astronomi ve fotoğrafçılık

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  astronomi ve fotoğrafçılık

fotoğrafçılığa ilgi duyan arkadaşlar arasında merak ediyorum hiç bu alanda birşeyler denemiş olan var mı?

bu nasıl olabilir, ornegin iyi bir teleobjektif ile ay'ın belirli bir detaya kdr çeşitli fotoğraflarını çekmek mümkün olduğu gibi işi daha da ileri goturup teleskobunuza monte edeceginiz bir d-slr makina ile de derin uzayda da bu işi yapabiliriz.

bunun için de aslında saglam bir yatırım yapilmasi gerekiyor ozellikle uygun teleskobun temini ve slr makinanızı o duzene entegre etmek için gerekli t-ring vs. aparatların temini.
teleskop konusunda dunyada çok geniş bir marka yelpazesi olduğu gibi teleskoplar da kendi içlerinde optik prensiplerine gore farklilik gosteriyor (schimidt-cassegrein/newtonian/dobsonian vs.). tabi bunlar fiyatlara da yansıyor.

sonu olmayan bir şey. her teleskobun bir iyisi mevcut ve fiyatlar ortalama 150 dolarla birkac yuz bin dolarlar arasinda degisiyor Smile evde de kullanilabilecek gelismis teleskoplar ornegin meade, celestron veya zhummel in modelleri distributorler araciligi ile burada satilsa da fiyatlari yurt disinin cok uzerinde. kaldi ki aradiginiz modelleri de bulmaniz pek de kolay degil. bu is icin en guzel yer telescopes.com. ama cogu uretici distributor anlasmalari sebebiyle turkiyeye gonderi yapmiyor...

bu topici acmamin sebebi, dusuk bir ihtimal olsa da benim su anda gecmekte oldugum yoldan daha once gecen birisi varsa konusmak. bu konuda tavsiyelere ihtiyacim olabilir.

hic cevap olmazsa yarina silerim herhalde topici Kahkaha  

Catcher in the Rye

29 Ara 2006 13:57

Mesaj Gönder

zihni sinir kuzen felan mi Rolling Eyes  

RayJay

29 Ara 2006 14:08

Mesaj Gönder

benim ay çalışmam var bitane teleskopla çektiğim.  

En son ms project tarafından 29 Ara 2006 14:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ms project

29 Ara 2006 14:10

Mesaj Gönder

burdaki fotolarıda izmirden saygideger bi abim cekti.
ondan çok şey öğrendim.

http://www.wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=85002  

ms project

29 Ara 2006 14:13

Mesaj Gönder

selam . . ben olympus om serisinin objektiflerini fourthirds adapter vasıtasıyla e300 dslrye takabiliyorum .. önce tamron 60x300mm lense 2x teleconvertor takıyorum ve bunu da adaptorle dslr ye monte ediyorum 2400mm gibi bi objektif elde ediyorum .. tripod ve kumanda yardımıylada net aydede fotoları cekebiliyorum .... teleskoptan önce uygun fiyatlı eski objektiflerle biraz oynayabilrisin .. keyfili işler cıkıyor .  

captaincosmo

29 Ara 2006 15:17

Mesaj Gönder

captaincosmo demiş ki:
selam . . ben olympus om serisinin objektiflerini fourthirds adapter vasıtasıyla e300 dslrye takabiliyorum .. önce tamron 60x300mm lense 2x teleconvertor takıyorum ve bunu da adaptorle dslr ye monte ediyorum 2400mm gibi bi objektif elde ediyorum .. tripod ve kumanda yardımıylada net aydede fotoları cekebiliyorum .... teleskoptan önce uygun fiyatlı eski objektiflerle biraz oynayabilrisin .. keyfili işler cıkıyor .

2400mm elde edebiliyorsan mukemmel sonuclar alabilirsin lunar photography olayinda.  

Catcher in the Rye

29 Ara 2006 15:21

Mesaj Gönder

:s  

CaSCaRiNo Is BaCK

29 Haz 2007 23:41

Mesaj Gönder

paylaşım için teşekkürler  

bermek

29 Ekm 2010 13:07

Mesaj Gönder

yaklaşık bir yıldır astronomi ve astrofotoğrafçılıkla ilgileniyorum meade lx70 8" f/5 teleskop ve canon markii 5d ile çekimler yapıyorum forumda ilgilenen arkadaşlar varsa bilgi paylaşımında bulunmak isterim... çektiğim fotolardan bazılarına profilimden bakabilirsiniz.  

Nocturnale

15 Ara 2015 14:32

Mesaj Gönder

instagramda nasayı takip etmekle yetiniyorum, tşkrler.  

olimbera

15 Nis 2016 11:59

Mesaj Gönder