kadın cinayetlerine teşvik belgesi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  kadın cinayetlerine teşvik belgesi

cinayeti… ve özellikle kadın cinayetlerini teşvik etmek için çıkarılan, hapishaneden verilen 'takdir belgesi'nden haberiniz var mı?

katil hapishanede; yönetime, gardiyanlara, çevresine yaltaklanırsa, tribüne oynarsa, takdir belgesi alıyor. bu belge sayesinde cezası 1 yıl daha iniyor.

sevgilisi tarafından pompalı tüfekle öldürülen 20 yaşındaki yağmur önüt'ün katili egemen, önce 7 yıl ceza aldı. sonra bu ceza 1 temmuz'dan önce işlenen suçlar kapsamına girdi ve ceza 2 yıl daha inerek 5 yıl 10 ay oldu. ancak bu cezanın 2 yılını yatacak.

takdir belgesi sayesinde kazandığı 1 yıl indirim sonunda. kaldı geriye 1 yıl…

kasten bir insanı öldürdün ve sadece 1 yıl…

iki yüzlü muhafazakar-ahlakçı bakışından emin olduğumuz iktidardaki alçak zihniyet, kadın cinayetleri dava süreçlerinde; öldürülen kadını suçlayarak, değersizleştirmeye çalışarak, ahlakını sorgulayarak, açıkça tavrını katilden yana koyuyor.

(kaynak: kadın cinayetlerini durduracağız platformu)  

zift

15 Şub 2017 13:37

Mesaj Gönder

bi kaç tanesinin daha kellesini ayıracaksın  

MidnighT SuN

15 Şub 2017 14:06

Mesaj Gönder

utanmasalar adamlara odul ver dinsizler  

Darth Denuz

15 Şub 2017 14:50

Mesaj Gönder

bu ülkede
kadına
çocuğa
bebeğe
hayvanlara
şiddet ve tecavüz bitmiyor bitemiyor
kadınlara farklı bir gözle bakılıyor ki artık çocuklara da o şekilde bakılmaya başlandı bu ülkeden hiçbirsey olmaz
kadinlari bastaci etmek gerekirken oldurmek siddet vs hale bak igrenclesilecek en son durumdayiz  

lepistesim ben

15 Şub 2017 17:40

Mesaj Gönder

serefsızler.  

MaRaZ Tribu

15 Şub 2017 19:00

Mesaj Gönder

lepistesim ben demiş ki:
bu ülkede
kadına
çocuğa
bebeğe
hayvanlara
şiddet ve tecavüz bitmiyor bitemiyor
kadınlara farklı bir gözle bakılıyor ki artık çocuklara da o şekilde bakılmaya başlandı bu ülkeden hiçbirsey olmaz
kadinlari bastaci etmek gerekirken oldurmek siddet vs hale bak igrenclesilecek en son durumdayiz

aaabenkimim

16 Şub 2017 00:44

Mesaj Gönder

cezalar agırlaştırılmadıkca düzelmez diyoruz bunlar indirim veriyor migros muşterisi mi bu düzelecek inşallah  

IIAlbert

16 Şub 2017 08:44

Mesaj Gönder

katilden, tecavüzcüden yana olan bu sapkın zihniyet ile normal yollarla baş etmek imkansız görünüyor.  

zift

16 Şub 2017 14:47

Mesaj Gönder

saldırılara, tecavüzlere, cinayetlere ve alınan saçma sapan kararlara bela okumaktan bir hal olduk. başka yollarlayı geçelim, bence artık bunlarla baş etmek imkansız : (  
fotoğrafı yok

meyyy

18 Şub 2017 23:12

Mesaj Gönder

cinayeti kör bir balıkçı gördü ben gördüm kulaklarım gördü vapur kudurdu öküz gibi böğürdü hiç biriniz orada yoktunuz...  

MÜNAFIK

20 Şub 2017 20:10

Mesaj Gönder

aaabenkimim demiş ki:

elmayla armutu karıştırmayalım bu ülke derken bu olaylar heryerde oluyor arkdaşlan makul olalım.  

MÜNAFIK

20 Şub 2017 21:39

Mesaj Gönder

% 90 ı müslüman ülkemizde böyle olaylar neden oluyor:/

gencecik kız öldü.1 yıl yatacak memleketin adaleti bitmiş  

gece gibi

20 Şub 2017 23:35

Mesaj Gönder

münafik demiş ki:

elmayla armutu karıştırmayalım bu ülke derken bu olaylar heryerde oluyor arkdaşlan makul olalım.

her yerde oluyor derken?
türkiye gibi hiçbir yerde olmuyor oluyorsa da çok çok nadir oluyor
avustralyada arkadaşım var papağanlar falan dışarda yürüyorlar neden kimse bişey yapmıyor dediğimde sıkıyorsa yapsınlar çok büyük cezaları var denildi
türkiye de ise köpeğe kediye tecavüzlerin haddi hesabı yok
o kadar çirkinleşiyoruz ki artık birkaç haftalık bebeğe bile tecavüz eder olduk
tecavüz edilirse zevk almaya bakın deniliyor (bir kadın olarak hayatımda bu kadar iğrenç bir şey duymadım)
hamile bir kadın yürüyüş yaparken tekmeleniyor
sence bu saydıklarımın hepsi başka ülkelerde de oluyor mu?  

lepistesim ben

21 Şub 2017 15:18

Mesaj Gönder

ya sabır Confused  

MaRaZ Tribu

23 Şub 2017 17:36

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki