cep telefonu

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  cep telefonu

HANGİ TELEFON ALINIR ?
  APPLE
  SAMSUNG
  SONY
  LG
  AŞAĞIDA BEN BAŞKA BİR TELEFON ÖNERECEĞİM ONU AL
| Sonuçlar
merhabalar,

şubat ayı içerisinde telefonumu yenileyeceğim..

iphone 4 ve 5 kullanıyorum 2 hattımda
ancak yapacağım yurtdışı seyahatte barselona'dan iphone 6 s plus 64 gb almayı düşünüyorum.
tr fiyatı 3.880 tl peşin tek çekim apple store fiyatı
es fiyatı apple storede 969 euro ancak 169 eurosu tax bu tax'ın hepsini iade alabiiyorsam telefon 800 euroua denk gelmiş olacak buda ortalama 2.650 tl eder
200 tl de pasaporta işletme bedeli. 2.850 tl civarı bir maliyeti olacak bana.

ama i phone 6s plus için değer mi ?
samsung veya sony veya başka bir marka tel önerir misiniz ?

derdim iyi foto çeksin ( ki son 4 senede iphone hiç iyi foto çekemedi)
güzel uygulamalar olsun
yüksek gb hafıza olsun
uygulamalar genel olsun apple kullananlada samsung sony vb kullananlarlada eşleşsin.

fikirlerinizi 10 şubata kadar bildirirseniz. ben burada bir araştırma yapıp öyle giderim ispanya'ya

ayırca samsug'un kenarında ekranı serit gibi akan telefonu çok cici Smile
telefon büyük olabilir sorun değil.

birde aplle storeler eski telefonları yurt dışında bir ücret karsılıgı alıp indiirm veriyor mu ?
169 tax'ın hepsini mi geri alıyorum

paylaşım yprum ve görüşlerinizi bekliyorum.  

MIRACLE ANGEL

27 Oca 2016 10:36

Mesaj Gönder

fiyat konusuna yorum yapmak istemiyorum. bir şeyin pahalı veya ucuz olması göreceli bir şey.

marka olarak, model olarak soruyorsan saydıklarının içinde düşünecek bir şey yok bence zaten.

apple'a dönmeden önce samsung ve sony kullandım. bence ikisini toplasan bir apple etmez.

tabi it'ci arkadaşlar gelip onun çipi, bunun yongası, bilmem ne yazılımının bilmem ne bilmem nesi diye anlatacaktır ama standart kullanıcıya hiç bir şey ifade etmiyor bence onlar. apple en nihayetinde apple  
fotoğrafı yok

retired

27 Oca 2016 10:58

Mesaj Gönder

lance of longinus demiş ki:
fiyat konusuna yorum yapmak istemiyorum. bir şeyin pahalı veya ucuz olması göreceli bir şey.

marka olarak, model olarak soruyorsan saydıklarının içinde düşünecek bir şey yok bence zaten.

apple'a dönmeden önce samsung ve sony kullandım. bence ikisini toplasan bir apple etmez.

tabi it'ci arkadaşlar gelip onun çipi, bunun yongası, bilmem ne yazılımının bilmem ne bilmem nesi diye anlatacaktır ama standart kullanıcıya hiç bir şey ifade etmiyor bence onlar. apple en nihayetinde apple

yorum ve fikir için teşekkür ederim...  

MIRACLE ANGEL

27 Oca 2016 11:01

Mesaj Gönder

iphone kullanıp ta neresine dokunsan kapanan kitlenen geri dönen sikik bi samsung mu ?
yok ya kalsın
fiyat kısmını geçersen iphonela devam et derim  

B l a c k

27 Oca 2016 11:17

Mesaj Gönder

telefonda kriterlerin neler ?

