bilgisayarım surekl bastan baslıyor

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  bilgisayarım surekl bastan baslıyor

windowsu çöpe at bence.  

JaRaeL

29 Ekm 2011 18:44

Mesaj Gönder

sata kablosunuda değiştirdim olmadı.. şimdi hardiski başka kasaya takıcam bide olee deneyeyim bakalım..  

gaara of sand

29 Ekm 2011 18:46

Mesaj Gönder

oy çıldırazağıımmm  

gaara of sand

29 Ekm 2011 18:48

Mesaj Gönder

harddıskte değilmiş  

gaara of sand

29 Ekm 2011 18:53

Mesaj Gönder

simdi ramlarinin hepsini cikart ,once bir tanesini tak yuvalarina oturduguna emin ol ac ,eger acilip sorun cikartmiyorsa bir bozuldu demektir ,taktigin ilk bozuk ram e denk gelme sansin var ayni zamanda ,o yuzden iki defa farkli ram le dene olursa ramdan ,olmassa cpu fani donuyormu,kontrol et fan i ni bak bakalim donuyormu,ayni zamanda kucuk toz parcalari yapisirir cpu ya ve bunlar metal tozlari ihtiva eder ,hemen bir ufleme aleti ile tozlarindan arindir, ayni seyi power suplayin icinde yap tozlarini temizle,bide butun kablolarini kontrol et yerlerine takilimi diye sonra haber ver buradan  

Quasimodo

29 Ekm 2011 19:07

Mesaj Gönder

ramleri dediğin sekilde tum varyasyonlarıyla denedim. cpu fanında da bi sıkıntı yok... power supplyın içini temizleme dısında yapacak bişey yok .. ama ondan da olacagını pek sanmıorum Sad  

gaara of sand

29 Ekm 2011 19:10

Mesaj Gönder

cikan sesi yaz bana- iki uzun bir kisa,ses uc kisa ses yada 1 kisa ses .her ses biriminin bir anlami var bulalim arizanin nedenini  

Quasimodo

29 Ekm 2011 19:12

Mesaj Gönder

1 kısa ses dııt die  

gaara of sand

29 Ekm 2011 19:13

Mesaj Gönder

bir ses daha gelmesi lazim ,yoksa bu diit uzun diit mi .  

Quasimodo

29 Ekm 2011 19:17

Mesaj Gönder

hayır uzun değil dııt kadar bişey.. sesli oku bak bildiğin 2 ı' lı..
baska da ne ses ne açılma falan .. reset de reset..  

gaara of sand

29 Ekm 2011 19:20

Mesaj Gönder

tamam,sanirim sorun hardwarede yani bilgisayarinin icindeki bir kartin yerine tam oturmamis veya baglantilardan biri yerine tam girmemis. eger yakin zamanda bilgisayarini acip bir ekleme veya kasanin yere düsmesi ve ani bir elektirik kesintisi yasamamissan o zaman sorun hardware degil software dir ama bu cok uzak bir ihtimal. hardwareni kontrol et.  

Quasimodo

29 Ekm 2011 19:23

Mesaj Gönder

mrkedi demiş ki:
anakart pili dendi mi

simdi dicektim pilde arizada olabilir  

Quasimodo

29 Ekm 2011 19:28

Mesaj Gönder

bios pili mi  

gaara of sand

29 Ekm 2011 19:30

Mesaj Gönder

onu da denedim çıkarıp biosu sıfırladım sonra baska pil taktım falan ama o değil Sad  

gaara of sand

29 Ekm 2011 19:30

Mesaj Gönder

internet bağlantısını kesip güvenli modda açmayı dene .genelde ağ üzerindeki virus saldırıları buna sebep oluyor  

Quasimodo

29 Ekm 2011 19:35

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4   Sonraki