movie hd

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  movie hd

bilgisayardan anlayan arkadaşlar.. acil işim düştü benim ya..

yapmak istedigim.. elimde bi kac photo var ve onları slide show a cevirmek.. yani bi nevi powerpoint ile sunum hazırlamak.. ama powerpointte calışmayacagım..movie hd yi baz alarak cevaplayın lutfen

şimdiye kadra hic yapmadım lazım olmadıgından..

mail yolu ile ulaştırmak istiyorum hazırladıgım görsel sunumu.. ve hani mail de dosya acılır acılmaz ekranı kaplar ya bu slide show.. onun nasıl yapıldıgını bilmek ve yapmak istiyorum..

ben az önce bi movie hd ile bi calışma yaptım deneme olarak ama macintoushta hazırladım.. ve pc de de acılmasını saglamak amacıyla kaydederken exportlayıp kaydettim.. quiktime ile acılıo.. ama power pointte hazırlandıgında o ekranı kaplama olayı bunda olmuyor mu:(

bide exportlarken bi kac secenek soruo.. hangisiyle kaydetmeliimm

email..
web..
web streaming..
cd-room...
full quality..yoksa
expert settings temi export yapıp kaydetmeliyim

bu saatte msn listemde bilgisayradan anlayan pek arkadasım kalmamıs oldugumdan bu yolu sectim.. var mı bana yol gösterebileck? acil durum..yarına yetişmesi lazım..  

peristera

14 Haz 2007 23:56

Mesaj Gönder

Sad zaten bende şans olsa..870 kişi icinden bi kişide mi mac kullanmaz ki:(.. power pointte kolay mı pekii.. :)cozum ariimmm  

peristera

15 Haz 2007 00:05

Mesaj Gönder

yok mu peki sende movie hd  

peristera

15 Haz 2007 00:06

Mesaj Gönder

son kısım, resimlerin skıştırıp sıkıştırılmaycağı ile ilgili.
email ı seçer isen resimler daha çok sıkıştırılıp, kalitesi düşücektir.
full da ise koyduğun resimler, sıkıştırılmadan export edilicektir, genelde. bu da daha büyük dosya boyutu demektir.

kullandığın resimlerin/fotoların kalitesine göre değişir özetle.
zaten kalitesiz resim kullanıyorsan full u seçmelisin vs.
dene hepsini.

yani genelde mantık budur, powerpoint başka bir iş yapıyor ise bilemeyeceğim....

auto fullscreen ve slideshow ile ilgili bilgim yok, zira powerpointle pek alakam olmadı.  

F.T.W.

15 Haz 2007 00:06

Mesaj Gönder

870de 1 tuttu yani diosun:)  

peristera

15 Haz 2007 00:07

Mesaj Gönder

f.t.w. demiş ki:
son kısım, resimlerin skıştırıp sıkıştırılmaycağı ile ilgili.
email ı seçer isen resimler daha çok sıkıştırılıp, kalitesi düşücektir.
full da ise koyduğun resimler, sıkıştırılmadan export edilicektir, genelde. bu da daha büyük dosya boyutu demektir.

kullandığın resimlerin/fotoların kalitesine göre değişir özetle.
zaten kalitesiz resim kullanıyorsan full u seçmelisin vs.
dene hepsini.

yani genelde mantık budur, powerpoint başka bir iş yapıyor ise bilemeyeceğim....

auto fullscreen ve slideshow ile ilgili bilgim yok, zira powerpointle pek alakam olmadı.

