slim ps2 ve hdd

Anasayfa  \  Forumlar  \  Tech  \  slim ps2 ve hdd

slim ps2'ye, cihaz üzerinde herhangi bir modifikasyon yapmadan usb porttan hdd takıp çalıştıran var mı? varsa nasıl yaptınız?

bi dolu forum okudum bi suru yöntemden bahsediliyor. hepsini denedim ama bende bir türlü çalışmadı. bi yöntem swapmagic cd si ile açarken hdd den elf dosyasını okutmak ile ilgili ama bu çalışmadı bende. ikinci yöntem ise usbxtreme ile formatlanmış hdd takılan bir ps2'yi usb advance ile boot ederseniz hem oyunların image'ini alırsınız hemde o oyunları oynarsınız diyor. ama bendeki usb advance ile ps2 boot etmedi.

not: hd advance ile usb advance i karistirmayalim. hd advance thick case ps2 ler için kullanılıyor.

yardımmmmmm..bende hdd takmak istiyorum Sad  

Xsentius

13 Şub 2007 10:59

Mesaj Gönder

ben çok denedim.ama o cd imajları bir türlü boot etmiyor  

ray donovan

13 Şub 2007 11:01

Mesaj Gönder

etherneti tak dhcp si olan bir nete ve interneti olan tabii. alet hemen bi ip alıp nete çıkıyor. ben netten online ghost recon oynadım.  

Xsentius

13 Şub 2007 11:02

Mesaj Gönder

c.o.r.r.e.c.t demiş ki:
ps2 yı napıcan artık bu saatten sonra Smile

hala en gecerli konsol
ps3 ün görüntü sorunları sayesinde yeni cıkan baba oyunlar bile hala sadece ps2 için cıkıyo  

John_Doe

13 Şub 2007 11:02

Mesaj Gönder

deni22 demiş ki:
ben çok denedim.ama o cd imajları bir türlü boot etmiyor

- slim ps2 mu ?
- nasıl gösterdin hdd yi

başarı % si %70 diyorlar. her oyun oynamıyor.  

Xsentius

13 Şub 2007 11:03

Mesaj Gönder

sentinus demiş ki:
slim ps2'ye, cihaz üzerinde herhangi bir modifikasyon yapmadan usb porttan hdd takıp çalıştıran var mı? varsa nasıl yaptınız?

bi dolu forum okudum bi suru yöntemden bahsediliyor. hepsini denedim ama bende bir türlü çalışmadı. bi yöntem swapmagic cd si ile açarken hdd den elf dosyasını okutmak ile ilgili ama bu çalışmadı bende. ikinci yöntem ise usbxtreme ile formatlanmış hdd takılan bir ps2'yi usb advance ile boot ederseniz hem oyunların image'ini alırsınız hemde o oyunları oynarsınız diyor. ama bendeki usb advance ile ps2 boot etmedi.

not: hd advance ile usb advance i karistirmayalim. hd advance thick case ps2 ler için kullanılıyor.

yardımmmmmm..bende hdd takmak istiyorum Sad
işalla biri yapmıstır da anlatır bende istiyorum Neutral  

John_Doe

13 Şub 2007 11:03

Mesaj Gönder

c.o.r.r.e.c.t demiş ki:

biliyorum.. yaklaşık 400 oyunla ( hepsi dvd ) bayagı bi iddialıyımdır bu konuda Kahkaha demek istedigim elindeki guzel işte yetin artık ugrasma yakında ps3 yaygınlasıcak manasında idi.. kötülemek icin diil.. ps2 mı hicbiseye değişmem..
he ok tamamdr Very Happy
ben yannıs anlamısım  

John_Doe

13 Şub 2007 11:05

Mesaj Gönder

c.o.r.r.e.c.t demiş ki:
slim almakda buyuk hata bu arada

bende almayı planlıyodum da nıye hata slım almak?  

StkErkl

13 Şub 2007 11:05

Mesaj Gönder

c.o.r.r.e.c.t demiş ki:
slim almakda buyuk hata bu arada

hata filan değil.... yapan yapıo. bi dolu slim case de hdd çalıştıran adam var  

Xsentius

13 Şub 2007 11:06

Mesaj Gönder

john_doe demiş ki:
işalla biri yapmıstır da anlatır bende istiyorum Neutral

buna bi bak o zaman:

:: how to use an external usb hdd on your slim pstwo to play games ::

http://tinyurl.com/2du3rt

ya da bunu:

http://tinyurl.com/2b8j6q  

Xsentius

13 Şub 2007 11:08

Mesaj Gönder

c.o.r.r.e.c.t demiş ki:

ısınma sorunu var.. oyunlarda donma yapıyor .. her zaman diil tabi.. kapagı eski ps1 gibi manual oldugundan zamanla lacka olma riski var.. yanı uzerine defter kitap koymak gerekebiliyo Kahkaha

benım ps2 yı 2002 de ingiltereden almısdım.. 2004 de chip taktırdım.. oynamadıgım gun yok gibi birsey.. alet daha tık demedi.. icinde fan var aynı pc gibi.. sen kıyasla artık..

chip taktırma sende ısınmasın... kaldı ki ısınma problemi cd okumaya kasmasından kaynaklanıyor. çalışması problemli değil. hdd den okutursan ısınmaz  

Xsentius

13 Şub 2007 11:09

Mesaj Gönder

c.o.r.r.e.c.t demiş ki:

benımkı hiçbir durumda ısınmıyor demek istemısdım.. chip taktırmazsan bir oyuna 45 ile 150 ytl arası ödemek ne kadar mantıklı orası tartışılır tabi.. neyse .. muhalefet olsun diye yazmamısdım.. sen memnunsan ne ala..

orjinal oyun almamak için chip taktırmak da anlamsız. cihp siz copya oyun oynanıyor, bilmek lazım Smile  

Xsentius

13 Şub 2007 11:12

Mesaj Gönder

neyse anlaşılan bilen yok Sad

ben kasmaya devam edim hadi iyi günler  

Xsentius

13 Şub 2007 11:14

Mesaj Gönder

walla ben çok uğraştım ama çalıştıramadım. cipli olması şart tabi. bu kopya boot cdlerini çalıştırabilmesi için bu arada Wink  

ray donovan

13 Şub 2007 12:02

Mesaj Gönder