nikon mu? canon mu?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  nikon mu? canon mu?

nikon mu canon mu
  nikon
  canon
| Sonuçlar
cakma ninca demiş ki:

o esnada sensör lastiğinin göze yapışıp ömür boyu öyle kalmalarını diliyorum. elbet bir gün olacak inanıyorum

başka güzel fotoğrafım yok bilaader Smile  

Phantoma

18 Oca 2012 10:09

Mesaj Gönder

video'cular, bırakın 5 d mark ii 'nin pesini. alin size : http://tinyurl.com/7ywbygg  

chrome

19 Oca 2012 13:23

Mesaj Gönder

nikon1 >.< çok datlu...  

Tutushka

22 Oca 2012 02:20

Mesaj Gönder

chrome demiş ki:
video'cular, bırakın 5 d mark ii 'nin pesini. alin size : http://tinyurl.com/7ywbygg

ya bunu biliyorum deli bir şey bu bir de panasonic'in var böyle bir modeli o da fena...  

cakma ninca

01 Şub 2012 00:00

Mesaj Gönder

ara güler canon kullanıyor o zaman canon:)  
fotoğrafı yok

leenane

14 Şub 2012 21:09

Mesaj Gönder

tkm demiş ki:

leica kullanıyor.

geçen anlattı cüneyt özdemirde bi tane çok pahalı bi canon varmış bi tane ucuz bişey var o daha çok işimi görüyor dedi zaten ben hiç anlamam o anlattı ben öyle dinledim:)  
fotoğrafı yok

leenane

15 Şub 2012 23:18

Mesaj Gönder

ara güler'in sponsoru "on" yıllardır leica.

ama cuneyt ozdemir şakşakcının önde gideni olup da yogunlugu helyum balonundan hallice oldugu için ara gülerin onunla dalga gecmiş olması da büyük olasılık.  

chrome

15 Şub 2012 23:46

Mesaj Gönder

ara güler canon Confused adam leica king diye geçiyor....
bir de bitsin artık muhabbet adam olana çek at makina bile yeter...  

cakma ninca

16 Şub 2012 12:57

Mesaj Gönder

ben ara güleri'in yalancısıyım canon kullanıyorum dedi Smile  
fotoğrafı yok

leenane

16 Şub 2012 20:36

Mesaj Gönder

genelde hangisiyle başlanırsa onun kullanımına alışılır ve öyle devam eder, tercihim nikondur, değiştirmem de ama asıl olay marka da değil "göz" de bitiyor. nikon da canon da iyi makinelerdir vesselam  
fotoğrafı yok

iapetus

17 Şub 2012 23:10

Mesaj Gönder

nikon mu canon mu?
uzmanlar açıklıyor; fotoşop...  
fotoğrafı yok

photogene

20 Şub 2012 23:37

Mesaj Gönder

bu tamamen kullanımla alakalı ben nikon kullanıcısıyım ve baktığımda nikonla canon arasındaki bana göre en büyük fark çekim anında diyafram yada pozlama değerlerini ayarlayabilmek netleme noktasını istediğin gibi hızlıca seçebilmek canon ve diğer ürünlerde bunlar daha sıkıntılı bir hal alıyor.

sensör ve kalite farkına gelince canonda renkler nikonda keskinlik buda mercedes ile bmw nin bir birine üstünlük kurması gibi bişe.  

Brook

21 Şub 2012 09:03

Mesaj Gönder

efendim nikon diyoruz elbette, tereddute gerek yok...

yalnız canon'un soyle bır durumu var. 1970'lerde, son kullanıcıya yonelık ilk makıne canon'dan cıktı, ae-1 serisi. yanı nasıl ki 2001'lerde d-slr makineleri bizler alabiliyorduk, bu ae-1 serisi de öyleydi. yani canon'un oyle bir yanı var. oradan gelen alıskanlıkla canoncular canoncu, nikoncular nıkoncu oldu.

algos'a katılıyorum. diyafram, pozlama ve iso ayarlarının ucunu bırden, hadi iso'yu cıkaralım, ikisini birden kendin yapmak istediğinde nikon cok daha kullanıslı. nikon iyidir yahu, candır. ağır adamdır nikon, şöyle ele gelir yani.

lensler çok farkettırıyor elbette ama en nıhayetinde goren goz onemli. artık makinelerin hepsi muhteşem yoksa.  

bar ba

23 Şub 2012 10:29

Mesaj Gönder

canon su altı makınası kullanıyorum prof super ama nıkonda boş değil sonuçta  

Renovatio2

03 Mar 2012 14:01

Mesaj Gönder

"canon" veya "nikon" diyenler omuz aski rengine bakarak yorum yapiyorlar sanirim. neden canon? neden nikon?

d300, d700, 5dmarkii

yillarca kullandigim makineler bunlar. hd video sebebiyle 5d mark ii aldim fakat konu fotograf cekmek olunca d700'umu ozluyorum.

nedenlerini kisaca yazayim da basligi ciddi birseyler okumak icin acanlar en azindan bilgi alabilsinler.

* canon kullanissiz bir makine. tus kombinasyonlari zayif. bircok ayari yapabilmek icin vizorden gozunuzu cekmeniz gerekiyor. bu sebeple yavas

* focus point sayisi az. d300 de dahi 51 focus point varken 5dmark ii gibi bir makinede 9 focus point olmasi canonun armutlugu. bu sebeple yine yavas

* canon pozometresi nikon'a gore bariz zayif. fotograflar neredeyse 1 stop karanlik.

* canon single point metering'inde sorun var. ters isikta fotograf cekmek tam bir eziyet. bu sebeple yine yavas

* stok fotograf cekiyorsaniz canon'un megapixel avantaji bulunmakta.

* nikon lensleri an itibariyle daha kaliteli. (bkz: 24-70) (bkz: 70-200)

fotografta hiz onemsizdir diyorsaniz zaten fotograf makinesi almayin. ben soz konusu fotograf cekmek oldugunda elimdeki 5dmark ii den memnun degilim. ilk firsatta d800'e gececegim.  

lacivert

04 Mar 2012 13:25

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Sonraki