yurtdisindan turkiyeye bicak sokmus olan var mi?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  yurtdisindan turkiyeye bicak sokmus olan var mi?

oha oyle sey mi olur ya o zaman
yerli sitelerde de ayni sey olmasi lazim
bu gibi sitelerin amaci 2. el ve son kullanicilara ulasmak  

Darth Denuz

30 Eyl 2017 10:33

Mesaj Gönder

yerli sitelerde olanlar zaten vergiye tabii kaçak getiren siteler hariç tabi bunlara

websitelerini geçtim instagramdan satış yapanlarda yakında patlama ihtimalleri var

kişisel kullanım için bişey diyemem ama kar amaçlı satış yapanlara ciddi cezalar vermemliler  

Obi-wan

01 Ekm 2017 13:43

Mesaj Gönder

3-4 yıl oluyormuş. kılıç ve pala getiren: ayrı bi bavula beyan eder gibi koydum. istanbul da bavulu aldığımda içine kontrol edilmiştir ibaresi olan bir kağıtla valizi teslim almış. başka bir arkadaş bakü den balta getirmiş. oda bavulun dışına bağlamış. istanbul da bavulun haricinde bir parça olarak bavul çıkışından almış.

music demiş ki:

hangi yil getirmis ve getirirken ne sekilde getirmis acaba bilgi alabilir miyiz ya?
yani havaalaninda herhangi bir yetkili ile gorusup belli bir yontem mi izlemis yoksa bavulunda xrayden sorunsuzca gecmis mi?
turkiye'ye giriste bir sey olmus mu?

Phantoma

03 Ekm 2017 12:25

Mesaj Gönder

music demiş ki:
internette yaptigim aramalarda herkesin baska bir sey soyledigini gordum.
o yuzden ilk agizdan bilgi alabilmek icin
2017 yili icinde amerika ve/veya ingiltere'den yolcu bagajinda 37-40 cm araliginda bicak getirmeye yeltenmis birini ariyorum.
yardimci olabilecek birileri varsa minnettar kalirim.

yurtdışı derken, havayoluyla kara veya deniz yoluyla getirmek arasında bir takım farklar olabilir. karayoluyla getırmek konusunda problem yok arabada bulunabilir. bagajda ve kullanıma hazır olmaması durumunda (kılıfında, veya kutusunda) onun dısında uçakla iç hatlar uçusunda bir kaç defa yanımda takım çantası ile seyahat ettim. (istanbul, bodrum) içinde çeşitli ebatlarda maket bıcakları ve onların yedek bıçakları, çekiç çivi şeritmetre gibi normalde uçağa alınmayan malzemeler vardı. güvenlik stickeri yapıstırıp bagaja veriyorsunuz problem olmuyor. dışhatlarda da aynı prosedurle seyahat edilebilir.  

biseysoylicem

03 Ekm 2017 16:26

Mesaj Gönder

http://japaninfoswap.com/seki-cutlery-festival-seki-no-hamono-matsuri/  

F.T.W.

05 Ekm 2017 17:12

Mesaj Gönder

sürmene den meyve bıçağı aldım.ne biçim keskin bişi ya
kullanamadım Confused  

gece gibi

05 Ekm 2017 18:12

Mesaj Gönder

çok özel ekipler tarafından arandım baya sorguya çektiler. kesinlikle önermem denemeyiniz. az kalsın uçak biletimi yakıyorlardı. eyalet kurallarına göre yapmaya çalıştığım şey silah sokmak ile aynı statüdeydi. gençliğime verdiler Very Happy (yaş 19'du)  

mixled

19 Ekm 2017 12:57

Mesaj Gönder

höng deyip gidicem  

Romantica

19 Ekm 2017 13:51

Mesaj Gönder

kendileri şef aşçı  

YedekteBekleyenMelek

19 Ekm 2017 18:13

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3