nikon mu? canon mu?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  nikon mu? canon mu?

nikon mu canon mu
  nikon
  canon
| Sonuçlar
ayrton senna demiş ki:
sigmanın bazı lensleri iyi ama body konusunda ne kadar güvenilir tartışılır...illa kötüdür demiyorum ama 10 kere makine alsam birinde bile sigma yı düşünmem heralde...

body de de iyiler merak etme. tek sorunları sensörleri. makine 14 mp ama dedikleri gibi "dünyanın en iyi 4.5 mp makinesi". teknik özelliklerinden dolayi. o 4.5 mp deki renk derinliği ve doygunluk hicbir makinede yok.faveon düşük isolarda iyhiydisimdi degerleri 16t0 e kadar yaydilar.

ve en önemlisi nerde kaldi 349 dolar a body. ve body kalitesi teknik olarak olmasa da mimari acidan 40d ve d200 ün body kalitesinin oldukca üstünde.  

chrome

13 Şub 2009 01:49

Mesaj Gönder

strahd demiş ki:
d90 fiyatini yanlis vermissin, hatalisin : ) ehehe

aman, amacim nikonla canonu yaristirmak degil zaten. gayet kimseye hic bir yarari olmayacak bir konu ve tartisma.

tavrima gelince, evet haklisin.

sonucta burasi sanal bir ortam, istisnalar haricinde cogu kisi o an alinti yaparak muhatap oldugu insani tanimiyor ve simdiye kadar gozlemledigim kadariyla suraya yazilan her on bilgiden nerden baksan sekizi, dokuzu ya kulaktan duyma ya da sallama/yanlis bilgiler. oyle olunca insan daha sert tepkiler vermeye basliyor bikip.

ozet olarak kisisel degildi igneleyici tarzim. sevgiler diyor ve daha da cemkirmiyorum sana : )

eyvalla hocam Wink

gerginlik sebebinde haklısın, o yüzden inatlaşmadım zaten hiçSmile

sevgiler & saygılar benden  

hierro

13 Şub 2009 20:21

Mesaj Gönder

canon  

Bosix

26 Şub 2009 09:51

Mesaj Gönder

leica'dır, gerisi hikayedir  

hit the road jack

27 Şub 2009 16:13

Mesaj Gönder

canon, çünkü slr'de tartışmasız en iyi fiyat - performans'a sahip...

nikon'un yan ürünleri servet, haa para sorun değil diyorsan uğraşma zaten leica al pa$a gibi, nikon'u boşver yine... (son canon'ların af leri de bir hayli iyi)  

Yuri G

28 Şub 2009 02:16

Mesaj Gönder

fotoğrafa ilk başladığım günlerde duyduğum bir söz makine tercihimde etkili oldu.

"nkon çeker, canon bakar" diye duymuştum.

geçen zaman içinde bu söz anlamını yitirdi. her iki markanın da birbirine karşı bir yarış içinde olduğu yadsınmaz bir gerçek.

marka tercihiniz biraz da kişisel fotoğraf tercihlerinize bağlı.

markaya karar vermeden önce, "nasıl bir fotoğraf ilgimi çeker?" ya da, "nasıl fotoğrafları izlemekten keyif alıyorum?" sorusunu kendi kendinize sormalaısınız. alacağınız yanıt sizi yönlendirecektir.

bu konuda yeterli deneyiminiz yoksa mutlaka bilen birine danışmalısınız.

bu yarışta bence, biri diğerinden daha iyi, yada öteki berikinden daha geri durumda değil.

bu tür tartışmalar sadece bu cimri firmaların reklam yapmasına yarıyor hepsi bu Smile

selam ve sevgiler herkese.  

Hayri CALISKAN

07 Mar 2009 01:38

Mesaj Gönder

Smile ne canon ne de nikon bu soruya cevap bulmus degil, birakin biz nacizane kullanicilari.
bir donem iso sonuclarindan mutevellit canon guzel bir trend yakalamisti fakat nikon'un guncel makinalarinin iso performansi canon'dan asagi kalir degil ve bir adim one bile gectigi soylenebilir.

bunun disinda iki firma da bu sektore ciddi yatirimlar yapan ve hizla gelisen firmalar. kullanicilar arasindaki "canon mu nikon mu?" seklindeki tatli rekabet (ki gercekten kullanicilar arasinda da bir rekabete donusmustur bu olay), ureticilerin arasindaki ciddi rekabetten kaynaklandigini dusunuyorum.

aayni klasmandaki canon ve nikon makinadan alinacak sonuclarin, ben de dahil biz amator gruplar icin birsey ifade etmeyecegini dusunuyorum. iki makina arasindaki sonuc, bizim genellikle farkemeyecegimiz sonuclardadir. belki sadece profesyonel kullanimda dikkati cekebilecek kucuk farklari nedense biz amator kullanicilar cok buyutuyoruz. tabii ki ayni mantikli daha ucuz ve ayni amaca hizmet eden dslr makinalara da yonelmek mumkun ama bu noktada ben de "kalite" kistasina takilip bu iki markadan birini dusunurum.

ben ne mi kullaniyorum?
tabii ki, you can canon!
menu ve kullanim olarak bana daha user friendly geliyor ve cektigim bazi fotograflari nikon ile kiyasladigimda da kiskanmiyor degilim nikon'u olan arkadaslarimi.  

sibemol

16 Mar 2009 12:59

Mesaj Gönder

feriste demiş ki:
dünya seksisi makinem benim; herkes gider bi' sen kalırsın kadimim...

leica yahu, kalsin bi zahmet Smile katmamistik bile zaten tartismaya, canon ve nikon sidik yarisi bu.  

sibemol

19 Mar 2009 09:31

Mesaj Gönder

feriste demiş ki:
dünya seksisi makinem benim; herkes gider bi' sen kalırsın kadimim...

(picture)

ama burda canon mu nikon mu konusu konuşulurken sen leicayla belden aşşağı vuruyosun olmaz...bmw mi mercedes mi konusu tartışılırken lamborghiniyle konuya dahil olmak gibi bişey Smile  

Ayrton Senna

20 Mar 2009 19:03

Mesaj Gönder

feriste demiş ki:

kıskanç mısın sen?

ho ho!

sözkonusu leicaysa evet kıskancım... Smile  

Ayrton Senna

22 Mar 2009 14:57

Mesaj Gönder

space invader demiş ki:

bahsi gecen makine ancak serce falan olabilir burada tartisilan makineler yaninda.

leica dan bahsediyosun di mi?  

Ayrton Senna

22 Mar 2009 15:08

Mesaj Gönder

space invader demiş ki:

leica'dan bahsediyorum, evet.

eşdeğer modeller karşılaştırıldığında gerçekten leica nın canon ve nikon yanında serçe olarak kalacağını mı düşünüyosun peki?yoksa değerlendirmen sadece 1 önceki sayfadaki model üzerinden miydi?  

Ayrton Senna

22 Mar 2009 17:45

Mesaj Gönder

ok.anladım. Smile  

Ayrton Senna

22 Mar 2009 20:22

Mesaj Gönder

feriste demiş ki:
hele şunu bi' edineyim de; nasıl dövüyorum herkesleri... ho ho!

(picture)

Smile  

Ayrton Senna

24 Mar 2009 17:37

Mesaj Gönder

elde canon varsa nikon, nikon varsa canon'dur...görsellik belli bir yerden sonra tadını kaçırır, ikameye yönelmemize neden olur ...benim yaşadığım genelde bu.  

stevenwinstonsofthil

30 Mar 2009 05:44

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Sonraki