benimkiler
1- kesinlikle pil ömrü
2- işlemcinin ısınmaması ( ısınınca hem alet kafayı yiyor hem pil ömrü azalıyor vs )
3- geniş ve arttırılabilir hafıza
4- işlemci hızı
5- kamera

bunlar doğrultusunda tabiki apple kullanmıyorum. allah mecbur etmesin. ha ama gel gör ki havalı olan apple, herkeste ondan var. muhtemelen sen de apple alacaksın, amacım sadece biraz farkındalık yaratmak  
fotoğrafı yok

Huy Ben Amon

27 Oca 2016 11:23

Mesaj Gönder

huy ben amon demiş ki:
telefonda kriterlerin neler ?

benimkiler
1- kesinlikle pil ömrü
2- işlemcinin ısınmaması ( ısınınca hem alet kafayı yiyor hem pil ömrü azalıyor vs )
3- geniş ve arttırılabilir hafıza
4- işlemci hızı
5- kamera

bunlar doğrultusunda tabiki apple kullanmıyorum. allah mecbur etmesin. ha ama gel gör ki havalı olan apple, herkeste ondan var. muhtemelen sen de apple alacaksın, amacım sadece biraz farkındalık yaratmak

samsung kullanan arkadaşlarım için gördügüm fotograf çok iyi çekiyor.
ama işletim bence yavaş.
pil ömrü dersen ne olursa olsun yedek power sarj ve kablo ile geziyoruz
appleda uzun zamandır ısınma sorunu yaşamadım
evet geniş ve arttırabilir hafıza en büyük sorun

4-5 senedir aplle kullanup samsung elime aldığımda ne yapacağım simdi dedigim oluyor

önereceğim model ne peki ?  

MIRACLE ANGEL

27 Oca 2016 11:27

Mesaj Gönder

b l a c k demiş ki:
iphone kullanıp ta neresine dokunsan kapanan kitlenen geri dönen sikik bi samsung mu ?
yok ya kalsın

samsunta foto kalitesi çok iyi
aplleda çok kotu Sad
birde 64 gb alsanda kısıtlı hafıza  

MIRACLE ANGEL

27 Oca 2016 11:30

Mesaj Gönder

z5 premium al
en iyi kamera onda sanırım  

Ilker Efendi

27 Oca 2016 11:43

Mesaj Gönder

android para kaybı  

drlecter

27 Oca 2016 12:02

Mesaj Gönder

yıllardır hep ios işletim sistemi kullandıgım ıcın ( laptop + telefon ) android sevmedim hatta 2.telefonum samsung ama yine pek kullandıgım soylenmez appeldan şaşma derim eğer performans arıyorsan yok program cart curt android işlemcilere yönel ama ios en tatlı özelliği hiç bir zaman değeri düşmez.  

Sir Sensei

27 Oca 2016 12:12

Mesaj Gönder

dediğin gibi apple fotograf konusunda tırt

sony pil konusunda başarılı , bildiğin 2 gün gidiyor şarj ( ama ois optik görüntü sabitleme özelliği yok )

samsung s6/edge modellerinde yeni bir bellek tipi kullanılmış gerçekten çok seri ve akıcı
*ois özelliği var
*arttırılabilir hafıza yok
*fotograf konusunda aşmış

lg yabırakallahaskına  
fotoğrafı yok

bgbgbhbhg

27 Oca 2016 12:23

Mesaj Gönder

b l a c k demiş ki:
yok ya kalsın

gidip alıyorsun sikimsonik ara modelleri sonra bikbik amiral al dayı oğlu amiral Smile)  
fotoğrafı yok

bgbgbhbhg

27 Oca 2016 12:24

Mesaj Gönder

ayfondan şaşma  

schizophreny

27 Oca 2016 12:55

Mesaj Gönder

a l p i demiş ki:

gidip alıyorsun sikimsonik ara modelleri sonra bikbik amiral al dayı oğlu amiral Smile)

olm ara model ne la note 4 mü 5 mi ne uydu anteni gibi telefonu verdiler elime neresinden tutucamı bilmedim
nereye dokunsam telefon kitleniyor sikerim dedim alın şunu elimden  

B l a c k

27 Oca 2016 13:15

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5   Sonraki