hmm.. cok tesekkür ederim.. az bucuk anladım gibi.. acıkcası benim de hic işim olmadı power pointle..iş başa düştü sadece.. ama ilk denemenin sonunda yaptıgımı izleyince acıkcası keyif almadım da değil.. iyki mecburi olmuş diorum simdi..
bu arada benim asıl görsel olarak yapmak istedigim ne biliyor musun.. mesela işlerini böle slide hale getirip..kişilere mail atmak ve hani o attect file dosyası cıkıo ya.. onu downlod ettikten sonra bölee ekranı bi anda kaplıo.. o olayı bilmiorum işte nası yapılıo.. tekrardan tesekkürler bilgiler icin  

peristera

15 Haz 2007 00:10

Mesaj Gönder

pepe le pew demiş ki:

eet 1 tuttu kaldi 869 Kahkaha Kahkaha

Smile  

peristera

15 Haz 2007 00:11

Mesaj Gönder

masal80630 demiş ki:

hmm.. cok tesekkür ederim.. az bucuk anladım gibi.. acıkcası benim de hic işim olmadı power pointle..iş başa düştü sadece.. ama ilk denemenin sonunda yaptıgımı izleyince acıkcası keyif almadım da değil.. iyki mecburi olmuş diorum simdi..
bu arada benim asıl görsel olarak yapmak istedigim ne biliyor musun.. mesela işlerini böle slide hale getirip..kişilere mail atmak ve hani o attect file dosyası cıkıo ya.. onu downlod ettikten sonra bölee ekranı bi anda kaplıo.. o olayı bilmiorum işte nası yapılıo.. tekrardan tesekkürler bilgiler icin

rica ederim.
powerpoint giriş seviyesi için iyidir.
flash'da hazırlarsan bir süre effect yapabilirsin, ama biraz komplikedir...swish falan var, onu kullanabilirsin, hali hazırda effectleri vs. vardır.
ama madem portfolio göndericeksin,alan adını satın alıp, basit bir web sitesi yaparak, adresini attach eder isen, online portfolio şeklinde daha iyi olur.

fullscreen kısmını bilmiyorum gerçekten powerpointte.  

F.T.W.

15 Haz 2007 00:17

Mesaj Gönder

f.t.w. demiş ki:

rica ederim.
powerpoint giriş seviyesi için iyidir.
flash'da hazırlarsan bir süre effect yapabilirsin, ama biraz komplikedir...swish falan var, onu kullanabilirsin, hali hazırda effectleri vs. vardır.
ama madem portfolio göndericeksin,alan adını satın alıp, basit bir web sitesi yaparak, adresini attach eder isen, online portfolio şeklinde daha iyi olur.

fullscreen kısmını bilmiyorum gerçekten powerpointte.

cok tesekkür ederim.. dikkate alacagım sözlerini.. bende power point yuklu değil bunda.. ama sanırım kolaylık acısından dediklerinde ve başlangıc seviyesi icin dogru olan .. ben elimdekilerden yola cıktım..kurcalayınca süper efektler ve ses efektleri buldum.. bulunca da sanki power pointte bu kadra secenegim olmaz die devam ettim bu programda calısmaya.. ama power point eklemek farz oldu Wink
tekrardan tesekkürler..  

peristera

15 Haz 2007 00:33

Mesaj Gönder

masal80630 demiş ki:

cok tesekkür ederim.. dikkate alacagım sözlerini.. bende power point yuklu değil bunda.. ama sanırım kolaylık acısından dediklerinde ve başlangıc seviyesi icin dogru olan .. ben elimdekilerden yola cıktım..kurcalayınca süper efektler ve ses efektleri buldum.. bulunca da sanki power pointte bu kadra secenegim olmaz die devam ettim bu programda calısmaya.. ama power point eklemek farz oldu Wink
tekrardan tesekkürler..

rica ederim.çç
www.flashkit.com
sound fx kısmında komik sesler bulabilirsin.

kolay gelsin.
iyi geceler.  

F.T.W.

15 Haz 2007 00:37

Mesaj Gönder

f.t.w. demiş ki:

rica ederim.çç
www.flashkit.com
sound fx kısmında komik sesler bulabilirsin.

kolay gelsin.
iyi geceler.

teşekkürler.. iyigeceler  

peristera

15 Haz 2007 00:47

Mesaj Gönder