yerli sosyal medya

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  yerli sosyal medya

Yerli Sosyal Medya (Microblog) Platformu olsa kullanır mısınız?
Kesinlikle Evet
16%
 16%  [ 3 ]
Kesinlikle Hayır
16%
 16%  [ 3 ]
Önce bir görmem lazım
66%
 66%  [ 12 ]
Toplam Oylar : 18

son dönemde bununla ilgili bir çok haber var basında. özellikle amerika merkezli sosyal medya platformları güvenlik açısından dünya devletleri üzerinde sıkıntı yaratmakta olduğu dile getiriliyor.

şu ana kadar kendi sosyal medyalarını başarmış ülkeler sadece rusya ve çin.

eylül başında yerli bir gelişmiş microblog sitesinin yayına gireceği söyleniyor. böyle bir gelişme olsa kullanır mıydınız?  

T B

16 Ağu 2016 22:26

Mesaj Gönder

eğer mevcut platformlarla aynı kalitedeyse kullanmayı düşünürüm. yerli malı yurdun malı Smile ama dediğim gibi, önce görmek lazım.
ayrıca bildiğim kadarıyla twitter, facebook vs. ofisleri sürekli vergi memurları tarafından basılıyor çeşitli ülkelerde.
bütün ülkelerden dünya kadar vergi kaçırıyorlar. yerli bir sitenin devlet desteği olmadan bununla baş etmesi çok zor.  

TravelBug

16 Ağu 2016 22:30

Mesaj Gönder

hazır yapılmışı varken ne diye yerlisini yapalım bizim malımız olsun sevdası ki. sen yap onlar kullansın çakmasını yapmaya uğraşacağına..  

meric

16 Ağu 2016 22:58

Mesaj Gönder

meric demiş ki:
hazır yapılmışı varken ne diye yerlisini yapalım bizim malımız olsun sevdası ki. sen yap onlar kullansın çakmasını yapmaya uğraşacağına..

istihbarat açısından büyük sıkıntı. herkesin bilgisi neden amerikalılarda olsun ki?
bugün türkiye'de bir firma kursan noteri, marka tescili, stopajı, damga pulu vs. devlete çatır çatır vergi ödüyorsun.
elin adamı geliyor senin bütün pazarını kapıyor ve sen tek vergi alamıyorsun.
bu benim zoruma gidiyor arkadaş.  

TravelBug

16 Ağu 2016 23:02

Mesaj Gönder

bu siteye noldu ya  
fotoğrafı yok

biztbizt

16 Ağu 2016 23:03

Mesaj Gönder

bizim istihbarati da gorduk Very Happy  

music

16 Ağu 2016 23:06

Mesaj Gönder

mr goodlife demiş ki:

istihbarat açısından büyük sıkıntı. herkesin bilgisi neden amerikalılarda olsun ki?
bugün türkiye'de bir firma kursan noteri, marka tescili, stopajı, damga pulu vs. devlete çatır çatır vergi ödüyorsun.
elin adamı geliyor senin bütün pazarını kapıyor ve sen tek vergi alamıyorsun.
bu benim zoruma gidiyor arkadaş.

bildiğim kadarı ile burda ofislerini açtırıyolar ve vergilerini alıyolar diye biliyorum.. ha vermeyin kardeşim bütün bilgilerinizi sosyal medyaya sizde bu kadar paronoya yapacaksanız Smile  

meric

16 Ağu 2016 23:07

Mesaj Gönder

music demiş ki:
bizim istihbarati da gorduk Very Happy

sen de haklısın Smile  

T B

16 Ağu 2016 23:14

Mesaj Gönder

meric demiş ki:

bildiğim kadarı ile burda ofislerini açtırıyolar ve vergilerini alıyolar diye biliyorum.. ha vermeyin kardeşim bütün bilgilerinizi sosyal medyaya sizde bu kadar paronoya yapacaksanız Smile

whatsapp sence nereden para kazanıyor?
reklam vs. geliri yok.  

TravelBug

16 Ağu 2016 23:15

Mesaj Gönder

mr goodlife demiş ki:

whatsapp sence nereden para kazanıyor?
reklam vs. geliri yok.

arkadaş bak az önce de söyledim.. bilgilerimi satıp para kazanıyolar yaaaaaa yapacaksan kullanma.. bip var bak turkcell ci abilerin yaptığı Smile  

meric

16 Ağu 2016 23:20

Mesaj Gönder

ha tabi bizimkiler yapınca satmayacak mı ya da satmıyo mu hali hazırda bilen var mı..  

meric

16 Ağu 2016 23:24

Mesaj Gönder

whatsapp bildiğim bilgi satmıyor. ama bütün konuşmaları arşivliyor. geliri de ciadan.
ben sadece fikrimi söyledim. dediğim gibi devlet desteği olmadan zor. twitter'ı bile obama bir günde meşhur etti. yoksa kimbilir kaç platform çöp oldu onun gibi.
hayırlısı. iyi geceler Smile  

TravelBug

16 Ağu 2016 23:29

Mesaj Gönder

aga cia in fonladığını sen biliyorsan cia ye yakalanmamak isteyecek abiler senden daha çok biliyodur bu durumu emin olabilirsin Smile benim bütün yazışmalarımı alsın naparlarsa yapsın cia ci abiler hiç sıkıntı yok. Smile  

meric

16 Ağu 2016 23:31

Mesaj Gönder

yukarıda anket yaptık. oy veren sadece 2 kişi.
meric sen kullanmadın herhalde?
sanırım "kesinlikle hayır" Smile  

T B

16 Ağu 2016 23:32

Mesaj Gönder

bak bu sayfaya da 45465 kere cia yazdık gelip alacaklar şimdi evden hepimizi Smile  

meric

16 Ağu 2016 23:32

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3   Sonraki