80630 ve sanat

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  80630 ve sanat

bu site ilk acildiginda uye olanlardanim... ve o ilk 4-5 aydan sonra feci sekilde sogudugum bir sayfa oluverdi bu 80630... zaten kirk yilda bir girdigim sitenin tek takildigim yeri de en basindan beri bu "sanat forumu"ydu...

ne var ki son donemde inanilmaz bir hal almis sayfa... yonja'nin arayuzunu begenmeyenler grup halinde buraya akin etmis sanirim...

zamaninda dunya bienalleri birbiriyle karsilastirilirken, "simdi fotograf sanat midir?" gibi konular konusulur olmus... nü'ye çıplak, sanata boş zaman eglencesi entel kasış diyen insan turunun hegamonyası altına girmis 80630...

online dating zone olarak gormek cidden cok uzucu bir zamanlarin kurtarilmis alternatif web sitesini... ve bilmiyorum kaldi mi benim gibi dusunen...  

suerdas

13 Ara 2006 17:32

Mesaj Gönder

eskisi gibi olmadığı kesin ama hala farklı olduğunu düşünüyorum.  
fotoğrafı yok

Prime Minister

13 Ara 2006 17:37

Mesaj Gönder

bianelleri karşılaştırmana bir mani mi var.

ben bişi diyo muyum senin "online dating zone" gibi manasız bir ingilizce tanım getirmene.

diyorum sanırım Neutral  

SAMPLER

13 Ara 2006 17:38

Mesaj Gönder

her konuda fikri olan insanlar türedi. bir noktadan sonra takmamaya başlıyorsun. çünkü ilgi alanı olmayan ama sağdan soldan kulak kabartıp öğrendiği şeylerle sonsuz bilgiye sahip olduğunu sanan kişilerle tartışma hiçbir işe yaramıyor.
öğrenemediğin tartışmayı yapmak kdr saçma bişi yok. ne oluyor susuyorsun.  

orione

13 Ara 2006 17:40

Mesaj Gönder

2-3 yıl oncekı halınden cok farklı ama yınede dıer sıtelere oranla daha takılınası  

sandwave

13 Ara 2006 17:40

Mesaj Gönder

astrea demiş ki:
her konuda fikri olan insanlar türedi. bir noktadan sonra takmamaya başlıyorsun. çünkü ilgi alanı olmayan ama sağdan soldan kulak kabartıp öğrendiği şeylerle sonsuz bilgiye sahip olduğunu sanan kişilerle tartışma hiçbir işe yaramıyor.
öğrenemediğin tartışmayı yapmak kdr saçma bişi yok. ne oluyor susuyorsun.

elbette ki herkesin her konuda fikri var.. fikir söylemek bildiğini idda etmek demek değildir. fakat egolar adına evet biliniyormuş gibi davranılıyor pek te manasız olarak.
ama yine de insanlar böyle böyle gelişiyor diye düşünüyorum.. hiç olmuyorsa o konuyu bir kez google dan aratıyordur..
:-}  

reLic

13 Ara 2006 17:44

Mesaj Gönder

$imdi nerde çokluk orda b. deemeye getirmi$sin belki ama tüm saygımla sana katılmıyorum çünkü:

bir toplumda (ki burası bir kitleyi temsil ediyor artık) çeşitli $eylerden zevk alan insanlar bir kulis olu$turur. bütün gün burada onbinlerce insan sadece sanat konuşamaz ki...

kaldı ki burada gençliğin kanı kaynıyor, bütün gün i$in, okulun verdiği stresi bi $ekilde atmaya çalı$ıyor. ayrıca bu kadar kadınla erkeğin bir araya gelip de cilvele$memesi mümkün müdür?

ama eminim ki bu sitede eskisinden daha çok sanatın her dalıyla ilgilenen ve mesajlara yanıt verebilen insanlar wardır...  

