fotografa dair... bir site

Anasayfa  \  Forumlar  \  Sanat  \  fotografa dair... bir site

www.fotozin.com

henüz resmi olarak açılmadı teknik ve tasarım olarak eksikleri üstüne çalışıyoruz.
içerik ve şu anki olduğu kadari ile ne düşünüyorsunuz

fikir, görüş, eleştiri ve önerileri bekliyorum.

şimdiden teşekkürler
Smile  

tempus

28 Eyl 2006 15:55

Mesaj Gönder

penny wise demiş ki:
ben sevdimm daha ii olabilir tabikii ... bide nacizane fikrimm cok siyah fon kullanmışızz nedenkii ciddilik hissi mi verme amaclı yoksa ?

aslında fotograf yüklenebilen galeriler kısmını açmaya hazırlanıyoruz onlar açıldıgında menü sistmei komple değişicek ve renklerde değişicek mecburen.
siyahı ben seviyorum ve fotografa yakıştırıyorum. fotoğraflar daha öne çıkıyor zemin siyah yada koyu gri olduğunda.

ciddiyet yada ağir abilik gibi bir kasmamiz hiç olmayacak
Smile  

tempus

28 Eyl 2006 16:00

Mesaj Gönder

makinaları karşılaştırma da bi garip olmuş Confused  

meric

28 Eyl 2006 16:00

Mesaj Gönder

meric demiş ki:
makinaları karşılaştırma da bi garip olmuş Confused

o kısım ekşi sözlükden alıntı zaten altındada yazıyor
genel olarka site çok agir ve ciddi oldu biraz gülümseticek çeyler katmak için benzer konular yada eğlenceli yazılar ara sıra olucak
Smile  

tempus

28 Eyl 2006 16:02

Mesaj Gönder

tamamına bakınca ekşisözlükmüş kaynak gördüm..  

meric

28 Eyl 2006 16:02

Mesaj Gönder

tempus demiş ki:

o kısım ekşi sözlükden alıntı zaten altındada yazıyor
genel olarka site çok agir ve ciddi oldu biraz gülümseticek çeyler katmak için benzer konular yada eğlenceli yazılar ara sıra olucak
Smile

anasayfada yazmıodu da : )  

meric

28 Eyl 2006 16:03

Mesaj Gönder

yulunga demiş ki:
canon ve nikon karşılaştırmasısının anasayfada olması ve abartılı birşekilde yazılması ilginç.

blog sistemi son yazanlar ana sayfada üstte oluyor yeni yazılanlar oldugunda onlar alta iniyor yeniler onların yerine geçiyor yoksa ana sayfa diye birşey özellikle seçilmiyor
altta yazan tüm konular sirayla ordan geçip alta iniyor  

tempus

28 Eyl 2006 16:03

Mesaj Gönder

nurrr demiş ki:
ustalarda guzel fotolar var..
canonla nikon arasındaki farklarda; sola canon u yazmıssınız, fotoda canon sagda ,lutfen lutfen Kahkaha

tee allahim

Kahkaha  

tempus

28 Eyl 2006 16:04

Mesaj Gönder

penny wise demiş ki:
aahahaa o acıdan sormadım yaa hani agır abilik falan takdir edilesi bişey sonuc olarak bi uretimm var kac kişi uretken kii bu ülkede beğenilir beğenilmez ama desteklenmesi lazımm severiim foto olayını

elinize saglık ekledim sıkkullanılanlara Smile

eyvallah saolasin birkaç gün içinde çok daha yeni özellikler ve fotograf yükleme de eklenicek
Smile  

tempus

28 Eyl 2006 16:04

Mesaj Gönder

hulyaaa demiş ki:
evet sanki içindeki tüm fotoğrafların siyah beyaz olacagına dair bir his uyandırıyo..bence böle olması daha iyi olmuş merakda uyandırıyo ....ayrıca fotograflara bakarken gözü yormuyo...bazı fotograf sitelerinin aşırı renkli arka planlarından fotograflar algılanamayabiliyor...

bu arada howard schatz ın nü çalışmaları harikaymış

howard amca benim idolumdur ve türkiyedede dünyadada birsürü kişi işlerini kopyalayip kendileri düşünmüş gibi sunuyor.
o yüzden fotograflari iyi incelenip örnek alınması gereken bir adam.
ama kopyanamamalı
Smile  

tempus

28 Eyl 2006 16:06

Mesaj Gönder

nurrr demiş ki:

soldan okuyup sag a bakmak gerekior yormayın bizi Kahkaha Kahkaha
siyahlık biraz benm de icimi kararttı , renklendirseniz biraz daha ii olabilrimiş sanki sanki sanki bence

muhtemelen galeriler açıldıgında son hali koyu gri ve içinde turuncu yeşil çizgili renkler lucak  

tempus

28 Eyl 2006 16:06

Mesaj Gönder

korelyan demiş ki:
umarım iyi olur
fotograf ile ilgili her olusumu destekliyorum
ama biraz buna ya mesai harcayıp yada baska bi web tasarım firmasına verip ara yuzu olusturup siz sadece icerigiyle ilgilenin derim ben

altyapisina bakan 2 yazılımcı arkadaşım var ama amatör işler olduğu için bunlar adamlara para veremiyoruz boş zamanlarinda toparlıyorlar bir süre sonra hepsi oturmuş olucak
içerik kısmına gelince öyle bir sistem olucakki her üye içerik girebilecek ama editör onayından geçenler yayınlanıcak.  

tempus

28 Eyl 2006 16:08

Mesaj Gönder

penny wise demiş ki:
pekii daha baska ne düşünceler içindesiniz mesela amatörr köşeler falan hakldan gelen Smile fotolar falan olma olasılığıı Smile Smile

ilk etapda üstünde çalıştıgımız insanların fotograflarini yükleyip eleştiri ve yorum alabildikleri bir sistem. ama diğer sitelerdeki gibi önüne gelen yorum yazip puan veremeyecek yada puana göre ana sayfaya çıkma gibi şeyler olmaaycak.
üyelerin fotorgaf bilgilerine ve çektikleri fotorgaflara fotorgafik altyapilarina göre yorum yapma ve yorumlarına puan verme kategorileri olucak.
böylece her önüne gelen anlamli anlamsiz yorumlar yazamayacak ve puan kaygısı eş dost ahbap muhabbeti olmayacak.
gerçekden yorum alınıcak.  

tempus

28 Eyl 2006 16:10

Mesaj Gönder

*kitty* demiş ki:
tebrik ederim güzel olmuş Smile howard schatz hastasıyım zaten..yani insan anatomisi bu kadar güzel karelenir yaw Smile

teşekkürler
benimde idolüm
Smile  

tempus

28 Eyl 2006 16:10

Mesaj Gönder

hades demiş ki:
hatun ii miş Hick

mesela fotolara boyle yorum yaptirmicaz
Kahkaha  

tempus

28 Eyl 2006 16:11