hp laptop recovery sorunu

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  hp laptop recovery sorunu

simdi bu hp recovery diye bir program var. bilgisayar baslamadigi icin otomatik aciliyor. windows guncellemesi en son calisan guncellemeyi yukle calismiyor. yedek al ve fabrika ayarlarina dondür'ü seciyorum. yedek alamiyor , yer yok diyor. direkt hariciye de alma secenegi yok. efendime soyliim , yedek almadan ilk haline dondurmek istemiyorum.

kloppix diye birsey yukledim , linux tabanli onla baslattim. partisyonlari goruyorum, ancak icinde resim , muzik , word hicbirini goremiyorum sadece dosyalar var. ici bos gibi.

ne yapmak lazim bir uzman seyetse surdan iyi olurdu Confused  

antonios

18 Şub 2015 21:55

Mesaj Gönder

tamam  

Berg

18 Şub 2015 22:11

Mesaj Gönder

marka modeline göre recovery dokumanı okumanda fayda var , arayüzü görmeden yorum yapmak zor.

fakat standart olarak geri yükle , sıfırla , başlangıca dön gibi terimler olan sekme varsa ordan devam edebilirsin.

(hdd patlamısta olabilir)  

Brave

18 Şub 2015 22:27

Mesaj Gönder

hdd de sorun yok ya , knoppix linuxla actim ama dosya iclerindeki muzikler resimler cikmiyor deli olucam amk Confused  

antonios

18 Şub 2015 23:43

Mesaj Gönder

usb'den çalışan xp live, win7 live kalıplar var. onları denesen iyi olur....  

ray donovan

19 Şub 2015 00:11

Mesaj Gönder

openxp den açmak ile linux tan açmak aynı , data kurtarma için kullanılabilir.
ya dosyaları gorebilirsin , ama kullanamıyorsan taşıyamıyorsan hdd patlamıs demektir.
meslek hayatında çok basıma geldi.  

Brave

19 Şub 2015 01:04

Mesaj Gönder

brave demiş ki:
ya dosyaları gorebilirsin , ama kullanamıyorsan taşıyamıyorsan hdd patlamıs demektir.

o zaman sizin yapabiliceğiniz pek az işlem kalmıştır. verilerinizin önemine göre az biraz tecrübeli arkadaşlar sizlere yardımcı olacaktır....  

ray donovan

19 Şub 2015 01:39

Mesaj Gönder

brave demiş ki:

data kurtarmaya çalışıyorum zaten , linux - knoppix live internal partisyonlarımı çatır çatır görüyor. sda1 , sda2 gibi. ancak bu partisyonlarda belgeler , documents , program files var ama resimlerim , müziklerim , ofis dökümanlarım , hepsi kayıp. saçmasapan dosyalar var .ini , .ink falan. linux'un dosya tanıma sistemi ile ilgili olabilir mi acaba ?  

antonios

19 Şub 2015 19:01

Mesaj Gönder

ray donovan demiş ki:
usb'den çalışan xp live, win7 live kalıplar var. onları denesen iyi olur....
bunu deneyeceğim sağol  

antonios

19 Şub 2015 19:02

Mesaj Gönder

antonios demiş ki:

data kurtarmaya çalışıyorum zaten , linux - knoppix live internal partisyonlarımı çatır çatır görüyor. sda1 , sda2 gibi. ancak bu partisyonlarda belgeler , documents , program files var ama resimlerim , müziklerim , ofis dökümanlarım , hepsi kayıp. saçmasapan dosyalar var .ini , .ink falan. linux'un dosya tanıma sistemi ile ilgili olabilir mi acaba ?

mac makinada test edermisin?
dosyalarını eger goremiyorsan zaten veri kurtarma firmalarına yönlenebilirsin.
recovery my files crackli bulursan netten birde bu programla tarama yaptır.  

Brave

19 Şub 2015 19:06

Mesaj Gönder

evet , bilmek isteyen arkadaşlar için , gittim yeni bir wd ultra harddisk aldım. bilgisayarı açmadan önce bağladım ama knoppix linuxdan açtım. çat diye gördü bu sefer. sonra internal partitiondaki bütün dosyaları copy - paste gibi idiotun yapabileceği basitlikte kopyaladım ve iş bitti amk. linuxda açılmayan veya görülmeyen bazı dosyalar windowsda açıldı olay buymuş aslında. bir de elini cebine atıp yeni bir harddisk almak gerekiyormuş Confused topic kapanabilir danke  

antonios

22 Şub 2015 12:23

Mesaj Gönder

baska linux live cd deneyin ne oldugu onemli degil 20 mblik bilie yeter mesela:
http://distro.ibiblio.org/tinycorelinux/
olmazsa
hirenin boot cd si var onunla image alip windoz kurasiniz link:
http://www.hirensbootcd.org/  

gioo

26 Mar 2015 11:48

Mesaj Gönder

atladik bi sene olmus:) kisaca live cd+extrnl hdd