da sanatçı değil zaten

cidden adam brushları ile efsanedir yaptığı işlerde sağlamdır.  

Dante

02 Mar 2008 16:34

Mesaj Gönder

bende bulamadım bakmadığım rus sitesi kalmadı herif manyayıp kendisi mi patch yazdı o da bilinmez Confused

eee master olunca insan kendi yöntemlerini yaratır sanırım.bizden olsa olsa sümüklü çırak olur Kahkaha  

Dante

03 Mar 2008 15:09

Mesaj Gönder

Kahkaha sorma birde vatan bilgisayar cevizlibağda çeşit var ve kıl kapıyorum vatana çoğu yerde bilmiyor hatta bir ara digital tablet dedim de anlasınlar diye onuda anlamadılar ama bir arkadaşım kullnıyor çok avantajı var  

Dante

03 Mar 2008 17:13

Mesaj Gönder

sanatdır bir foto üzerinde kaç tane layer açıp nasıl çalışıp uğraşırsın ayrıca sıfırdan da bir şeyler yaratırsın flash'ı destekler after effectsde kullanırsın.bir ilistrasyon için bir kaç saatimi verdiğimi hatırlarım.  

Dante

18 Mar 2008 13:41

Mesaj Gönder

K?zg?n  

En son Li tarafından 04 Haz 2010 16:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Li

17 May 2008 18:10

Mesaj Gönder

sadece photoshop topsecretda yapılan çalışmalara bakın artık sanat digital ortama adapte oluyor buna sanat demeyip electronik müziğide aman cıs tak demek yanı mantık.insanlar temel normların detaylarına inip yeni fizyonlar oluşturuyorlar ve buda sanatın gelişimi için hem önemli hemde sanatın parçası.sanat kalıp değildir açıkcası yaşamın ile beraber ilerler ve sürekli evrim geçirir sabit kalmaz.
bir de bu topicde illustrasyon sanatçalarına mok atıp tuval kıyaslaması yapanlar var hayret içersinde bakıyorum ne alaka diye  

Dante

19 May 2008 14:56

Mesaj Gönder

abi hala bunu tartışıyor olamazsınız  

anon555

13 Haz 2008 16:07

Mesaj Gönder

bu programın adı neydi tam Neutral  

sipidiblues

15 Haz 2008 18:33

Mesaj Gönder

önce sanat nedir onu bilmek lazım di mi? bık bık
nerden nereye geldi dunyai kimler yasadi kimler oldu değil mi?
bık bık..fotoşop kullanarak dijital ressamlar olduk ama bu sanat mı bilmek gerek di mi..bık bık  

alenrafter

20 Haz 2008 19:58

Mesaj Gönder

kreatif insan var, olmayani var..
herseyden sanat olur..

(ben dijital, doga disi olanlari sevmesemde) vardir güzel olani..  

abis

23 Haz 2008 23:03

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7   Sonraki