Xsentius

13 Ara 2006 17:45

Mesaj Gönder

fakat şu da var ki arkadaşlar, birçokları bu eleştiriyi getiriyor ve sonuç hala aynı..
peki nedir değiştirilemeyen ya da eleştirilen o zaman ?  

reLic

13 Ara 2006 17:46

Mesaj Gönder

bahar noktası_puck demiş ki:

elbette ki herkesin her konuda fikri var.. fikir söylemek bildiğini idda etmek demek değildir. fakat egolar adına evet biliniyormuş gibi davranılıyor pek te manasız olarak.
ama yine de insanlar böyle böyle gelişiyor diye düşünüyorum.. hiç olmuyorsa o konuyu bir kez google dan aratıyordur..
:-}

evet de çok da bilmediğin konularda ısrar etmek niye ki? bana komik geliyor bilmediğim bir konuda bilmiyorum derim utanılıcak bi durum olmadığı kanaatındayım.
ama evet hiç yoktan birşeyler söylemek adına bi iki bişi öğreniyorlar =)  

orione

13 Ara 2006 17:46

Mesaj Gönder

astrea demiş ki:

evet de çok da bilmediğin konularda ısrar etmek niye ki? bana komik geliyor bilmediğim bir konuda bilmiyorum derim utanılıcak bi durum olmadığı kanaatındayım.
ama evet hiç yoktan birşeyler söylemek adına bi iki bişi öğreniyorlar =)

atlamak ayrı mevzu tabi:-}

utanılacak ne var ki yaşarken? yürümeyi bilmiyorduk şimdi koşmayı biliyoruz.  

reLic

13 Ara 2006 17:47

Mesaj Gönder

bozacinin şahidi demiş ki:

işte kilit nokta Bravo

ve her konuda böyle farkındaysan..  

reLic

13 Ara 2006 17:51

Mesaj Gönder

sözgelimi eskiden tapu kadastro başlığı çok seviliyor olsaydı, yani sitenin eski zamanlarında buna benzer şeyler tartışılıyor olsaydı da site bu değişimi gösterir miydi? elbette hayır..öyleyse soru şu olmalı: acaba sanat-reklam vs konularını tartışıyor olmak da "online dating zone" la doğrudan ilişkili midir ve sitenin değişimini -birinci elden- bu konuların tartışılması mı hazırlamıştır? yoksa dışarıdan gelenler ani bir istilayla sitenin seyrini mi değiştirmiştir? bence sanat konuşuyor olmak da içerisinde "online dating zone" barındırmaktadır. hem de sonuna kadar..  

mustivitamin

13 Ara 2006 17:52

Mesaj Gönder

kedikumu demiş ki:
sözgelimi eskiden tapu kadastro başlığı çok seviliyor olsaydı, yani sitenin eski zamanlarında buna benzer şeyler tartışılıyor olsaydı da site bu değişimi gösterir miydi? elbette hayır..öyleyse soru şu olmalı: acaba sanat-reklam vs konularını tartışıyor olmak da "online dating zone" la doğrudan ilişkili midir ve sitenin değişimini -birinci elden- bu konuların tartışılması mı hazırlamıştır? yoksa dışarıdan gelenler ani bir istilayla sitenin seyrini mi değiştirmiştir? bence sanat konuşuyor olmak da içerisinde "online dating zone" barındırmaktadır. hem de sonuna kadar..

bu çok güzel bir bakış açısı kanımca Bravo  

reLic

13 Ara 2006 17:53

Mesaj Gönder

bahar noktası_puck demiş ki:
fakat şu da var ki arkadaşlar, birçokları bu eleştiriyi getiriyor ve sonuç hala aynı..
peki nedir değiştirilemeyen ya da eleştirilen o zaman ?

başkalarına topu atmadan önce kendini görmekte olay...  

orione

13 Ara 2006 17:54

Mesaj Gönder

cok haklı bir elestiri.tesekkur ediyorum.  

hastasiyim

13 Ara 2006 17:54

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki