modem-internet-access point yardım

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  modem-internet-access point yardım

iyi akşamlar arkadaşlar,

sizden yardım talebinde bulunacağım. 4 katlı bir binada her katta aynı hızda internet yaymak istiyorum. bir tane airties air 5442 modem binanın girişinde mevcut.

1. katta onunla senkronize bir access point var ve 1. 2. katta internet fena değil, 2. katta 2. access point var ve 2. access pointe bağlanıldığında internet hızı 1mb ın altına düşüyor. 3. katta ise 0,5mb altına, 4. katta ise modeme bağlansa bile internete giremiyor.

bunu çözmek için ne önerirsiniz. access pointlerin tamamını iptal edip ana modemi sabit bırakıp yeni bir düzen mi kurmam gerekiyor yoksa farklı olarak dark range adaptör tipi ürünlerini mi önerirsiniz? bilemiyorum tam neyle çözebileceğimi ama yardımcı olursanız sevinirim. en üst katta bile aynı hızda olmasa bile 4-5mb hızda internet ulaştırmanın bir yolunu sizden öğrenebileceğime eminim.  
fotoğrafı yok

dmmm

26 Kas 2014 17:46

Mesaj Gönder

cok uzman degilim ama uzerinde beyaz su borusu gibi antenler olan cihazlar cok guclu, onlardan var bizim isyerinde sikinti yok  

RayJay

26 Kas 2014 18:30

Mesaj Gönder

bende de aynı sıkıntı vardı.her kata ethernet kablosu çektim o kabloyuda access pointe bağladım.yani kabloyla en üst kata kadar çıkıp ordan kablosuz internete dönüştü gibi bişey oldu.ama oldu.  

Waldeck

26 Kas 2014 18:41

Mesaj Gönder

peki diyelim dediğin gibi etherneti çıkardım 3. kata, access pointi direkt ethernet girişi gibi ona bağlasam çalışır mı ki?

- yani access point ana modemden sinyal alıp çalışıyor, direkt internete bağlayınca oluyor mu o şekilde?  
fotoğrafı yok

dmmm

26 Kas 2014 19:38

Mesaj Gönder

ap lere kablo çektirmen gerek diğer türlü çözemezsin  

Brave

26 Kas 2014 21:04

Mesaj Gönder

routermış adı
ilk olarak tp link tl-wr702n alındı
yetersiz kalınca tp-link tl-wr941nd aldık.sorun çözüldü

google görsellerinde bikaç şema var zaten.bakınca anlarsın  

Waldeck

26 Kas 2014 21:24

Mesaj Gönder

sormak istediğim şu olucak o zaman

ben ana modemle ilk access point arasındaki hızdan memnunum, sadece 1. ap ile 2. ap arasına ethernet çeksem en azından kablo çirkinliğinden biraz yırtabilir miyim??  
fotoğrafı yok

dmmm

26 Kas 2014 23:13

Mesaj Gönder

hepsine çekmelisin. gerisi yalan.  

ray donovan

26 Kas 2014 23:55

Mesaj Gönder

illa ana modemden çıkartıcam yani ethernet kablosunu :/
aklıma yatmıştı halbuki 1. ile 2. ap yi ethernetle bağlamak yeterli olur diye  
fotoğrafı yok

dmmm

26 Kas 2014 23:57

Mesaj Gönder

ya illa ana modemden mi ap lere çekmem lazım kabloyu , iyi sinyal alan ap ile diğer ap yi kablo ile bağlasam şansım yok mu arkadaşlar?  
fotoğrafı yok

dmmm

27 Kas 2014 11:21

Mesaj Gönder

range extender alacaksin her kata bu urunden

her birini direk router a baglayacaksin

http://www.linksys.com/us/p/p-re6700/
http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-10_re590t.html

router in da iyi olmasini oneririm  

Munny

26 Ekm 2015 03:22

Mesaj Gönder